Play off KHL • 1. zápas semifinále • 19:00

Lev Praha - Lokom. Jaroslavl

Lev Praha
3:0
Lokom. Jaroslavl
15. Němec PP (Kapanen, Gragnani), 15. Klepiš (Ševc), 59. Kapanen

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 1. zápasu finále Západní konference KHL mezi hokejisty pražského Lva a Lokomotivem Jaroslavl. Utkání začíná ve středu v 19 hodin.

Lev Praha - Záhřeb: Ondřej Němec a Martin Thörnberg
Lev Praha - Záhřeb: Ondřej Němec a Martin Thörnberg | Foto: CPA Eduard Erben

Jak jistě víte, pražský Lev se stal prvním neruským týmem, který se probojoval do semifinále play off Kontinentální ligy. Po výhrách v sériích s Medveščakem Záhřeb (6. v základní části v Západní konferenci) 4:0 na zápasy a Donbassem Doněck (4.) 4:2 na zápasy přivítají Lokomotiv Jaroslavl, tedy tým, který sice skončil v Západní konferenci až osmý, nejprve však vyřadil vítěze základní části a vítěze posledních dvou ročníků Gagarinova poháru Dynamo Moskva 4:3 na zápasy, v semifinále konference vyřadil i 2. tým Západní konference SKA Petrohrad, tentokrát 4:2 na zápasy.

Lev Praha - Záhřeb: Lev slaví gól
Lev Praha - Záhřeb: Lev slaví gól | Foto: CPA Eduard Erben

Lokomotiv Jaroslavl po pádu letadla s celým týmem 7. září 2011 vynechal celou sezonu 11/12 a i v loňské sezoně se zcela nově vytvořený tým teprve formoval. V olympijské přestávce však k týmu přišel zkušený kanadský trenér Dave King, který vedl kanadský tým na několika MS a olympijských hrách, a tým pod jeho vedením nejenže pronikl na poslední chvíli do play off, ale postaral se zároveň o překvapení na úkor dvou největších favoritů na zisk Gagarinova poháru - více o Jaroslavli si přečtěte ZDE. 

Foto: Lukáš Drštička
Lev Praha

Finský trenér Lva Kari Jalonen dnes pošle na led tyto formace:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Klepiš , Cingel, Ridderwall – Matai 

Foto:
Lokomotiv

Dave King pošle dnes na led tuto sestavu:

Sanford – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Petrov, Černikov – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Sprukts, Redlihs 

Foto:
Rozhodčí

Zápas budou rozhodovat jako hlavní sudí pánové Alexander Sergejev a Anatolij Zacharov, na čarách jim budou pomáhat pánové Michel a Šichanov.

Nyní přijíždějí na led hráči Jaroslavli, následovat je budou hráči Lva.

Právě teď zní ruská a po ní bude následovat česká státní hymna.

1.

Zápas začíná úvodním vhazováním.

1.

První pozdrav na gólmana Lokomotivu Stanforda poslal z pravého křídla Azevedo, Sanford však vyrážečkou posunul puk do bezpečí.

1.

Lev začal náporem, nyní Sanford vykopl betonem pokus Sekáče z mezikruží.

2.

První pokus na Vehanena vyslal z levého kruhu Konkov, finský brankář však puk vykopl mimo bránu.

4.

Na druhé straně prověřil Sanforda střelou z levého kruhu Novotný, mířil však jen do jeho plastronu.

5.

Lokomotiv má první obrovskou šanci zápasu. Po špatném vyhození obránců Lva zachytil puk na modré čáře Černikov, vyslal puk na Vehanena, před nímž stál osamocený Petrov, jeho teč však Vehanen lapil.

5.

Na druhé straně měl první velkou šanci Birner, který byl zcela sám u levé Sanfordovy tyče, kanadského gólmana však nepřekonal.

6.

Hned vzápětí měl dvě velké šancena skórování Lokomotiv. Nejprve byl zcela sám u levé Vehanenovy tyče Sprukts, přes beton finského gólmana však puk neprotlačil. Poté se dostal k dorážce Plotnikov, který byl zcela sám před Vehanenem, ale ani on puk skrz jeho betony neprotlačil.

6.

Lokomotiv si zahraje první přesilovku, za příliš mnoho hráčů na ledě odchází na trestnou lavici LUKÁŠ CINGEL.

8.

Přesilová hra se Lokomotivu vůbec nepovedla, nevyslali na Vehanena ani jednu střelu. Cingel je zpět na ledě.

8.

Redlihsovo nahození od pravého mantinelu se od brusle jednoho z hráčů odrazil do brankoviště Lva, Vehanen však prokázal dobrý reflex a puk vykopl betonem mimo bránu.

10.

Sekáče obral o puk v obranném pásmu Lva Averin, jeho pokus Vehanen vyrazil před sebe, Averin se ještě pokusil v pádu dorazit puk do odkryté brány, což se mu však nepodařilo.

12.

Ridderwallovo nahození vyrazil Sanford před sebe, Cingel se však k dorážce nedostal.

14.

Lev si zahraje také svou první přesilovku, za podražení je vyloučen kapitán Lokomotivu ILJA GOROCHOV.

14:14

Lev přesilovku využívá a ujímá se vedení 1:0! Z vrcholu kruhů se trefil nad Sanfordovu vyrážečku ONDŘEJ NĚMEC, který tak skóroval stejně jako v posledním zápasu Lva v Doněcku. Asistence si připsali Niko Kapanen a Marc-André Gragnani.

Hokejisté HC Lev Praha v přípavě (Ondřej Němec)
Hokejisté HC Lev Praha v přípavě (Ondřej Němec) | Foto: CPA Eduard Erben
14:59

O 45 sekund později Lev skóruje opět - 2:0! Z levé kruhu překvapil Sanforda střelou na bližší tyč JAKUB KLEPIŠ, nutno však dodat, že Sanfordovi dobře stínil před bránou Lukáš Cingel. Asistenci si připsal Martin Ševc.

Foto: CPA - Eduard Erben
18.

Lokomotiv si zahraje svou druhou dnešní přesilovku. Za držení protihráče je vyloučen obránce MARTIN ŠEVC.

19.

Lokomotiv si vytvořil před Vehanenem mnohem větší tlak než ve své první přesilovce. Nejprve Redlihs pálil z mezikruží těsně mimo levé Vehanenovy tyče, poté se neprosadil z dorážky Sprukts a další střela Platta z mezikruží byla sražena nad bránu.

20.

Lev se s vypětím všech sil ubránil aje kompletní, Ševc je na ledě.

První třetina skončila, Lev ji díky slepeným gólům Ondřeje Němce a Jakuba Klepiše v 15. minutě vyhrál 2:0. Aktivnějším týmem je však Lokomotiv, který však svůj tlak nevyužil, naopak několikrát nechal vyniknout gólmana Lva Vehanena.

KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva
KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben

Po střele Thörnberga v závěru třetiny se do sebe Švéd pustil s obráncem Jakovlevem, na ledě se zrodila hromadná potyčka a vylučovat se však zřejmě nebude.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Hned v úvodu druhé třetiny míří na trestnou lavici za vysokou hůl další hráč Lva, konkrétně kapitán JIŘÍ NOVOTNÝ.

23.

Lev se zcela bez potíží ubránil, Vehanen měl práci jen při bekhendovém nahození Konkova, Novotný je zpět na ledě a Lev hraje v pěti.

25.

Černikov objel branku a z otočky vypálil, střelou na bližší tyč však Vehanena nepřekvapil, finský brankář měl beton opřený o tyč.

26.

Na druhé straně vypálil zápěstím z mezikruží Vrána, Sanford však vyrážečkou puk vychýlil mimo bránu.

29.

Nyní je hra obou týmů plná nepřesností, potřetí v krátké době je odpískán ofsajd jednoho z týmů.

31.

Redlihs se pokusil překvapit Vehanena zasunutím kotouče pod jeho beton zpoza bránu, finský gólman však byl u tyče včas.

31.

Ševcovu střelu z levého kruhu Sanford vykopl do bezpečí.

32.

Lokomotiv velmi dobře zakombinoval v útočném pásmu Lva, Platt vypálil ze středu levého kruhu, Vehanen však i vsedě jeho pokus vyrazil.

34.

Čtvrtý útok velmi dobře kombinoval v útočném pásmu, první pokus Klepiše z mezikruží Sanford vyrazil, ten druhý vyrazil před sebe, ani Cingel však z dorážky kanadského gólmana nepřekonal.

34.

Tlak Lva zastavilo podražení MARTINA ŠEVCE, za nějž míří na trestnou lavici.

36.

Gorochov pálil od modré, jeho střela však těsně minula levou Vehanenovu tyč.

36.

Lev se ubránil i čtvrté přesilovce soupeře, Ševc je zpět na ledě.

37.

Hráči Lva jeli ve třech na dva obránce, Azevedova přihrávka před bránu však skončila na brusli obránce Vasiljeva.

39.

Plotnikov se pokusil překvapit Vehanena střelou z nulového úhlu, což se mu však nepodařilo, na druhé straně pálil rozjetý Birner z levé kruhu, ani on však Sanforda střelou mezi betony nepřekvapil.

39.

Bude se hrát čtyři na čtyři. Za vzájemnou potyčku odjíždějí na trestnou lavici obránce Lokomotivu JEGOR JAKOVLEV a útočník Lva MICHAL BIRNER.

40.

Po přihrávce Petrova mezi beky Lva uháněl sám na Vehanena Platt, puk si však špatně zpracoval a bekhendem poté finského brankáře nepřekonal.

40.

Holos zlomil při střele od modré hůl, Novotný mohl jet s Kapanenem dva na jednoho, dobře se však vrátil Černikov a Novotnému nedovolil přihrát ani vystřelit. 

Druhá třetina skončila. Nepadl v ní tentokrát ani jeden gól, protože Lev velmi dobře stráží střední pásmo. A co se mu nepovedlo zachytit, v brance pokryl gólman Vehanen. 

Lev Praha - Záhřeb: Jakub Matai (95) - Matt Ellison
Lev Praha - Záhřeb: Jakub Matai (95) - Matt Ellison | Foto: CPA Eduard Erben
41.

Začíná třetí třetina.

41.

Oba týmy jsou v plném počtu, Jakovlev s Birnerem jsou na ledě.

42.

Lokomotiv měl velkou šanci na snížení, odražený puk vyplul před Konkovem, jenž byl sám před Vehanenem, ten však jeho forhendový blafák přečetl a bekhend včas narazil k pravé tyči.

43.

Klepiš hledal v situaci dva na jednoho před brankou Ridderwalla, tomu však na poslední chvíli vypíchnul puk vracející se Sprukts.

46.

Vránova pumelice z vrcholu kruhů těsně minula Sanfordovu bránu.

47.

Lev bude hrát pětiminutovku. Do konce utkání je totiž vyloučen obránce ILJA LJUBUŠKIN, který ve středním pásmu sestřelil Cingela a odjíždí do kabin za zásah do oblasti hlavy a krku.

49.

Nahození Azeveda i následná střela Mäenpääeho skončily těsně vedle Sanfordovy brány.

51.

Thörnberg se zjevil sám u levé Sanfordovy tyče, přihrával před odkrytou bránu Vránovi, jeho sražená střela však bránu těsně minula.

52.

Lokomotiv pětiminutové oslabení přečkal bez úhony, Lev si vytvořil jedinou vážnější šanci.

52.

Po Plattově tvrdém ataku zůstal dlouho na ledě ležet Řepík, tentokrát se však vylučovat nebude.

53.

Následně si však Lev přece jen přesilovku zahraje, za krosček je vyloučen IGOR MUSATOV.

53.

Trenér Lva Kari Jalonen se rozhodl pošetřit svým hvězdám síly, proto si bere oddechový čas.

55.

Po nahození Gragnaniho Sanford s problémy udržel puk pod paží, následně se před jeho branku strhla mela, vylučovat se  však nebude. 

55.

Lokomotiv se znovu v oslabení ubránil, Musatov je zpět na ledě.

55.

Vylučovat se naopak bude na druhé straně, po levé straně pronikl do útočného pásma Platt a MARTIN ŠEVC ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku (hákování) a jde už dnes potřetí na trestnou lavici.

55.

Trenér Lokomotivu Dave King rovněž reaguje oddechovým časem.

56.

Vehanen si poradil se dvěma střelami Gorochova od modré, obrana Lva poté odpálila vyražený puk do bezpečí.

57.

Vehanen ukryl ve svých chráničích i ránu i ránu Platta od modré čáry.

57.

Ševc je na ledě, Lev se znovu v oslabení ubránil.

58:02

Lev zvyšuje na 3:0 a definitivně rozhoduje o své výhře! Sanford si nejprve poradil s Řepíkovou bombou, následně však nestačil na dorážku NIKA KAPANENA, první jeho střelu sice vyrazil před sebe, poté se však Kapanen trefil přesně mezi jeho chrániče.

Lev Praha vs. Kazaň, finále Prague Hockey Cupu (Niko Kapanen)
Lev Praha vs. Kazaň, finále Prague Hockey Cupu (Niko Kapanen) | Foto: CPA Eduard Erben
59.

Navíc zbytek zápasu dohraje Lev v početní výhodě. Za zásah do oblasti hlavy a krku je vyloučen na dvě plus deset minut GEOFF PLATT.

Zápas skončil, Lev jej odehrál výborně v obraně a výsledkem toho je výhra 3:0. Lev se tak ujímá ve finále konference vedení 1:0 na zápasy.

Tímto se s vámi loučím a online reportáže z 2. zápasu série, který se hraje v pátek opět v pražské O2 areně, se těším na shledanou.

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy