4:2
Atlant Mytišči
14. Voráček (Škoula), 34. Hossa (Christensen, Škoula), 45. Klepiš (Bartečko), 48. Němec (Mikuš, Surový)
29. Michnov (Ozolinš), 42. Kolcov (Kablukov, Michnov)

Vítejte u sledování on-line přenosu zápasu KHL z Prahy. HC Lev Praha dnes na svém ledě hostí tým z Moskevské oblasti Atlant Mytišči. Utkání začíná v 19:00.

HC Lev Praha - Pöpperle - Škoula, Němec, Chára, Krejčík, Mikuš, Hunkes, Cingel, Porseland - Novotný, Červenka, Voráček - Bartečko, Vrána, Klepiš - Birner, Surový, Hossa - Rachůnek, Christensen, Řepík.

Atlant Mytišči - Galimov (21. Chudobin) - Tjutin, Ozolinš, Semjonov, Michnov, Frogren, Rukavišchkov, Višněvskij, Dorofejev - Stalberg, Kablukov, Žerděv - Gluchov, Endqvist, Michnov - Kolcov, Točickij, Ševčenko - Bobrov, Rybakov, Lemťjugov.

Lev se do Prahy vrací po sérii tří zápasů na ledech soupeřů, ze kterých s novým trenérem Václavem Sýkorou vydolovali čtyři body. Nejprve český celek uspěl 3:2 v Novgorodu, pak prohrál v prodloužení na ledě v Jaroslavli a nakonec v neděli padl stejným poměrem 1:2 s dnešním soupeřem z Mytišči.

Tipsport aréna v Holešovicích se dnes zaplňuje hodně pomalu. Právě probíhá zahajovací ceremoniál, při kterém nastupují na led oba celky.

V brankovištích dnes uvidíme souboj Stanislava Galimova a Tomáše Pöpperleho. Za bránou hostů se dnes sešla i velmi početná skupinka fanoušků Mytišči, kteří už ve svých žlutých dresech a se šálami rozjíždějí první pokřiky. Utkání za malou chvíli začne.

0:01

Utkání začalo.

1:05

Hned v úvodu utkání se začalo hrát v útočné třetině Lva, ale první zákrok si musel připsat na druhé straně Tomáš Pöpperle, na kterého z velkého úhlu nahodil puk Endqvist.

1:47

Lev se zatím ke střele nedostal, hosté hrají mnohem jednodušeji. Ševčenko ze středního pásma napálil puk do Pöpperleho lapačky a získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

2:20

První obrovská šance zápasu. Surový našel před bránou Míkuše, který ještě vylepšil pozici Hossovi. Slovenský snajpr stál úplně sám před Galimovem, ale měl problémy se zpracováním puku. V tísni pak nemohl pořádně mířit a proto ze dvou metrů trefil jen položený chránič!

3:04

Lev zůstává v útoku, Galimov si připisuje další úspěšný zákrok.

3:25

Nikolaj Žerděv, nevětší hvězda hostů, se poprvé dostal k puku a příklepem z pravého kruhu zkusil pozornost Pöpperleho. Ten jeho pokus vyráží před sebe, u puku už je zase Lev.

4:23

Krejčík z následné akce hezkou ránou trefil nic nevidícího Galimova.

5:16

Ševčenko dostal dost prostoru k tomu, aby si na pravém kruhu připravil puk a zápěstím mířil do pravého horního rohu domácí branky. Těsně minul.

6:32

Lev bude hrát první přesilovku zápasu. Novotný totiž posunul puk Červenkovi, který už chtěl vymýšlet blafák na Galimova. Těsně před bránou ho ale hákováním rozhodil Jonas Frögren.

7:20

Klepiš na modré zlomil hůl a Atlantu se podařilo vyhodit.

8:10

Hosté výborně brání, Lev se od už zmíněného vyhození ještě nedostal do útočné třetiny.

8:40

Povedlo se to až na samém konci početní výhody. Bartečko se na brankovišti dral marně za dorážkou.

9:54

Porseland trefi na modré jen clonícího hráče a Atlant mohl uhánět do přečíslení. Zakončil ho švihem z mezikruží Rybakov, Pöpperle vytáhl první těžký zákrok.

11:33

Hosté se osmělují. Druhá útočná formace dala Lvu pořádně zabrat a motala ho v těsné blízkosti Pöpperleho brankoviště. Kombinaci na jeden dotek zakončoval nepřesnou střelou Michnov. Pak se do slušné pozice dostal ještě Gluchov.

12:05

Kolcov už ale svým kličkováním před českou bránou nic kloudného nevymysle.

13:04

Bobrov šikovně tečí změnil směr Semjonovova nahození, Pöpperle ale našel puk v lapačce.

13:37

Roman Červenka poctivým napadáním získal puk, kličkou se zbavil obránce a pak mohl z úhlu zakončit bekhendem, Galimov s jeho střelou neměl problém a přidal i efektní zákrok lapačkou.

13:47

Lev Praha vede 1:0, skóre zápasu otevírá Jakub Voráček!
Martin Škoula našel mezi kruhy Jakuba Voráčka, který už nic dalšího nevymýšlel a naopak vypálil. Jeho rychlá rána zápěstím zapadla přesně ke vzdálenější tyči.

14:14

Hosté mají šanci na vyrovnání. Zdeno Chára je na dvě minuty vyloučen za krosček a Atlant bude hrát svou první přesilovku.

14:25

Kablukov se hned po buly dostal ke střele, Pöpperle jí rukavicí vyrazil do rohu a Lev vyhodil puk ven ze třetiny.

15:30

Kombinace Atlantu byla hodně nepřesná a kostrbatá. Rachůnek zachytil jednu z nepřesných přihrávek a znovu osvobozuje pražský tým z ruského tlaku.

16:14

Přesilovka Mytišči utekla velmi rychle. Pöpperle jí přežil bez pořádného zákroku, Chára v tuto chvíli naskakuje na led.

16:40

A okamžitě se zapojil do útočné akce, na jejichž konci byla nepříjemná teč Klepiše. Bohužel jen do chráničů Galimova.

17:14

Tlak druhé formace díky aktivity Klepiše pokračoval, Galimov ale i se štěstím pochytal také další nepříjemné rány.

18:00

Birner měl našlápnuto k samostatnému úniku, pod nohy se mu ale vrhl Tjutin, čistě mu vypíchl puk a bylo po akci.

18:18

Obrovský závar na brankovišti končí předčasným hvizdem sudího, který Lvu sebral možnost dvoubrankového vedení. Hlavní sudí v závaru ztratil puk z dohledu a foukl do píšťalky, v tu chvíli se přitom Christensen u druhé tyče dostal k dorážce a doklepl puk do prázdné brány. Zloba domácích je v tuto chvíli marná, branka nemůže platit.

18:41

Atlant si v krátké chvíli přesilovku zahraje i podruhé. Řepík vysekl soupeři hokejku z ruky a dostává právem dvouminutový trest.

19:10

Zatím se přesilovka Atlantu nijak výrazně neliší od té první. Lev v poklidu brání a vyhazuje puky už od vlastní modré čáry zpět za branku Galimova.

19:45

Neprosadil se ani individuálně zkušený Ozolinš a hosté se musejí vracet zpět do středního pásma. V první třetině se už nic nestane.

20:00

První třetina skončila.

Lev po první třetině vede s Atlantem Mytišči zaslouženě 1:0. Od úvodu utkání je mírně lepším týmem, což se projevilo na dosud jediné změně skóre zásluhou přesné rány Jakuba Voráčka.

20:01

Druhá třetina začala.

20:41

Červenka se i v oslabení dral do šance, přetlačovanou o puk s obráncem vyhrál a dostal se před Galimova, jenže už nedokázal mířit. Ve stejný čas končí trest vyloučeného Lva, domácí jsou zase v plném počtu.

22:43

Ševčenko objel bránu a bekhendem hledal někoho před ní. V nebezpečném prostoru stáli jen obránci Lva.

23:18

Rachůnek ukryl za obráncem hodně štiplavou ránu, která naštěstí pro Galimova mířila jen doprostřed brány.

24:30

Hra je v úvodní třetině svázaná nepřestnostmi, útoky obou týmů zpravidla končí vždy ještě ve středním pásmu.

25:56

Dlouhá a nudná pasáž bez zajímavého momentu na obou stranách končí tečovanou ránou Bartečka. Puk se třepotá v ochranné síti za brankou Galimova.

26:31

Birner nechal zasekávačkou kolem sebe projet bránícího hráče a mohl rychle pálit. Rána míří ale opět pouze doprostřed brány a nastavené hrudi Galimova.

23:01

Řepíkův pokus už snesl přísnější parametry, Galimov ale betonem vyráží.

27:37

Na druhé straně měl hodně práce Pöpperle s tvrdým projektilem Žerděva.

28:44

Atlant srovnává na 1:1!
Z ničeho nic se začíná zase od nuly. Lvy zaskočila nenápadná akce Alexeje Michnova, který přebruslil celé hřiště, sám si dojel pro vlastní nahození a hodně rychlou ránou zaskočil Pöpperleho u levé tyče!

30:59

Domácí na dlouhou dobu zamkli hosty a svírali je v kleštích. Proto přichází faul, za záchrannou brzdu tahal Nikolaj Lemťjugov.

32:18

Lev sice dlouhou minutu držel puk v útočné třetině a dokázal rozestavit přesilovkový obrazec. Velkou část z toho ale stál s pukem u mantinelu bezradný Klepiš, který neměl komu přihrát. Domácím chybí pohyb.

33:03

Lev znovu vede - 2:1!
Lev se velmi rychle dostává zpět do vedení, v době kdy už hosté hráli v pěti, našel Christensen u levé tyče Marcela Hossu a ten mířil přesně mezi betony brankáře!

34:57

Řepík málem nachytal brankáře, když si dojel pro divný odraz vysokého nahození a mohl střílet z těsné blízkosti brány. Chrániče střídajícího brankáře Chudobina ale nepřetlačil.

36:02

Chodobin zase v ohni střel a dorážek. Velký tlak má první formace.

36:23

Až teď se brankáři Atlantu podařilo hru přerušit, když se vrhl po volném puku před brankovištěm.

38:19

Klepiš na sebe navázal tři hráče a uvolnil do obrovské příležitosti Němce. Obránce si zpracoval puk, podíval se na brankáře, našel si místo, kam chce vystřelit, ale stejně mířil mimo!

38:59

Rybakov přejel přes modrou čáru a šel do kličky a rychlé střely. Pöpperleho rukavice byla na správném místě.

39:12

Novotný s Voráčkem v rychlém brejku, který zastavil až skvělý Chudobin. Voráček na sebe navázal beka a uvolnil Novotnému cestu až před bránu, brankář Atlantu ho ale vybruslil a taky vychytal!

40:00

Druhá třetina skončila.

Hostům impuls v podobě střídání brankářů pomohl jen v úvodu třetiny, kdy zvýšili aktivitu a podařilo se jim také vyrovnat. Lev ale hodně rychle zabral a díky přesné trefy Hossy si zase vzal vedení na svou stranu.

40:01

Třetí třetina začala.

41:17

To je úvod! Atlant hned po nástupu na led vyrovnává na 2:2!
Lev propadl na útočné modré a hosté uháněli do přečíslení 2 na 1. Už se zdálo, že je po akci, Konstantin Kolcov totiž na levém kruhu upadl. Neuvěřitelně rychle se ale postavil zpět na nohy, přebral přihrávku spoluhráče a propálil Pöpperleho!

42:40

Před Němcem se otevřela na malou chvíli dálnice, kterou chtěl obránce využít k rychlé střele. Ta mu nesedla tak, jak by chtěl.

43:30

Od modré prudce pálil i Zdeno Chára. Rána jako z děla Chudobina trefila do chráničů.

44:19

Netrvalo dlouho a Lev strhává vedení zpět na svou stranu - 3:2!
Luboš Bartečko dovezl puk až do rohu za bránu Chudobina a přihrávkou naslepo našel přesně hůl Jakuba Klepiše, který si sjel mezi kruhy a z první pohotově napálil puk za záda bezmocného brankáře.

45:53

V souboji u mantinelu se pořádně přiostřilo a skončilo to menší potyčkou Nikolaje Žerděva s Jiřím Hunkesem. Rozhodčí nechává oba za hrubost na dvě minuty uklidnit na trestné lavici.

47:15

Teď zazmatkovali také hosté a výsledkem byly dvě velké šance během několika vteřin. Do otevřené obrany se nejprve vřítil Surový, ale Chudobin jeho ránu vyrazil před sebe, kde dojel aktivní Jakub Klepiš. I jeho zakončení Chudobin zlikvidoval.

Utkání sleduje přímo v Holešovicích 4 618 diváků.

47:31

Lev pojišťuje vedení a odskakuje na dva góly - 4:2!
Juraj Mikuš napřáhl na modré, ale neukvapil se, počkal až mu pod nohy skočí obětavý obránce a pak nabil do lepší pozice Ondřeji Němcovi. Jeho rána z první propálila Chudobinovy betony.

49:30

Atlant se snaží o kontaktní branku, obrana Lva je ale zatím dobře koncentrovaná.

50:00

Naopak mohlo být definitivně hotovo. Kdyby se Klepišovi na brankovišti povedlo přesně tečovat šikovné nahození Krejčíka.

51:25

Lev jde do čtyř. Němec dostává dvě minuty za podražení.

51:55

Hraje se ale tam, kde to Lvu vyhovuje nejvíc. Za brankou soupeře.

53:29

Až v závěru přesilovky přišla nadějná akce. Michnov tečoval přízemní nahození těsně vedle!

53:49

Na druhé straně trefil zpoza modré čáry tvrdou dělovkou Chára břevno!

55:00

Novotný se prokličkoval až před Chudobina, ale nedokázal zakončit.

55:59

Kablukov dostává dvě minuty za sekání a komplikuje závěrečný tlak hostů. Lev může střádat cenné sekundy proti soupeři ve čtyřech.

57:13

Chudobin si až teď připisuje první zákrok v oslabení.

57:35

Hosté zase vyhazují.

58:30

Atlant už je kompletní, ale na žádný závěrečný tlak to nevypadá.

59:25

Lev zvládá závěr výborně. Drží puk na hokejkách a nepouští soupeře k power-play ani tlaku v obranné třetině.