Tipsport extraliga • Základní část, 26. kolo • 18:15, konec

4:2
Sparta Praha
35. Žižka (Dočekal, Kováčik), 37. J. Hruška (Němec, H. Zohorna), 49. Petrovický, 60. Hořava (Kováčik)
24. Milam (Hovorka), 24. Pacovský (Hlinka, Sičák).

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Zápas 26. kola začíná v 18:15.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) - Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Valábik, Malec, Valach, Krejčiřík - Hořava, Čermák, Dočekal - Erat, Petrovický, Holec - Zohorna, Němec, J. Hruška - Wasserbauer, Mrázek, Raška, Jenyš.

HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Broš (C), Sekáč, Rachůnek, Gregořek, Hlinka, Foster, Sičák, Hovorka, Kočí, Bahenský, Milam, Philipp, Tenkrát, Pacovský, Krstev, Přibyl, S. Treille, Jánský, Ton.

Kometa má před zápasem obrovské problémy s marodkou. V sestavě jí chybí oba Svobodové, Dlouhý, Divíšek, Koreis, obránci Hruška se Švrčkem a dnes se do brány nepostaví ani zraněná jednička Trvaj. Spartě chybí pouze gólman Michal Neuvirth.

Oba týmy nastoupily před vyprodané Rondo. Ještě krátce před začátkem zápasu podepsal kapitán domácích Radim Bičánek Chartu fair-play. Utkání za malou chvíli začne.

0:01

Utkání začalo.

1:04

Falter se zapojil do rozehrávky a přihrávkou přes dvě třetiny našel najetého Erata. Brněnský útočník ale Schwarze pořádně ani neprotáhl, hostující brankář pouze kontroloval směr nepřesné rány.

1:25

Kometa blízko první branky. Petrovický s Eratem důrazně najeli do brankoviště, kde měl ležící Schwarz obrovské problémy. Sparta první velký závar na svém brankovišti ustála.

1:25

Pomohla si ale faulem. Krstev dostává dvě minuty za hákování a tlak Brna může pokračovat v první přesilové hře.

2:23

Od modré pálil tvrdě Kováčik. Schwarz našel puk v lapačce.

3:15

Brno sice drží pásmo, ale v jeho kombinaci chybí moment překvapení. Čtveřice sparťanů proto stačí k soupeři rychle přistupovat, takže Kometa nemůže najít prostor ke střele.

3:54

Sparta se v pohodě ubránila, Hlinka navíc v následné akci střílel. Falter ovšem zasahovat nemusel.

5:10

Hruška se proháčkoval středním pásmem a na modré si poradil i s Gřegořkem, jeho rána ale trefila tělo posledního hráče Sparty na trase Hruška - Schwarz.

5:45

Další šance Brna, které využilo laxnosti hostující defenzívy. Ke střele se z dobré pozice mezi kruhy dostal Čermák, ale netrefil puk tak, jak by sám chtěl.

6:07

Přesilovku bude hrát i Sparta. Tomáš Malec si pomohl háčkem proti unikajícímu Sekáčovi.

6:30

Sparta ale musí začít od vlastní brány. Brnu se hned po vyhraném buly podařilo puk vyhodit z pásma.

7:22

Také Sparta má velké problémy při vlastní přesilovce. Kometa chytá nepřesnou přihrávku Tenkráta a Valábik vyhazuje.

7:50

Tenkrát ve velké šanci sám před Faltrem. Tomu puk prolétl mezi betony, ale dráha jeho letu pouze kopírovala brankovou čáru!

8:45

Malec je na ledě a sám s pukem na hokejce za vlastní bránou čeká, až mu prostřídají spoluhráči.

9:22

Na druhé straně zase číhal na brankovišti Erat, ale byl mnohem rychlejší než přihrávka Čermáka. Ta mu přišla na paty, zakončení proto nebylo pro Schwarze nebezpečné.

10:05

Hlinka už v hlavě promítal, jakou kličku na Faltera vymyslí. Jeho pokus o samostatný únik ale zastavil ofsajd.

11:01

Žižka nahazoval od modré a dráhu puku málem za záda vlastního brankáře srazil obránce Vallin. Schwarz v poslendí chvíli zasáhl betonem.

11:58

Sparta hraje na brejky a zatím to na brněnskou obranu platí. Sekáč se z pravého křídla natlačil sám před brankáře, ale neposedný puk nedokázal bekhendem trefit nad rameno brankáře.

12:42

Zápas nabral neskutečné obrátky. Před bránou Sparty byl dvakrát Zohorna. Poprvé si s ním Schwarz poradil, podruhé mu pomohla tyč!

13:25

A z protiútoku zase střílel Jánský. Falter zasáhl ramenem.

13:56

Erat nabil do tandemu Holcovi. Na jeho ránu od modré ale Schwarz dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout betonem.

15:24

Sparta si dobře v obranném pásmu rozebrala protihráče, vyčkala na šanci a ve dvou vyrazil a dopředu. Hovorka ale slabým nahozením pouze zkusil pozornost Faltera.

15:34

Teď už měl Falter více starostí. Žižka si málem srazil bruslí puk za jeho záda, brněnský brankář ale situaci dobře kontroloval.

17:17

Do tandemu tentokrát spoluhráčům nabíjel Holec. K puku dojel napřažený Petrovický, ale trefil jen prvního clonícího beka.

18:08

Hlinka křižnou přihrávkou u druhé tyče hledal připraveného Tona, přihrávce scházela přesnost asi dva metry.

18:38

Brno si zkusí ještě jednu přesilovku. Broš zahákoval v rohu hřiště Čermáka a dostává dvě minuty.

19:24

Kometa tlačila a je z toho další faul. Chudák Čermák poslal na trestnou lavici dalšího sparťana, tentokrát to ale pořádně bolelo. Rachůnkova hůl vylétla hodně vysoko do obličeje domácího útočníka. Přeseknutý ret znamená 2+2 minuty a dlouhá přesilovka pro Brno.

19:30

Sparta ale vyhrála buly a vyhazuje.

19:50

Kováčik tvrdě od modré trefil kotník Gřegořka, ten se bolestí skácel na zem. Pro Spartu je ale důležité, že dvojnásobné oslabení alespoň do přestávky ubrání.

20:00

První třetina skončila.

První třetina nabídla parádní hokej v obrovském tempu s mnoha šancemi na obou stranách. Štěstí ale zatím stojí při brankářích. Druhá třetina začne tři a půl minuty dlouhou přesilovkou Brna. Prvních 38 vteřin budou hrát domácí pouze proti třem hráčům Sparty.

20:01

Druhá třetina začala. Kometa ještě 38 vteřin v přesilovce 5 na 3, pak bude hrát tři minuty proti čtyřem.

20:43

První střela na bránu přišla ale až v moment, kdy byla Sparta ve čtyřech. Rána Bičánka se odrazila od někoho z hráčů před bránou a mířila nad.

21:25

Hosté výborně brání a po mantinelu vyhazují puk ven ze třetiny.

22:23

Až teď přišla první vážná akce při přesilovce domácích. Bičánek vystřelil od modré a Schwarz jeho pokus vyrazil jen před sebe. Hruška ovšem nedokázal dorážkou trefit z úhlu odkrytou část brány.

22:23

Bičánek nakonec netrefil Schwarze, ale Valábika, který před ním clonil. Brněnský obr má něco s rukou a v obrovských bolestech odjíždí na střídačku.

23:02

Sparta v přesilovce zaútočila a jde do vedení 1:0!
Brněnští ve středním pásmu propadli a Troy Milam mohl sám na Faltera. Americký obránce krásným blafákem nedal Falterovi šanci.

23:29

Neuvěřitelné! Sparta přidává prakticky ve čtyřech v krátké chvíli i druhou branku - 2:0!
Opařené Brno nevěří svým očím. Ještě v době, kdy už Rachůnek stepoval na trestné lavici, aby naskočil na led, domácí znovu chybovali ve středním pásmu a přečíslení dva na jednoho využil po přihrávce Hlinky přesnou trefou Dominik Pacovský.

24:17

Sparta v pěti a na koni. Z voleje mířil těsně vedle Ton.

25:30

Kometa se brání velkému tlaku. Falter zatím odolává.

26:46

Vylučuje se na obous tranách a hrát se bude ve čtyřech. Jánský dostává dvě minuty za držení, Valábik oplácel ránou - hrubost.

27:15

V pádu se dral do zakončení Hlinka. V těžké pozici netrefil puk.

28:17

Vallin nabil mezi kruhy Hovorkovi. Ten bezmyšlenkovitě napálil do puku a trefil pouze ochrannou síť vysoko za brankou Schwarze.

28:47

Čermák krosčekoval Tenkráta a zákrok neunikl pozornosti rozhodčího. Sparta bude hrát přesilovku.

29:17

Ton před úplně prázdnou bránu minul střílenou přihrávku Hlinky!

29:58

Valábik vystihl rozhrávku Sparty a dokázal poslat do úniku Zohornu. Ten nastartoval nohy, ale nebyl rychlejší než vracející se Ton. Bráněn pak v těžké pozici a navíc z úhlu jen sotva že dostřelil puk na Faltera.

31:00

Kometa se nakonec celkem v klidu ubránila a pak ve čtyřech zamířila proti jedinému obránci hostů. Z prostoru mezi kruhy střílel Žižka, Schwarzovi puk vypadl z lapačky, ale rozhodčí ještě předtím stihli přerušit hru.

31:54

Martin Dočekal znovu posílá Brno do čtyř, když podle rozhodčích nepřiměřeně dohrál rozehrávajícího Philippa.. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

32:25

Brno vyhazuje a Čermák za bránou Schwarze poctivou prací šetří čas.

32:40

Sparta se stále nedostala ke střele a bojuje s přechodem střední třetiny.

33:19

Sičákova petarda od modré prolétla těsně vedle pravé tyče.

33:40

Brno v závěru přesilovky ještě jednou vyhazuje.

33:51

Sparta ale ještě v početní převaze stihla jednou zaútočit. Pacovský schoval tvrou střelu za obránce a Falter musel po zákroku lapačkou na zem.

34:49

Kontaktní branka! Kometě se po dlouhém tlaku podařilo snížit na 1:2.
Brno na dlouhou dobu zamklo hosty před Schwarzem. Tomáš Žižka si v signalizované výhodě našel místo až před brankoviště a bez problémů doklepl do prázdné brány krásnou přihrávku Martina Dočekala.

35:55

Kometa tlačí úzký blok bránící Sparty dál...

36:32

Sparta drtivý nápor nevydržela, Brno vyrovnává - 2:2!
Vojtěch Němec zkusil zpoza brány rychlou otočku, kterou chtěl zasunout puk k bližší tyči. Touš mu ale sjela z čepele a doputovala až k levému kruhu, kde stál úplně nehlídaný Jan Hruška. Brněnský ostrostřelec propálil vše, co mu stálo v cestě. Tvrou bombu zastavila až síť.

37:00

Schwarz musel znovu zasahovat, tentokrát ale drží puk pevně v lapačce.

38:20

Brno má po dvou rychlých brankách jasně navrch. V Rondu to vře. Dočekal krátce po sobě dvakrát pálil, Schwarz byl v obou případech připravený.

39:10

Minuta do konce. Sparta v pěti brání modrou čáru a protečovává puky zpět do středního pásma.

40:00

Druhá třetina skončila.

Strhující utkání ve druhé třetině navázalo na fantastické tempo z první dvacetiminutovky a diváci ve vyprodané brněnské hale viděli i branky. Kometa začala třetinu katastrofálně, když ve vlastním oslabení dvakrát během půlminuty inkasovala. V závěru se ale dokázala vzpamatovat, zavřela Spartu na dlouhé minuty před Schwarze a výsledkem je vyrovnání na 2:2. V poslední dvacetiminutovce se máme na co těšit.

40:01

Třetí třetina začala.

40:51

Brno začalo aktivně. Nejprve střílel z dálky Žižka, pak si pro puk za bránou dojel Petrovický a našel mezi kruhy najetého Holce. Ten pálil nad.

41:20

Tlak Brna pokračoval, Petrovický ale nedokázal na brankovišti zasáhnout skákající puk.

42:30

Téměř minutu nemohl Rachůnek od vlastní brány rozehrát. Brno hýří aktivitou a výborně bruslí. Rozehrávku Sparty napadali hned dva domácí hráči až za bránou Schwarze.

43:30

Foster nemohl do úniku, protože rozhodčí signalizoval ofsajd. Hra se tak rychle obrátila a Schwarz musel před dojíždějícími hráči přikrýt nahození pod rukavicí, dokud nezazněla píšťalka rozhodčího.

44:02

Disciplinárka bude mít co řešit. Kočí v rohu loktem s nadskočením sprostě sestřelil k ledu Petrovického otočeného čelem ke hrazení, kterého okamžitě vystartoval pomstít Valábik.

44:02

Pěstí souboj dvou obrů nechali rozhodčí plynout. Kočí měl mírně navrch.

44:02

Podle nového výkladu rozhodčí oběma hráčům za férovou bitku jeden na jednoho uděluje 2+2 minuty za hrubost. Kočí ale za sprosťárnu na Petrovického dostává navíc trest 5 minut plus dokonce utkání.

44:02

Petrovický je naštěstí zdá se v pořádku. Ze hřiště odjel po svých, první pohled do rohu hřiště přitom vypadal hodně špatně.

44:03

Už se zase hraje. Brnu začala dlouhá přesilovka.

45:30

Sparta zatím oslabení zvládá. Pacovský si dokonce přes tři napadající hráče dovolil vykličkovat před vlastní bránu.

46:05

Dopředu vystartoval Tenkrát. Falter jeho pokus hned po přejetí modré kontroloval lapačkou. Tlak Komety v přesilovce ale zatím stále nepřichází.

47:00

Sparta znovu vyhazuje. Do konce přesilovky Brna už zbývají pouze dvě minuty.

48:11

Teď už se Brnu povedlo kombinovat v přesilovkovém vzorci. Od modré stříleli obránci Malec s Valachem, Schwarzovy chrániče byly na svém místě.

48:36

Dokonalá pomsta. Brno vede 3:2. Ostrý zákrok Kočího potrestal sám faulovaný Petrovický!
Petrovický poprvé po zákroku Kočího naskočil na led a důrazným způsobem, asi ani sám neví kudy, dotlačil puk u levé tyče za záda Schwarze.

49:43

Komerční přestávka přichází pro Spartu v pravou chvíli. Brno pokračuje ve velkém tlaku.

50:55

Holec se kolem Krsteva tlačil do šance. S jeho Bekhendem si Schwarz bez problémů poradil.

51:30

Čermák ujížděl sám na bránu, ale jeden z obránců Sparty po něm sáhl. Útočník Brna padá, ale píšťalka rozhodčího mlčí. Žádný nájezd, hraje se v rychlém tempu dál.

52:21

Sparta mohla vyrovnat, ale ostrostřelec Ton nedokázal po přihrávce Bahenského sám před bránou vyzrát na Faltera!

53:32

V útoku už zase Brno. Hosté raději zašlápli puk u mantinelu. Bude se vhazovat před Schwarzem.

54:15

A to Brnu vyhovuje. Hru kouskuje o chvíli později i Petrovický ve středním pásmu.

55:15

Brno se nikam nežene a Sparta má velké problémy. Pacovský nezpracoval dlouhou přihrávku od obránců a je z toho zakázané uvolnění hostů.

55:50

Holec se kličkou šikovně uvolnil k ráně bekhendem, ale trefil jen připraveného brankáře.

56:55

Další icing Sparty. Vyprodaná Kajot aréna stojí a tleská. Zápas se musel líbit. Zdá se ale, že v tuto chvíli už Sparta nemá na to, aby dokázala zbourat obranný val domácích na modré čáře.

56:55

58:00

Brno zvládá závěr skvěle. Petrovický získal na červené puk a po mantinelech ho odevzdal. Sparta střídá a stále neví, jak k Falterovi.

58:15

Vhazování v útočném pásmu Sparty, která si bere time-out. Schwarz zůstane na střídačce, hosté půjdou na led v šesti.

58:30

Broš s Rachůnkem zakombinovali před brankovištěm, ale v klíčové chvíli Brošovi přeskočil puk hůl. Brno vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:50

Sparta za svou bránu. Sičák totiž od modré netrefil bránu a puk po mantinelech doklouzal ven ze třetiny.

59:35

Hlinka centroval před bránu, jenže tam nikdo nestál. Kováčik se zmocnil puku a od vlastní brány mířil do opuštěné klece. Puk ale o dva metry prázdnou branku Sparty míjí a Kováčik kroutí hlavou. Je z toho zbytečný icing. Oddechový čas si teď bere Brno.

59:38

Ton pálil hned po buly. Jeho ránu přizdvihl do ochranné sítě některý z domácích hráčů.

59:50

Je rozhodnuto. Kometa pečetí výhru střelou do prázdné brány - 4:2! Miloslav Hořava na bekhendovou lopatu naložil na vlastní modré puk. Ani nemířil na bránu, jen chtěl dostat kotouč co nejdál od brány. Skákavá guma ale přeskočila hůl i poslednímu Gřegořkovi a nakonec se štěstím doskotačila až do brány.

60:00

Utkání skončilo.

Brno i bez poloviny zraněné základní sestavy a ve třech formacích zvládlo fantastické utkání a nakonec bere všechny tři body za výhru 4:2.Fantastický zápas s příchutí play-off okořenila i pěstní bitka Valábika s Kočím, ve které měl sice navrch Kočí, nakonec ale může litovat. Hokejisté totiž shodili rukavice kvůli jeho tvrdému zákroku na Petrovického, za který obdržel trest do konce zápasu. Sám postižený Petrovický navíc dlouhou přesilovku vítězným gólem proměnil.