2:4
Kometa Brno
29. Kaberle, 53. Jágr
1. Svoboda, 16 Bičánek, 26. Petrovický, 33. Svoboda

Vítejte u online reportáže z utkání české hokejové extraligy mezi Kladnem a Kometou Brno. Zápas začíná od 18:15.

Hokejista Kladna Tomáš Plekanec v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben

Podle původních informací Aktuálně.cz bylo na zápas Kladna s Kometou prodáno 17440 vstupenek, to je mimochodem víc, než je oficiální kapacita haly pro hokejová utkání. Ale samozřejmě to ještě neznamená, že O2 arena musí být plná po střechu - záleží, zda přijde dostatečný počet diváků z VIP prostorů.

Poslední zprávy o hlavní hvězdě večera Jaromíru Jágrovi říkají, že může nastoupit. Sledovali jsme jeho léčení takřka online díky informacím od doktora Koláře, vyhlášeného fyzioterapeuta.

"Jaromír Jágr by měl proti Kometě nastoupit. Z lékařského hlediska není to riziko na zhoršení jeho zranění tak vysoké, nicméně stále bude záležet na domluvě s trenérem," prohlásil Kolář pro Aktuálně.cz. Více informací ZDE

Hokejista Kladna Jaromír Jágr slaví svůj gól v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben

Ještě detail k Jágrově zdravotnímu stavu. Příčinou jeho potíží v posledních čtyřech dnech byl sval poblíž kyčle.

Připomeňme v souvislosti se zápasem Kladno - Kometa divácké rekordy, ať víte, s čím poměřovat, až v průběhu třetí třetiny oznámí O2 arena přesný počet diváků na dnešním utkání.

V O2 areně bylo nejvíc lidí při zápase Slavia – Zlín (sedmé finále v dubnu 2008) 17.123 lidí.
Dosavadní rekord v návštěvnosti při novodobé extralize drží zápas Pardubice – Kometa Brno hraný na plochodrážním stadionu ve Svítkově. Loni do otevřeného hlediště přišlo 17.140 diváků.
Absolutní rekord drží zápas Spartak Sokolovo - ZKL Brno hraný při otevírání Sportovní haly v Holešovicích v roce 1962. Na zápas se dívalo 18.500 diváků. Ten určitě nepadne.

Sestava Kladna: Chábera (cikánek) - Drtina, Mocek, Macholda, Kaberle, Židlický, Černošek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý . Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchler, Valský, Eberle - Lukáč, Melka, Kuchejda

Sestava Komety: Trvaj (Falter) - Kováčik, Malec, Dlouhý, Erat, Jakub Svoboda, Špaček, Valach, Žižka,H. Zohorna, Čermák, Korejs, Hruška, Valábik, Divíšek, Doležal, Holec, Hořava, Hruška, Bičánek, Petrovický.

1.

Utkání začalo

1.

Brno vede 1:0. Divíšek našel volného Jakuba Svobodu a ten propálil Cháberu.

2.

Kladno mělo k dispozici trestné střílení. Melka zvolil blafák do bekhendu, ale ten mu nevyšel podle představ.

3.

Kladno jde do čtyř. Na trestnou lavici odchází Jágr.

4.

Domácí mohli dokonce v oslabení jet dva na jednoho. Hráčům v brejku ale scházely síly.

5.

Brno si vlastně nic pořádného nevypracovalo a Jágr už je zpátky na ledě.

6.

Jágr se hned zapojil do útoku. Trvaj si ale poradil.

8.

Sice už se brněnští oslavovali gól, ale nakonec rozhodčí pískají postavení mimo hru.

8.

Černošek se ale provinil faulem vysokou holí a protože šlo a krkvavé zranění dostává 2 + 2 minuty. Brno má přesilovku.

10.

Plekanec s Tlustým ujížděli na jediného obránce. Druhý jmenovaný ale přihrávku nezpracoval.

11.

Brnu se přesilovka vůbec nedaří. Největší šanci měli zatím paradoxně domácí.

12.

Domácí jsou v plném počtu a vyráží do útoku.

13.

Kometa měla k dispozici už dvě přesilovky, ale zahrozilo v nich vždy spíše Kladno.

15.

Teď sledujeme hlavně velkou bitvu u mantinelů.

16.

Tak dlouho si Plekanec hrál s kotoučem, až o něj přišel.

16.

A ještě jde na trestnou lavici nza hrubost. Tak to byla slabá chvilka kladenského útočníka.

16.

Kometa vede 2:0. Radim Bičánek se od modré napřáhl a puk se zastavil až v bráně. Bleskově využitá přesilovka.

Hokejisté Komety Brno slaví gól Tomáše Svobody v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 během utkání s PSG Zlín. | Foto: Lukáš Drštička
17.

Kometa teď tlačí. Chábera musel předvést další zákrok lapačkou.

18.

Jágr zapnul motory a vybojoval ztracený puk. Střílet tak mohl Tlustý, ale nepřesně.

20.

Kladno si zahraje první přesilovku. Jakub Svoboda vyloučen za vysokou hůl.

20.

Rytířům se nedaří na delší dobu udržet v útočném pásmu.

20.

Bičánek s Tlustým se ještě před koncem třetiny trochu pošťuchovali a jsou oba vyloučeni.

Konec první třetiny.

Kometa v první třetině předvedla skvělou efektivitu, byla nebezpečnější a zaslouženě vede. Kladno se trochu chytilo až v závěru třetiny. Uvidíme, co přinese další část.

21.

Začala druha třetina.

21.

Kladno pokračuje v přesilovce.

22.

Melka měl v jejím závěru šanci v podobě střely z levého kruhu, ale minul. Brno kompletní.

23.

Nejprve Hruška a po něm Holec v zajímavé příležitosti. Trvaj puk vyrazil betonem.

24.

Delší pasáž bez přerušení. Tentokrát už se ale musí. Melka vyloučet na dvě minuty za krosček.

24.

Brno se usadilo v pásmu. Střela Dlouhého ale byla zblokovaná a domácí puk vyvážejí.

25.

Kometa opět musí začínat až od Trvaje. Kladno se dobře brání.

26.

Brno vede už 3:0. Během deseti vteřin dvě totožné akce a jedna z nich skončila gólem. Nejprve mezi kruhy pálil Erat, který ale minul. Vše napravil Róbert Petrovický, který už Cháberu překonal.

27.

Tak takový průběh zápasu si asi Kladenští nepředstavovali, zatím za Kometou zaostávají ve všech směrech.

27.

Po zákroku Trvaje se u brněnské branky strhla potyčka, po které bude hrát Kladno přesilovku.

27.

A Kladenští dokonce budou hrát pět proti třem. Švrček odchází za sekání.

28.

Kováčik po souboji u mantinelu zůstává na ležet na ledě. Odnesla to zřejmě noha. O faul se ale podle rozhodčích nejednalo.

28.

Jeden z mála dnešní soubojů Jágr-Trvaj. Lépe vyzněl pro brněnského brankáře, který si počkal na střelu na přední tyč od hvězdné šedesátosmičky.

29.

Trvaj teď hvězdou pro celou arénu. Poradil si i se střelou Židlického. Brněnský fanoušků je na stadionu opravdu hodně!

29.

Kladno snižuje na 1:3. Na bombo od modré z čepele tomáše Kaberleho už ale gólman Komety nestačil. A Kladno ještě bude moci pokračovat v přesilovce 5 na 4.

Hokejisté Kladna Tomáš Kaberle a Ivan Majeský přihlížejí inkasovanému gólu v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben
30.

Jágr ještě v závěru přesilovky v další šanci. Brno už je ale v plném počtu.

30.

Před Piskáčkem se otevřel prostor, tak to zkusil zápěstím. Trvaj ale utěsnil všechny průduchy.

31.

Na ledě to pořádně jiskří při každé přerušení dochází k drobným potyčkám.

31.

Teď měl ale Hlaváč velkou šanci. Sebral odražený puk, objel branku a chtěl rychle zasunout za tyč. To se mu ale nepodařilo. Trvaj si tyč pohlídal. Patera gólmana ještě osekával a strhla se další mela.

31.

A vylučuje se na obou stranách. Ven jde Koreis a Patera. Hrát se bude ve čtyřech.

33.

Brno vede už 4:1. Malec se utrhl z rohu kluziště, natáhl na sebe bránícího hráče a poslal ideální pas Jakubu Svobodovi, který střílel takřk do prázdné branky.

34.

O2 Aréna bouří nadšením. Kladenských příznivců na tribunách opravdu moc nebude.

35.

Kladno vypadá zaskočeně. Když už se nadechovalo ke kontaktnímu gólu, dostalo další ránu.

36.

Brno zamklo svého soupeře. Branku Kladna ale někdo posunul. Hráči Komety sicd reklamují úmysl, ale vylučovat se nebude.

37.

Hvězdy NHL ve službách Kladna opět trochu pozvedli kladenské šance. Jenže jak Tlustého, tak Plekancovu střelu Trvaj pokryl.

38.

Patera zblokoval tvrdou ránu od modré a odkulhal na střídačku.

39.

Valský vyloučen za faul na gólmana. Brno má k dispozici další přesilovku.

39.

Chábera ještě drží šance Kladna na nějaký úspěch v tomto zápase.

40.

Čermák si sjel z levého kruhu až těsně před Cháberu a mířil mu nad rameno. Kladenský brankář zřejmě ještě trochu vytěsnil puk nad branku.

Konec druhé třetiny.

Kometa v druhé třetině přidala další dva góly. Důležitý byl hlavně ten druhý, kdy tak uťala choutky Kladna na kontaktní branku. Rytíři by museli předvést pořádný kolotoč, aby se zápasem ještě něco udělali.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Kladno v plném počtu. Jágr hned z úhlu prověřil pozornost Trvaje.

42.

Bicek měl nabito mezi kruhy. Trvaj měl co dělat, aby puk nepustil z výstroje.

Na ostatních stadionech už je pomalu dohráno. Podívejte se na sumář výsledků na našem webu.

43.

Eberle si nepohlídal hůl a bude za to pykat.

44.

Kometa sice Kladno nijak nesvírá, ale vzhledem k náskoku, který má, jí to může být celkem jedno.

44.

Cháberu zaměstnal Holec, bez problémů ale kotouč chytil.

45.

Na konci přesilovky musel zasahovat dokonce i Trvaj. O nic vážného ale nešlo.

45.

Domácí jsou v plném počtu. Mají poslední čtvrthodinu na vykřesání naděje.

46.

Hraje se ovšem u kladenské branky. Kometa trpělivě čeká s pukem na hokejkách.

47.

Brno dál kontroluje hru. Zatím to na zázračný obrat nevypadá.

48.

Dnešní utkání sleduje 17 182 diváků, což znamená překonání rekordu v novodobé historii extraligy.

49.

Brněnští teď dělají všechno pro to, aby udrželi puk co nejdál od vlastní branky. Hořava předvedl u mantinelu skvělou práci.

50.

Melka se rozjel třetinou směrem na Trvaje, do úniku se ale nedostal, pohlídal si ho Švrček.

50.

Jágrova formace si vypracovala po delší době zajímavou příležitost. Trvaj je dnes ale velmi jistý.

51.

A znovu v akci Jágr. Není mu dnes zřejmě přáno.

52.

Patera skvěle našel napříč třetinou rozjetého Hlaváče, ten ale bekhendem trefil jen oblouk branky.

53.

Čermák odchází na trestnou lavici za podražení. Rytíři si ještě zahrají přesilovku. Možná poslední šance na nějakou jiskru naděje.

53.

Kladno snižuje na 2:4. A je to tady! Drama možná ještě přijde. Postaral se o to Jaromír Jágr, který šikovně tečoval střelu Židlického od modré.

54.

Brno si teď zřejmě dalo jediný cíl a to bránit. Hru tak diktuje Kladno.

55.

Tak to bude ještě zajímavá koncovka. Kladno bude díky faulu Divíška hrát další přesilovku.

56.

Čermák s Plekancem si v mele před brankou vyměnili fauly a jsou oba na trestnou lavici.

56.

Hlaváč z úhlu nepřekonal dezorientovaného Trvaje. Neujala se ani rána Židlického.

57.

Hosté jsou kompletní. Tuhle přesilovku Kladno nevyužilo.

58.

Jágr štrykoval v rohu útočného pásma a Švrček nemohl nic než faulovat. Další početní výhoda pro domácí.

58.

Domácí si vzali oddechový čas.

59.

Kladno to zkouší v šesti. Chábera už je na střídačce.

59.

Kladenští sice kombinují v pásmu, ale jako by se báli vystřelit.

60.

Jágr fauloval Divíška při pokusu o vyhození. Tenhle zápas už je zřejmě rozhodnutý.

60.

Svoboda hned po buly pořádně vystrašil Cháberu.

Konec zápasu.

Kladno nakonec ve třetí třetině dokazalo jen snížit na 2:4 a Kometa už tento výsledek udržela až do konce. Pro Brněnské zasloužená výhra.

To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.