Play off KHL • Semifinále - 3. zápas • 15:00

Lokom. Jaroslavl
0:3
Lev Praha
18. Thörnberg PP (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg PP (Sekáč), 44. Oystrick (Vrána)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 3. zápasu finále Západní konference KHL mezi hokejisty Lokomotivu Jaroslavl a pražského Lva. Zápas začíná v 15:00 SELČ.

V hale už probíhá úvodní rozbruslení, očekávaný zápas začne za půl hodiny.

Domácí Jaroslavl si podle obránce Lva Martina Ševce myslela, že v semifinálové sérii jasně zvítězí. Ovšem první dvě utkání v Praze ovládl český tým. "Udělají všechno pro to, aby vyhráli. Jestli ale budeme hrát tak jako v Praze, nemusíme se ničeho bát," prohlásil pár hodin před duelem sebevědomě Ševc.

Lev Praha - Vladivostok (Ševc, Schütz, Zackrisson)
Lev Praha - Vladivostok (Ševc, Schütz, Zackrisson) | Foto: CPA Eduard Erben

Podle posledních informací dnes bude vyprodáno. Před halou se navíc čile obchoduje se vstupenkami, navíc za výrazně přehnané ceny. Ráno se dal nejlevnější lístek na "černém" trhu sehnat za 1500 rublů, tedy zhruba 800 korun.

Lev

Trenér Lva Kari Jalonen dnes pošle na led tyto formace:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ridderwall– Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Kouč Lokomotivu Dave King zvolil toto složení formací:

Sanford – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Sprukts – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Kapustin.

Rozhodčí

Utkání budou jako hlavní rozhodčí řídit pánové Kulakov a Rönn, na čarách jim budou pomáhat pánové Birin a Morozov.

Aréna Lokomotivu je narvaná až pod strop haly a oba týmy už v bouřlivé atmosféře krouží po ledové ploše. Za malou chvíli zazní hymny České republiky a Ruské federace.

1

Utkání právě začalo.

1

Lev Praha se hned od začátku pustil do útoku. Jiří Novotný nahazoval puk a k dorážce se dostal Riderwalll. Sanford se velice rychle dostal do provozní teploty a má první dobrý zákrok.

2

I Lokomotiv se pokusil ohrozit Vehanena. Útok táhl Platt, ale puk mu přeskočil hůl.

3

Jaroslavl se snaží dostat hosty pod tlak, ale Lev Praha zatím výborně brání střední pásmo.

4

A rána Kronwalla z dálky rozhodně Vehanenovi starosti udělat nemohla.

6

Oystrick zachytil vyhození Jaroslavle, ale ránou z jedné treifl jen obránce před sebou.

7

Hraje se výborný hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Vehanen měl víc práce, protože musel řešit dva nepříjemné závary na svém brankovišit. Na druhé straně dokázal před dorážejícími hráči udržel puk v rukavici Sanford, takže se bude vhazovat po jeho pravici.

7

Lev Praha měl první velkou šanci! Riderwallovu střelu dorážel Azevedo, ale Sanford stačil parádně zasáhnout. Následně kryl i ránu Mäenpääho od modré čáry!

8

Sanford měl další problémy! Jiří Sekáč těsně před ním tečoval nahození od modré, ale gólman Lokomotivu stačil v leže udržet puk před brankovou čárou!

10

Také Jaroslavl se poprvé v utkání dokázala dostat do souvislejšího tlaku a Vehanen musel vymrštit beton proti skryté střele Kapustina. Zasáhl na poslední chvíli!

11

Na led se ale dostala zase elitní formace Lva a pod tlakem byli domácí. Sanford mává nad hlavou nádherným semaforem proti ráně Ševce od modré.

12

Jaroslavl bude hrát přesilovku. Petru Vránovi se za bránou při napadání smolně zasekla hůl do nože bruslí soupeře a dostává dvě minuty za podražení.

13

Lev zatím ale dobře brání, jeho vyhození už potřetí za sebou míří přes všechny čáry.

13

Vehanen následně chytá ránu bez přípravy z hole obránce Černikova.

14

Z jedné střílel od modré i Pašnin a to už měl Vehanen mnohem více starostí, ránu stačil pouze vyrazit a měl štěstí, že puk rychle odpálil do bezpečí jeho obránci!

14

Vrána je na ledě a Lev Praha hraje v plném počtu.

16

Také Lev Praha si zahraje přesilovku a byl to před malou chvíli vyloučený Vrána, který vybojoval faul, když se natahoval po dorážce. Dvě minuty dostává Vasilijev.

16

Lev Praha bude hrát téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Před bránou totiž clonícího Novotného sundal k zemi Pašnin a dostává přísné dvě minuty.

18

Lev Praha obstřeloval bránu, ale puky létaly mimo tři tyče: Lokomotiv po minutě vyhazuje puk ven ze třetiny.

18

Thörnbergovi přeskakuje křižná přihrávka hokejku a Jaroslavl brání ve čtyřech.

18

A půlminuty před koncem klasické přesilovky Sanford drží puk v lapačce a dovoluje Lokomotivu prostřídat.

18

GÓÓÓÓL! Lev Praha vede 1:0!
Pražský tým nakonec přesilovku využívá, i když už hrál proti čtyřem domácím borcům. Michal Řepík naservíroval zpoza brány přihrávku před brankoviště, kde se do puku opřel MARTIN THÖRNBERG a se štěstím mezi rukou a tělem propálil Sanforda.

20

V poslední minutě první třetiny si přesilovku zahraje i Lokomotiv. Dvě minuty za podražení dostává kapitán Lva Jiří Novotný.

20

Vehanen lapačkou zastavil slaboučkou střelu z levého kruhu.

20

Vehanen drží pevně v náručí i další ránu mezi kruhy a rozhodčí před odchodem do kabin stihnou akorát tak udělit tresty za následnou šarvátku v brankovišti. Po dvou minutách za hrubost dostávají Ondřej Němec a Sergej Plotnikov.

Je konec první třetiny, kterou odehrál pražský tým skvěle. Podařilo se mu eliminovat úvodní tlak Lokomotivu a v závěru dvacetiminutovky potrestat dlouhou přesilovku. Lev Praha vede po dvaceti minutách v Jaroslavli 1:0, ale druhou třetinu začne v oslabení. Z trestu Jiřího Novotného si Jaroslavl přenese do další třetiny ještě minutu a čtvrt.

Lev Praha - Donbass Doněck
Lev Praha - Donbass Doněck | Foto: CPA Eduard Erben

Druhá třetina začne přibližně v 15:52.

21

Druhá třetina začala.

22

Lev Praha zbytek oslabení, které se přeneslo ještě z první třetiny v pohodě ubránil. Jaroslavl ani nepustil do svého pásma.

23

Lokomotiv se ale přesto dál dere dopředu. Ránu Kartajeva Vehanen vyrazil do rohu a hosté poté vyhodili puk na icing.

24

Hosté se až teď dostali ke střeleckému ohrožení, z dálky napřáhl Birner. Ale nebyla to moc silná rána, navíc mířila přesně doprostřed brány.

25

Z druhé strany, ale také z úctivé vzdálenosti, střílel Thörnberg. Stanford ani teď neměl se zákrokem žádné problémy.

26

Galimov na druhé straně z levého kruhu sice propálil obránce, ale mířil asi metr vedle.

27

Vehanen teď absolutně netušil, co se kolem něj děje. Lokomotiv měl drtivý tlak, puky létaly brankovištěm, ale z pohledu Lva také naštěstí těsně vedle tyček.

28

Lokomotiv tlak stupňuje dál, mimo ale končí i teč nahození od modré. Ani teď Vehanen nic neviděl!

30

Sekáč se nádherně prosmýkl středním pásmem, kličkou do osy hřiště se zbavil i clonícího beka a z mezikruží pálil proti pohybu gólmana, Sanford ale znovu máchl lapačkou a ukázal divákům další krásný semafor.

30.

Ridderwall hledal u levé tyče Sanforda volného Novotného, ten však na puk nedosáhl.

33.

Velká šance Lva na zvýšení skóre. Řepík našel zpoza brány Birnera mezi kruhy, ten však branku těsně minul.

34

Němcovo vyhození puku z obranného pásma naštěstí pro něj tečoval jeden z hráčů Lokomotiva a vylučovat se nebude.

35.

Vrána tečoval Thörnbergovo nahození těsně mimo branku Sanforda.

36.

Lev bude hrát přesilovku. Za vysokou hůl byl vyloučen ILJA LJUBUŠKIN.

38.

Lvu se přesilovka tentokrát vůbec nepodařila, ani jednou na Sanforda nevystřelil. Ljubuškin je zpět na ledě.

38.

Lev bude hrát další přesilovku a opět to bude kvůli vysoké holi. Na trestnou lavici míří MICHAIL PAŠNIN.

39.

Oystrick s Thörnbergem se pustili ve vlastním obraném pásmu do Averina s Apalkovem, vylučovat se však nebude.

39:26

Lev přesilovku využívá a zvyšuje své vedení na 2:0! Na minutu a půl zavřeli hráči Lva svého soupeře v jeho obranném pásmu a po dlouhém obléhání branky Sanforda se zaslouženě radují ze zvýšení skóre. Po střele Jiřího Sekáče od modré čáry se puk odrazil k volnému MARTINU THÖRNBERGOVI, který se z téměř nulového úhlu trefil přesně pod břevno, což potvrdil i videozáznam.

40.

V závěru měl ještě Lokomotiv velkou šanci na snížení. Černikov nabil mezi kruhy obránci Kronwallovi, jenž však branku netrefil.

Druhá třetina skončila. Lokomotiv v ní spustil doslova drtivý tlak, Lev však díky velmi dobrému výkonu Vehanena vše ustál. V závěru třetiny navíc přidal už druhý gól z přesilové hry Martin Thörnberg, a tak jde Lev stejně jako v předchozích dvou případech do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem.

Lev Praha - Vladivostok (Novotný, Ivannikov)
Lev Praha - Vladivostok (Novotný, Ivannikov) | Foto: CPA Eduard Erben

Třetí třetina by měla začít v 16:43 SELČ.

41.

Začala 3. třetina.

41.

Nejdřív vystřelil na Vehanena Plotnikov, po něm i Platt s Redlihsem, ani jeden však střelami z mezikruží Vehanena nepřekonal.

43:40

Lev zvyšuje na 3:0! Od levého mantinelu nahodil puk na Sanforda NATHAN OYSTRICK a jeho střela se díky teči obránce Kronwalla odrazila od levé tyče do brány. Asistenci si připsal Petr Vrána.

Lev - Jaroslavl: Galimov a Oystrick
Lev - Jaroslavl: Galimov a Oystrick | Foto: CPA Eduard Erben
45.

Apalkov vystřelil na Vehanena z otočky, bránu však z pravého kruhu netrefil.

49.

Birner se z pravé strany natlačil až před Sanforda, přes jeho beton však puk do brány neprotlačil.

50.

Lokomotiv si zahraje přesilovku. Za podražení odjhíždí na trestnou lavici  JUSTIN AZEVEDO.

50.

Tvrdá střela Kronwalla od modré trefila Vehanena do ramena.

50.

Averin s O'Byrnem se do sebe před Vehanenem pustili, vylučovat se však nebude.

51.

Gorochov netrefil bránu dělovkou od modré čáry.

52.

Jaroslavl ani další přesilovku nevyužila a diváci už začínají na své hráče nespokojeně pískat.

52.

Vzápětí si zahraje přesilovku Lev. Hráčů Jaroslavle bylo na ledě v jednu chvíli sedm, na trestnou lavici proto za příliš mnoho hráčů na ledě usedá ANDREJ GALIMOV.

53.

Řepíkovu střelu z levého kruhu Sanford konečkem betonu vykopl.

54.

Lokomotiv se tentokrát v oslabení ubránil, Galimov je na ledě.

54.

Střelu Galomova udržel Vehanen v náručích a poté se před ním strhla mela. Vylučovat se však nebude.

55.

Lokomotiv měl velkou šanci na snížení. Apalkov po chybě Gragnaniho vypálil z mezikruží bekhendem, Vehanen však betonem puk vykopl.

57.

Lokomotiv bude hrát přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen TOMÁŠ KUBALÍK.

57.

Averin byl v brankovišti Vehanena tak aktivní, až sudí zastavil hru a vykázal Lokomotiv do středního pásma.

57.

Lokomotiv odvolává Sanforda a hraje v poli v šesti.

58.

Před Vehanenem neuspěl z dorážky Plotnikov, neujala se ani střela Holose z vrcholu kruhů.

59.

Lev se i tentokrát v oslabení ubránil, Kubalík je zpět na ledě.

60.

Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

60.

Řepík od pravého mantinelu těsně minul ze středního pásma prázdnou bránu.

60.

Do prázdné brány se netrefil Thörnberg, na druhé straně se neujala střela Platta z mezikruží.

Zápas skončil, Lev vyhrává po dvou gólech Martina Thörnberga a jednom gólu Nathana Oystricka 3:0. Už jen jediná výhra jej tak dělí od postup do finále play off, rozhodnout o postupu může v úterý ve čtvrtém zápase série na ledě Jaroslavle.

Jaroslavl, která prohrála na svém ledě teprve druhý ze sedmi zápasů letošního play off,sice byla aktivnější a měla více gólových šancí než soupeř, se však stejně jako v prvním zápase série gólově neprosadila. Za tři zápasy série dokázala gólmana Petriho Vehanena překonat v jediném případě.

Tímto se s vámi loučíme a u online reportáže z úterního zápasu se těšíme na shledanou.