6:53 Koukal (Cibulskis, F. Pavlík)
16:29 Hjalmarsson (Lasch, Lundqvist)
18:21 Friberg (Grönlund)
19:21 Sundström (Ekbom, Fagemo)

Vítejte u online přenosu z finále hokejové Ligy mistrů mezi Hradcem Králové a Frölundou. Zápas začíná v úterý 4. 2. v 18:45.

Hradec Králové si jako druhý český tým v historii zahraje o titul v Lize mistrů a finálový nezdar Sparty může napravit na vlastním ledě. V cestě do dnešního finále postupně ve vyřazovací fázi uspěl proti Manheimu, Zugu a dalšímu švédskému celku Djurgaardenu.

Semifinále hokejové Ligy mistrů, Hradec Králové - Djurgaarden
Semifinále hokejové Ligy mistrů, Hradec Králové - Djurgaarden | Foto: ČTK

Frölunda Indians na své cestě do dnešního duelu prošel z prvního místa své skupiny do play off, ve kterém postupně vyřadil Färjestad, Biel a tým Luleaa. Švédský celek bude dnes rozhodně favoritem nejen díky třem titulům právě z této soutěže a Hradec tak čeká pořádná šichta.

Johan Gustafsson, Joel Lundqvist a další hráči Frölundy slaví vítězství v Lize mistrů. | Foto: ČTK

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) - Nedomlel "A", Gaspar, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík "A", Šalda, Zámorský, Váchal - Smoleňák "C", Cingel, Chalupa - Klíma, Lev, R. Pavlík - Jergl, Koukal, Perret - Dragoun, Kubík, Miškář.

Frölunda Indians: Mattsson (Rubin) - Lennström, Stollery, Moverare, Ekbom, Grönlund, Gormley, Printz - Mustonen, Lundqvist "C", Friberg - Peterson, Hjalmarsson "A", Lasch - Carlsson, Sundström, Fagemo - Rosseli-Olsen, Lasu "A", Rakhshani - Henriksson.

Rozhodčí: Vikman, Kaukokari (oba FIN) - Hofer (GER), Leermakers (NED).

Oba celky se spolu již utkaly v základní skupině. Úspěšnější bylo vždy hostující mužstvo. Hradec si tak alespoň dokázal, že trojnásobný šampión Ligy mistrů není neporazitelný.

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše, kde momentálně zní švédská hymna.

Chybět pochopitelně nebude ani hymna České republiky. Po ní již nebude nic bránit začátku duelu.

0:01

Utkání právě začalo.

0:06

Úvodní vhazování zápasu vyhráli sice hosté, ale poté jej pouze odevzdali do moci domácího celku.

0:29

Nahození od modré čáry srazili hráči Frölundy do ochranné sítě a vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

1:15

Aktivní napadání hostů přineslo zisk puku a Frölunda může kombinovat v útočné třetině.

1:53

Jenže Indiáni nic kloudného nevymysleli a byli vytlačeni na svou polovinu. Následně se jim nepovedla rozehrávka a je z toho jen icing.

2:02

Mizerná přihrávka na útočné modré zapříčinila přečíslení hostů dva na jednoho. Jenže hosté nedokázali přesně přihrát a Mazanec tak nemusel zasahovat.

2:40

Ani teď domácí brankář nemusel tasit žádný zákrok. Střela Friberga totiž minula svatyni Hradce.

3:23

Nedomlel velmi dobře zapracoval v rohu kluziště a získal puk pro hradecké barvy.

3:45

Mazanec poté ale musel zasahovat. Brankář Mountfieldu vytěsnil střelu z úhlu svou maskou.

4:27

Peterson se následně zjevil ve velmi dobré pozici mezi kruhy. Jeho ránu ovšem domácí zvládli srazit do ochranné sítě.

4:35

A po buly zase rychle na druhou stranu. Mattsson si rovněž připisuje zákrok do statistik, po kterém se bude vhazovat po jeho pravici.

5:35

První přesilovou hru si zahrají domácí. Printz dostává dvě minuty za hákování.

06:00

Hosté se ale velmi rychle osvobodili a poslali kotouč až k Mazancovi.

6:25

A další vyhození hostů. První přesilovková formace domácích tak odjíždí střídat.

6:53

MOUNFILED HK DÁVÁ GÓL! Tak to je vynikající vstup domácích a aréna v Hradci je na nohou. PETR KOUKAL si mezi kruhy zpracoval přihrávku od svého kolegy a poté neomylně vymetl horní růžek hostující brány. Asistence: Oskars Cibulskis, Filip Pavlík.

8:07

Domácí následně budou mít možnost další přesilové hry. Gormley vyfasoval menší trest za sekání.

8:22

Cingel místo střely ještě zkoušel situaci vyšperkovat, ale to se úplně nepovedlo a Indiáni se dokázali osvobodit.

8:55

Zámorský posléze neudržel touš v útočné třetině a domácí znovu musí pro puk až na vlastní polovinu.

9:36

Pavlík nyní napřáhl na levém kruhu, ale Mattsson byl proti jeho dělovce připraven.

10:07

Frölunda druhé oslabení již ubránila a hraje znovu v plném počtu.

10:50

Kubík ztratil puk za bránou a hned z toho mohl být problém. Na přihrávku zpoza klece však nečíhal nikdo z Indiánů.

11:31

Nedůrazné vyhození Lva mohlo být potrestáno. Rakshani si poté pohrál s Čápem, ale nakonec se dobře vrátil právě Lev, který obranným zákrokem napravil svou chybu.

12:03

Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru opět před brankáře Mattssona.

12:08

Ihned po vhazování přišlo nahození od modré čáry, se kterým si ale Mattsson hravě poradil. Následovat bude komerční přestávka.

12:17

Početní výhodu si vyzkouší i Indiáni. Chalupa zbytečně fauloval ve středním pásmu a dostává dvě minuty za podrážení.

12:45

Nyní to hosté trochu překombinovali. Dobré palebné pozice chtěli využít k přihrávce do prázdné brány, ale hráči domácích v čele s Mazancem se ubránili.

13:05

Mazanec následně musel krýt další ránu soupeře a Frölunda i nadále svírá domácí tým.

13:53

Lasch se následně snažil zakončit z levého kruhu, avšak rána mu vůbec nesedla.

14:10

Skvělý Mazanec! Před domácím brankářem se zjevil zcela osamocený hráč hostů, ale Mazanec jeho pokus výborně vykopl betonem.

14:17

Mountfield hraje v plném počtu.

15:25

A další vyloučení domácích. Šalda podrazil soupeře v neutrální zóně a také on dostal menší trest za podrážení.

16:16

Hjalmarson nebezpečně pálil z pravého kruhu, ale Mazanec jeho pokus vytěsnil mimo.

16:29

FRÖLUNDA DÁVÁ GÓL! Hosté v další přesilovce potvrdili své kvality a srovnávají krok. Laschova rána z levého kruhu byla sražená až k pravé tyči, kde již neměl SIMON HJALMARSSON problém zamést touš do prázdné brány. Asistence: Ryan Lasch, Joel Lundqvist.

18:21

FRÖLUNDA DÁVÁ GÓL! Blesková otočka v podání Švédů je na světě. Mazanec ještě vyrazil střelu z mezikruží, ale pouze na hůl MAXE FRIBERGA, jenž v pohodě skóruje. Asistence: Anders Grönlund.

19:21

FRÖLUNDA DÁVÁ GÓL! Tak to je opravdu studená sprcha pro domácí. Nedůraz Hradce vedl ke střele JOHANA SUNDSTRÖMA, jenž ze mezikruží potřetí v krátkém sledu překonal Marka Mazance. Asistence: Viktor Ekbom, Samuel Fagemo.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi úvodní dějství zápasu. Do něj sice vstoupili lépe domácí a díky trefě Petra Koukala se dostali do vedení. Jenže hosté ukázali svou sílu v závěru a třemi rychlými góly v podání Hjalmarssona, Friberga a Sundströma dokonale otočili skóre. Do kabin si tak odnáší vedení 3:1.

20:01

Začala druhá třetina.

20:50

Frölunda se v úvodu druhé periody usadila v pásmu, kde pořádně motá hlavu domácím hráčům.

21:35

Až nyní se Hradec vymanil ze sevření, ale Lvův průnik neměl dlouhého trvání.

22:15

Mazanec následně musel vyrážet ránu z vrcholu levého kruhu, ale situaci zvládl na jedničku.

22:49

Mountfield bude mít nyní možnost ke snížení. Ekbom je potrestán dvěma minutami za podrážení.

23:45

Také Hradec ukazuje, že mu přesilové hry nejsou cizí. Smoleňák ale ani jeho spoluhráči Mattssona překonat nedokázali.

24:01

Frölunda se ale nyní osvobozuje a Hrade musí začínat od Marka Mazance.

24:49

Hradci se ovšem tato početní výhoda využít nepovedla a Indiáni tak stále drží dvoubrankový náskok.

25:24

A ten budou moci ještě navýšit. Nedomlel totiž oslabuje svůj tým díky dvěma minutám za podrážení.

25:55

Hradec se ale zatím velmi dobře brání a odpaluje kotouč pryč ze svého pásma.

26:15

Zmatky v domácím brankovišti Indiáni neproměnili v další gól. Mazancovi propadl puk za záda, ale hosté jej nezvládli protlačit za brankovou čáru.

26:49

Miškář nyní uháněl za pukem do rohu kluziště, ale poté již jej nedokázal poslat na Dragouna před bránu.

27:22

Perret poté postupoval jeden na jednoho a jeho hbitou ránu přes obránce musel nadvakrát likvidovat brankář Mattsson.

27:24

Také Frölunda další přesilovku nezužitkovala a domácí hrají v plném počtu.

28:40

Další přesilová hra pro Mountfield. Ekbom si odsedí dvě minuty za sekání.

28:50

Frölunda ihned po buly posílá puk přes všechny čáry a domácí musí pro touš až za Mazancovu svatyni.

29:30

Indiáni se zatím výborně brání a nepouštějí soupeře do přesilovkové zámku.

29:39

Hradec navíc vyrobil zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před Marka Mazance.

30:05

Mountfield nyní sice pobýval s pásmu, ale puk neměl pod kontrolou a hosté jej tak znovu vyhazují.

30:40

Domácím se tato početní výhoda vůbec nepovedla a Frölunda tak oslabení přežila naprosto bez úhony.

31:29

Mazanec nadvakrát uklidil holí kotouč od své brány, ale jeho spoluhráči po chvíli vyhodili puk na zakázané uvolnění.

31:52

Domácí jen posunuli puk do útočného pásma, čehož oba celky využívají ke střídání.

32:29

Tvrdá rána Filipa Pavlíka od modré čáry. Mattson však byl připraven a jeho projektil vyrazil.

33:11

Jergl si dobře nabruslil na střed, avšak poté bránu Mattssona vůbec netrefil.

33:58

Dlouhý pas domácích si Indiáni pohlídali a akce Hradce tak velmi brzy skončila.

34:15

Krátce na to však Hradec pronikl do útočné třetiny, jenže Mattsson i v tuto chvíli odolal.

34:35

Další zákrok musel předvést i Marek Mazanec, po jehož zásahu je zde komerční přestávka.

35:20

Nyní to vypadalo pro domácí slibně, ale přečíslení tři na dva zvládli hosté dobruslit a navíc zachytit přihrávku Radovana Pavlíka.

36:37

Cingel se s trochou štěstí dostal do zakončení z mezikruží, ale hosté dokázali jeho pokus srazit mimo.

36:52

Mattsson nyní odolal Smoleňákovu tlaku na brankovišti a vhazovat se proto bude v obranném pásmu Indiánů.

37:30

Skóre se mohlo měnit i na druhé straně. Carlson pohotově pálil z prostoru mezi kruhy, avšak trefil pouze připraveného Mazance.

37:48

Nyní se hrát chvíli nebude. V útočném pásmu domácích jsou problémy s tvrzeným sklem, které musí být odstraněny.

37:58

Už se ale pokračuje ve hře. Klímův průnik byl však zastaven v zárodku a Indiáni ohrožení Mattssona nepřipustili.

38:42

Vynikající Mazanec! Domácí brankář odolal třem pokusům hostů a skóre tak zůstává stále 1:3 u pohledu Hradce.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:22

Radek Smoleňák následně oslabuje svůj celek a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá perioda je minulostí. Po divoké první třetině jsme viděli o poznání klidnější část. Klidnější ve smyslu vstřelených branek. Šance pochopitelně byly na obou stranách, ale ve všech případech se vyznamenali oba brankáři. Po čtyřiceti minutách tak mají výrazně blíže titulu hráči Frölundy.

40:01

Začala třetí třetina.

40:17

Domácí pokračuje v třetím dějství v početní nevýhodě, ale hned zkraje se jim podařilo vyhodit.

41:13

Lasch z velkého úhlu zkoušel štěstí, nicméně svůj pokus poslal jen do boční sítě.

41:13

41:22

Domácí hrají v plném počtu.

41:54

Pohotová rána z levého kruhu hostům nesedla a Mazanec tak nemusel vůbec zasahovat.

42:14

Nyní však již Mazanec pohodlně kryje střelu z prostoru levého kruhu. Vhazování nařízeno v obranném pásmu Mountfieldu.

43:14

Klíma vlétl do pásma, jenže jeho střela se odrazila do ochranné sítě. Buly se uskuteční před Mattssonem.

43:44

Hra se však přesunula na druhou stranu, kde taky zůstane. Hradec se totiž provinil zakázaným uvolněním.

44:59

Friberg se ocitl ve velké šanci těsně před Mazancem. Jenže za přispění Dragounova seknutí Friberg podklouzl a hostujícímu hráči se tak vůbec nepovedlo zakončit.

45:35

Zámorský dělal, co mohl, aby udržel pásmo a ještě přesně rozehrál. Ani jedno se mu však nepodařilo a Indiáni dostávají puk pryč.

45:54

Mattsson posléze v pohodě pokryl nahození od modré čáry a bude se tak vhazovat ve třetině Indians.

46:49

Ryan Lasch v další velké možnosti. Z bezprostřední blízkosti se mu však Mazance překonat nepovedlo.

47:08

Dnešní utkání sleduje 6890 diváku. Vyprodáno!

47:37

Chalupa sice uháněl za kotoučem, ale ten nakonec doklouzal na zakázané uvolnění.

48:17

Carlsson po chybě ve středním pásmu pronikl do útočné třetiny, odkud přes obránce vypálil. Domácí bek však stačil přizvednout jeho pokus do ochranné sítě.

49:02

Od levého hrazení nyní nahazovali hosté touš před bránu, kde však nikdo z nich na přihrávku nedosáhl.

49:45

Před Koukalem se teď otvíral zajímavý prostor, ale domácí hráč po těžkém zpracování o touš přišel.

50:15

Necelých deset minut před koncem třetí třetiny se bude po zakázaném uvolnění vhazovat v pásmu Frölundy.

50:31

Šalda se nechal snadno obejít, ale naštěstí z pohledu Hradce vše uhasil Zámorský.

50:38

Nyní mohlo být rozhodnuto. Indiáni po chybě domácích zahrozili Mustonenem, jenž si však vylámal zuby na vynikajícím Mazancovi.

51:58

Kotouč se následně ocitl na střídačce Frölundy a buly je nařízeno před Mattssonem.

52:45

Nahození Smoleňáka do předbrankového prostoru pokryl Mattsson a další pokus domácích minul bránu hostů.

53:49

Jakub Lev nebezpečně vypálil z vrcholu levého kruhu, ale bohužel pro Mounfield minul.

54:51

Lasch se dobře natlačil před bránu na přihrávku svého kolegy, ale Mazance v bráně Hradce překonat nedovedl.

55:30

Hradec se nyní na chvíli usadil v pásmu, ale záhy o něj přišel. Mezitím se čas rychle nachýlil ke konci třetí třetiny.

55:54

A navíc je tady komplikace. Chalupa je vyloučen na dvě minuty za sekání.

56:50

Indiáni trpělivě kombinují v útočném pásmu, a tato situace jim bohatě vyhovuje.

57:01

Hjalmarssonova střela neprošla k Mazancovi, ale Hradci se ani teď nepovedlo vyhodit.

57:38

Až teď se domácí osvobozují, ale do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty.

57:54

Chalupa je na ledě a Hradec se může pokusit o zázrak.

58:42

Jenže Indiáni zkušeně drží útočné pásmo a jsou velmi blízko čtvrtému titulu.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:26

Mazanec uhání na střídačku a domácí to zkoušejí v šesti.

59:34

Mattsson nyní v pohodě pokryl zakončení Hradce. Domácí následně využívají tuto situaci k oddechovému času.

59:49

Hosté dostali puk do středního pásma a je rozhodnuto.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Hradec sice v první periodě získal vedení díky brance Petra Koukala, ale hosté v jejím závěru skóre otočili třemi rychlými góly Hjalmarssona, Friberga a Sundströma. V prostředním dějství se proti šancím na obou stranách vyznamenali brankáři a ve třetí třetině si hráči Frölundy počínali velmi zkušeně a výhru si s přehledem pohlídali. Domácím nepomohla ani závěrečná powerplay a Frölunda tak slaví čtvrtý titul v Lize mistrů.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů na shledanou.