Djurgaarden
20:53 Lev (Chalupa)
42:07 Nedomlel
51:34 Jergl

Sledujte online přenos z odvety semifinále hokejové Ligy mistrů mezi Hradcem Králové a švédským Djurgaardenem. Utkání začíná v úterý 14. ledna v 18:00.

Mountfield HK si postup do play off Ligy mistrů zajistil z druhého místa a v osmifinále narazil na německý Manheim. Ten vyřadil ze hry po výsledcích 1:0 a 1:1. Posléze vyzval český zástupce Zug, účastníka švýcarské ligy. Ovšem i Švýcaři se museli sklonit před Hradcem, jenž si po úvodní remíze 1:1 zajistil postup díky výhře 4:0.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy, Vítkovice - Hradec Králové: Petr Zámorský. | Foto: Dalibor Sosna

Djurgaarden rovněž obsadil v základní skupině druhou pozici a hned v osmifinále jej čekal soupeř jemu důvěrně známý, a sice švédská Skelleftea. Úvodní duel (3:3) vítěze nepřinesl, a tak o postupujícím rozhodla až odveta, kterou ovládl Djurgaarden v poměru 4:1. Čtvrtfinále již bylo z pohledu Djurgaardenu o poznání suverénější. Německý Mnichov si odnesl prohry 5:1 a 3:0 a z postupu do semifinále se tak radoval švédský klub.

K finálové účasti však mají o dost blíže hráči Mountfieldu. Ti dokázali ve Švédsku zvítězit 3:1 a Djurgaarden má tak rozhodně co dohánět.

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) - Čáp, Cibulskis, F. Pavlík (A), Šalda, Nedomlel (A), Rosandić, Gaspar - Smoleňák (C), Cingel, Chalupa - Klíma, Lev, R. Pavlík - Jergl, Koukal, Perret - Dragoun, Kubík, Miškář - Morong.

Djurgårdens IF: Svedberg (Rheyneuclaudes) - Alsing, Nilsson, Högström, Pettersson (A), Garrison, Hultström, Johansson - Strandberg, Josefson (C), Eklund - Axelsson, Berglund, Holtz - Ågren, Haga, Östman - Eriksson (A), Wandell, Bergfors - Falk.

Rozhodčí: Nikolić (AUT), Stano (SVK) - Ondráček, Hynek (oba CZE)

V dnešním duelu bude Hradci k postupu stačit i prohra o jednu branku, na což se jistě domácí nebudou chtít spoléhat. V případě však, že prohrají o dva góly, půjde utkání do desetiminutového prodloužení, případně posléze do samostatných nájezdů.

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše, kde právě zní švédská hymna, za kterou bude pochopitelně následovat i ta česká.

0:01

Utkání právě začalo.

0:15

Marek Mazanec si připisuje první zákrok, byť se nejednalo o zásah nikterak těžký. Nahození od modré čáry rychle vytřepal z lapačky na hole svých kolegů.

1:03

Také na druhé straně si strážce svatyně připisuje premiérový zákrok. Svedberg byl ovšem proti střele z levého kruhu připraven.

1:12

Krátce po vyhraném buly pálil pro změnu Filip Pavlík, avšak hostující brankář byl znovu připraven a vhazovat se bude opět po jeho pravici.

1:32

Dostatek prostoru měl nyní Petr Koukal, jenž vypálil v dobré pozice mezi kruhy. Svedberg ale prudký pokus nakonec zkrotil a dorážky nedopustil.

1:58

Vzápětí budeme svědky první přesilové hry, kterou si zahrají hosté. Mislav Rosandič usedá za katr na dvě minuty za podrážení.

2:35

Hulströmovo zakončení z pravého kruhu Mazanec výborně pokryl, ale hosté pokračují v obléhání domácí brány.

2:42

Až nyní se Hradec osvobozuje a posílá kotouč pryč ze své obranné třetiny.

3:09

Jenže Djuragaarden pořádné zatápí domácím. Högströmova bomba od modré čáry skončila na tyči Mazancovy brány.

3:28

A další solidní možnost hostů. Dick Axelsson ovšem napálil pouze přesunujícího se Marka Mazance.

3:58

Domácí celek nakonec s dávkou štěstí ubránil oslabení a hraje opět v plném počtu.

4:32

Jacob Garrison následně posílá svůj tým do čtyř. U mantinelu fauloval svého soupeře a dostává menší trest za nedovolené bránění.

5:10

Sveberg si dobře pohlídal situaci u svého brankoviště a jeho spoluhráči dokázali kotouč odpálit přes všechny čáry.

5:33

Hradci se zatím nedaří usadit v pásmu. Hosté opět dostali touš ze své třetiny a mohou poslat do hry čerstvé síly.

6:19

Filip Pavlík znovu vypálil na švédskou bránu, nicméně Svedberg byl na jeho ránu připravený. Vhazovat se bude v pásmu hostů.

6:32

Djurgaarden hraje v plném počtu.

6:42

Hosté se posléze hnali vpřed, avšak jejich postup zastavuje postavení mimo hru. Následovat bude komerční přestávka.

7:09

Dragoun dostal nabito na středu levého kruhu, ale svou ránu za Svedbergova záda nedostal.

7:56

Nedomlel teď dobře zapracoval v obranném pásmu, kde získal puk, který následně Chalupa poslal alespoň do neutrální zóny.

8:10

Mazanec nyní raději podržel kotouč v rukavici a vhazovat se tak bude po levici domácího gólmana.

9:50

Dragounovo napadání zisk touše nepřineslo. Holström situaci zvládl a s přehledem jej rozehrál na hokejky spoluhráčů.

10:25

Djurgaarden si ovšem také neprosadil a za bránou Mazance puk ztratil. Nedomlel jej poté ovšem pouze odevzdal do moci soupeře.

11:05

Chalupa svým důrazem vybojoval puk pro Smoleňáka, jemuž ale střela sjela z hole a slabý pokus skončil pod lapačkou Svedberga.

11:22

Hradec si nyní zahrával ve vlastním pásmu. Bergfors toho málem využil svou střelou z pravého kruhu, kterou však Mazanec výborně zlikvidoval.

11:58

První obrovská šance také na straně domácích! Perret přebruslil svého soka, ale tváří v tvář proti Svedbergovi neuspěl. Následně se neujala ani dorážka dalšího domácího hokejisty.

12:43

A další slibná pozice do Hradec. Prudká rána ovšem jen těsně minula Svedbergovu klec.

13:55

Lev se snažil prudkou přihrávku sklepnout, ale to se mu příliš nepovedlo. Puk tak mají v moci opět hosté.

14:10

Hra se nyní znovu přerušena a po zákroku hostujícího gólmana následuje reklamní pauza.

14:52

Mazanec teď dobře viděl nahození od pravého mantinelu a ponechal puk ve své rukavici, čímž pochopitelně způsobil další buly v obranném pásmu Mounfieldu.

15:36

Hradec se nyní snažil zatopit soupeři, ale Perretovu střelu srazili hosté mimo bránu Svedberga.

16:57

Hra je opět přerušena v obranném pásmu Hradce. Puk v ochranné síti způsobil další vhazování před Mazancem.

17:20

A opět je kotouč v ochranní síti. Mazanec a jeho spoluhráči se tak opět budou muset mít na pozoru.

17:42

Dvě obrovské šance pro domácí. Chybu hostující brankáře nepotrestal Lev, který nedostal puk do poloodkryté brány. Krátce po něm se navíc neprosadil ani Radovan Pavlík, jehož skvěle vychytal brankář Djurgaardenu.

18:53

Mounfield si ještě v závěru první periody zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostává William Eklund.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20

Filip Pavlík neudržel puk v útočné třetině a hosté poté Hradec vytlačili až za bránu Mazance.

19:49

Tečovaná rána Filipa Pavlíka nakonec minula Svedbergovu klec a úvodní dějství pomalu končí.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi první dvacetiminutovka duelu, ve kterém si jako první šanci vypracovali hosté. Högstroöm nejprve napálil tyč a krátce po něm se neprosadil ani Axelsson. Po neproměněné gólovce Bergforse se o slovo přihlásili i domácí. Úník Perreta a tutovky Lva a Radovana Pavlíka ovšem rovněž branku nepřinesly. Po dvaceti minutách jdou tak spokojeněji do šaten hráči Hradce, byť je skóre nerozhodné 0:0.

20:01

Začala druhá třetina.

20:32

Hradec dohrává ve druhé části přesilovou hru, ale zatím se mu nedaří usadit se v útočném pásmu.

20:53

MOUNFIELD HK dává gól! S vypršením přesilové hry domácích přichází i první gól. JAKUB LEV převzal ve středním pásmu přihrávku, následně se uvolnil krásnou stahovačkou a sám před Svedbergem pověsil puk pod břevno. Asistence: Matěj Chalupa.

21:44

O druhý gól se poté pokusil Jordann Perret, ale jeho zakončení ze slušné pozice bylo sraženo do ochranné sítě.

22:37

A opět byl v akci Perret. Jenže neměl potřebnou rychlost, aby se dostal do dalšího ohrožení hostující brány.

23:37

Manuel Ågren se až příliš snadno dostal za záda domácí obrany, ale svůj bekhendový blafák nedokázal dotáhnout do zdárného konce přes výborně zasahujícího Mazance.

24:24

Filip Pavlík byl nyní tvrdě naražen na mantinel, ale hlavní rozhodčí byl celé situace blízko a o nedovolený zákrok se podle něj nejednalo.

24:55

Smoleňák se svými parťáky dobře zapracoval v obranném pásmu a dostal puk ze své třetiny.

25:36

Smoleňák následně přesně přihrál Chalupovi v útočném pásmu, avšak ten se svou následnou příhrou před bránu neuspěl.

26:35

Klíma se ujal odraženého touše u modré čáry, ale nakonec podklouzl a touše se tak zmocnili hosté.

27:12

Djurgaarden se nyní usadil před Mazancem, kde rozvíjí útočnou kombinaci. Hraje se navíc poměrně dlouho bez přerušení.

27:50

Až teď se Hradec dokázal osvobodit a oba týmy posílají do hry čerstvé síly.

28:46

Nyní už je hra přerušena. Průnik hostů středem skončil sraženou ranou a buly se po komerční pauze odehraje před Markem Mazancem.

28:55

Chalupa se nyní prodral až do zakončení, ale proti Svedbergovi nakonec neuspěl. To zatím Hradci nemusí vadit, jelikož v celkovém součtu vede již 4:1.

29:33

Nenápadnou střelu z otočky od levého hrazení vyslal Jakub Lev, ale touš si mezi hloučkem hráčů našla lapačka brankáře Svedberga.

30:10

Marek Mazanec nemusel nyní zasahovat proti ráně z mezikruží, jelikož tu mimo tři tyče odrazili hráči před brankovištěm.

30:53

Sudí nyní dost možná odpustili hostům nedovolený zákrok. Pronikající Dragoun velmi podezřele spadl po souboji se soupeřem, ale hra pokračuje dále.

31:39

Hradec i přesto mohl odskočit na dvoubrankový rozdíl. Chalupa využil chybu hostů, ale Svedberg jeho únik opět zlikvidoval.

32:33

Hradec nyní dobře brání střední pásmo a hosté mají drobné problémy dostat se z vlastní poloviny.

32:58

A opět další dobrá práce domácích, jejichž obrana zatím funguje na jedničku. Hosté to opět musí zkusit zpoza své brány.

33:29

Po souboji v pásmu Hradce vypadl puk za mantinel a hra je přerušena. Budeme tak svědky komerční pauzy.

33:50

První u kotouče v útočné třetině byli sice domácí, ale hosté je u hrazení o něj obrali a mohou pospíchat vpřed.

34:36

Nicméně hosté nerozehráli přesně, avšak Mounfield si puku dlouho neužil a bude se muset opět bránit.

34:48

Marek Mazanec předvedl další důležitý zákrok. Prudkou ránu na něj vyslal od modré jeden z hostujících zadáků, který se však z góly neradoval.

34:48

Mazanec se zřejmě při zákroku drobně zranil a hrát se tak malou chvíli nebude.

35:13

S domácím brankářem to ale nebude nikterak vážné a hra již opět pokračuje. Klímu ovšem v průniku zastavuje postavení mimo hru.

35:55

Mazanec nyní dobře zasáhl holí a odrazil touše do rohu kluziště, kde se o něj svádí litý boj.

36:25

Perret se sice dostal do útočné třetiny, ale Svedberg nakonec nemusel tasit další zásah.

36:57

Postavení mimo hru zastavuje útok Djurgaardenu. Vhazování je tedy nařízeno v neutrální zóně.

37:14

Čáp výbornou poziční hrou zaznamenal čistý hit na obranné modré čáře. Navíc dokázal vystavit soupeře do ofsajdu.

37:33

Vyhození Lva škrtlo mantinel, a tak se vylučovat nebude. Vhazování se však odehraje před hradeckou bránou.

37:56

Smoleňákův nápřah a následná rána gólem neskončila. Střela z levého kruhu minula Svebergovu bránu.

38:30

Mazanec nyní vyhodil puk přes celé hřiště, ale Svedberg byl připraven a touš rychle rozehrál ke svým kolegům.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:30

Nahození z rohu kluziště nenadělalo Mazancovi žádné starosti a domácí tak vyvážejí puk pryč ze svého pásma.

40:00

Skončila druhá třetina.

Je za námi i druhá část a po ní jsou výrazně blíže finálové účasti hráči Hradce. Hned v úvodu periody se totiž prosadili domácí, když Svedberga po krásné akci překonal Jakub Lev. Odpovědět se hosté snažili Ågrenem, ale toho v úniku vychytal skvělý Mazanec. Stejně tak si vedl poté na druhé straně i Chalupa a další šance hostů následně zlikvidoval opět domácí brankář. Po čtyřiceti minutách tak vedou domácí 1:0, v celkovém součtu již 4:1 a jsou opravdu blízko finále.

40:01

Začala třetí třetina.

40:58

Klíma dobře udržel kotouč v útočném pásmu bez podpory spoluhráčů, kteří mezitím vystřídali a posléze svému parťákovi již vypomohli.

41:38

Svedberg předvedl další vynikající zákrok proti gólovce domácích. Djurgaarden tak ještě živí jakousi naději.

42:07

MOUNFIELD HK DÁVÁ GÓL! Tohle již vypadá z pohledu domácích více než slibně, jelikož svůj celkový náskok navyšují již na rozdíl čtyř branek. RICHARD NEDOMLEL zachytil kotouč na útočné modré, zavezl jej na vrchol levého kruhu a nechytatelnou bombou překonal Svedberga podruhé. Bez asistence.

43:44

Hosté se nyní sice dostali za modrou čáru, ale je pískán ofsajd, který je navíc posouzen jako úmyslný, díky čemuž se hra přesunuje před Svedberga.

44:17

Třetí formace domácích vybojovala puk a posílala jej před bránu. Tam jej ovšem nikdo z hradeckých nedokázal zasáhnout.

45:06

Josefson mohl ještě trochu přiživit naděje hostů. Jeho příklep z levého kruhu ovšem Mazanec vytlačil mimo tři tyče.

46:25

Djurgaarden se nyní nemohl dostat z vlastního pásma přes velmi dobrý forčekink hradeckých hráčů, kteří jsou v posledních minutách opravdu aktivní.

47:45

Hradec znovu ustrážil neutrální zóny a poslal puk do útočné třetiny, načež oba celky střídají.

48:29

Třetí branka visela ve vzduchu! Jergl se zjevil sám na pravém kruhu, avšak jeho ránu na bližší tyč si Svedberg pohlídal.

49:13

Mazanec měl nyní dobrý výhled na nahození od modré čáry a puk také bez problémů ukryl ve své rukavici.

49:50

Rychlá kombinace Hradce v útočném pásmu končí nepřesnou přihrávkou na střed na Radka Smoleňáka. Čas se ale mezitím nachýlil a do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes deset minut.

50:27

Zakázané uvolnění Hradce vrací hru zpět do jeho obranného pásma.

50:45

Mazanec zpracoval puk mířící na jeho bránu a rychle jej vyhodil ven. Ke smůle domácích však vše končí icingem.

51:05

Djurgaarden devět minut před koncem odvolává gólmana a zkouší to se šesti bruslaři v poli.

51:20

Perret přejel s pukem červenou čáru, ale nakonec prázdnou bránu netrefuje.

51:34

MOUNTFIELD HK DÁVÁ GÓL! A je rozhodnuto. ALEŠ JERGL obral soupeře o kotouč za bránou Djurgaardenu a nakonec jej dokázal zasunout do odkryté klece. Bez asistence.

52:09

Kubík ještě fauloval v úniku svého soka a rozhodčí nařizují trestné střílení.

52:09

S pukem proti Mazancovi se rozjel Josefson, avšak ten vůbec nezakončil. Český brankář mu parádní rybičkou vypíchl puk, za což sklidil zasloužený potlesk.

53:49

Hosty nyní zastavuje postavení mimo hru a je zde další komerční přestávka.

54:31

Hradec pokračuje v aktivním napadání a opravdu značně komplikuje rozehrávku švédského celku.

55:29

Smoleňák si počkal na Cingeľa, který ale jeho nabídku netrefil ideálně.

56:10

Klíma zavezl touš až za bránu, načež se mu nepodařilo přesně přihrát před brankoviště.

56:25

Po další šanci domácích a zásahu Svedberga se strhla bitka. Radovan Pavlík trochu vyprovokoval Högströma, který přesnou ranou poslal domácího útočníka k zemi, za což vyfasoval menší trest za hrubost.

57:25

Hosté poté zkusili své štěstí z mezikruží, ale Mazanec neměl se zákrokem sebemenší problém.

58:15

Domácí na útočné modré ztratili puk a hosté opět uháněli sami na bránu a byli faulováni. Druhé trestné střílení pro Djurgaarden.

58:15

Ani druhý nájezd není proměněn. Berglund to udělal velmi dobře, ale jeho prudký švih skončil na břevně.

58:15

Rozhodčí si jdou ale ještě celou situaci přezkoumat na video, a tak si musíme na konečný verdikt počkat.

58:15

Videorozhodčí ovšem jen potvrdil, že se o gól nejednalo a Mazanec je tak blízko nuly.

18:15

Za předchozí hákování ještě dostal menší trest Filip Pavlík.

58:50

Mazanec vyrazil nebezpečnou ránu Strandberga z levého kruhu a hosté pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

59:00

Probíhá poslední minuta utkání.

59:33

Josefson poté pálil z pravého kruhu, ale ani on Mazance nepřekonal. V Hradci tak za malou chvíli propuknout oslavy naplno.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a velká radost propuká v Hradci Králové. Ten si po úvodním duelu přivezl domů do odvety náskok 3:1, který navýšil krátce po bezbrankové první třetině. Ve 21. minutě otevřel skóre Jakub Lev. Hosté si sice vypracovali v dnešním duelu opravdu dost gólových šancí, ale přáno jim nebylo. Ve třetí periodě navíc přidal druhý gól Richard Nedomlel, na jehož trefu navázal v 52. minutě Aleš Jergl, který potrestal risk hostů bez brankáře. Djurgaarden ještě poté jel dva samostatné nájezdy, ale ani jeden neproměnil. Hradec tedy po dnešní výhře 3:0 slaví postup do finále Ligy mistrů.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.