62. Lasu (Rosseli-Olsen, Donovan)
3. Cingel (Kalina, Kudrna)
11. Vrána (Hlinka)
47. Klimek (Švrček, Pech)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z finálového utkání hokejové Ligy mistrů mezi HC Frölunda Indians a HC Sparta Praha. Utkání začne v úterý 7. února v 19:05.

Velké finále hokejové ligy mistrů je tady. A poměrně překvapivě i s českou účastí. Sparta totiž předvedla neuvěřitelnou jízdu vyřazovacími boji a vyhrála si možnost zahrát si se zřejmě nejlepším evropským celkem současnosti Frölundou, obhájcem loňského prvenství v Champions Hockey League. Pražané budou outsiderem, ale rozhodně se chtějí porvat o historický úspěch.

Finský Karpat Oulu, švédské HV 71, švýcarský Bern a v neposlední řadě švédské Växjo. Všechno zvučná jména a ohromně kvalitní celky. A všechny tyto týmy svěřenci Jiřího Kalouse po cestě do finále zdolali. Navzdory předpokladům je tak čeká na švédské půdě finálový zápas.

Spoléhat se budou Sparťané na ofenzivní schopnosti Lukáše Pecha, který je s dvanácti body nejproduktivnějším hráče pražského celku v soutěži. Jen bod ztrácí na nejproduktivnějšího hráče soupeře Joela Lundqvista, jehož bratr Henrik je hvězdou NHL, kde hájí branku New York Rangers.

„Je to samozřejmě jeden z vrcholů kariéry. Ještě nejsem tak starý a věřím, že ještě něco dokážu, ale je to nová soutěž, která začíná. A pro nás je nesmírně prestižní. Jsou tam výborná mužstva, výborní hráči, věhlasná jména, každý se chce ukázat. A mladší kluci bojují i třeba o další angažmá. Je to pro každého výzva,“ řekl Pech novinářům.

„Připravujete se na každý zápas stejně. Je to ale samozřejmě důležité utkání, finále, tedy něco, co pro každého hodně znamená. Rozhodně budeme chtít uspět a udělat úspěch nejen pro Spartu, ale i pro celý český hokej,“ prohlásil Pech.

Z Prahy vyrazilo do Göteborgu podpořit svůj tým autobusem přes 200 fanoušků. Klub jejich cestu podpořil finančně, a navíc zabezpečil i řádný pitný režim na dalekou štaci. Svým příznivcům Petr Bříza nabalil celkem 18 litrů slivovice a 312 litrů piva.

Sestava Frölundy

Gustafsson (Bakala) - Tommernes, Norstebo, Nyberg, Donovan, Larsson, Sigalet, Dahlin - Stalberg, Lasu, Rosseli-Olsen - Grundstrom, Fingren, Sundstrom - Wellman, Bergenheim, Carlsson - Olofsson, Lundqvist, Ehn - Hjalmarsson.

Sestava Sparty

Pöpperle (Novotný) - Mikuš, Gernát, Kalina, Švrček, Eminger, Nedomlel, Barinka - Řepík, Vrána, Hlinka - Deveaux, Klimek, Forman - Kumstát, Pech, Ihnačák - Cingel, Kudrna, Uher - Procházka.

Oba celky už jsou na ledě, právě znějí obě státní hymny, česká i švédská. Domácí Frölunda bude hrát v červených dresech, Sparta v bílých.

Utkání začíná!

1

Tomáš Pöpperle musel poprvé zasahovat proti střele Stalberga z větší vzdálenosti.

2

Z levé strany se nebezpečně probíjel Ihnačák, jeho pokus pak ale Gustafsson kryl.

2

Po vhazování se dostal ke střele i Kudrna, Gustafsson opět připraven.

3

Sparta vede 1:0! 4. útok skvěle zavřel svého soupeře, do dobrých pozic se dostali Kudrna i Cingel, odražený kotouč poté vypálil na bránu Gernát. Gustafsson jen vyrazil a Lukáš Cingel dorazil do odkryté brány.

5

Sundström dokázal projít skoro až před Pöpperleho, ale jeho střela brankřáe Saprty nezaskočila.

5

Další dobrá šance domácích, kteří zareagovali na obdržený gól hodně rychle. Bergenheim se prodral do dboré pozice, ale nakonec nedokázal díky dobré práci obrany Sparty zakončit.

6

Od vlastní brány až do útočného pásma projel domácí obránce Larsson, ale jeho střelu z větší vzdálenostu Pöpperle vyrazil do bezpečí.

7

Domácí teď hodně zatlačili a Sparta měla velké problémy, byla na delší dobu uzavřená v obranném pásmu.

8

Domácí se opět dožadovali odpískání faulu, ale finští sudí opět nechali hře volný průběh.

8

Sparta si zahraje oslabení. Brian Ihnačák dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

8

Rychle využitá přesilovka a máme vyrovnáno. Sundströmovu ránu od modré čáry Pöpperle sice vyrazil, ale jen před Caseyho Wellmana, který do odkryté brány v pohodě zakončil.

10

Bude se opět vylučovat na straně Sparty. Miroslav Forman trefil Patrika Carlssona hokejkou do obličeje a obdržel dokonce trest 5 + do konce utkání.

10

Tommernes vypálil těsně vedle od modré čáry.

11

Dominik Uher v oslabení vypálil na Gustafssona, ten ale chytil.

11

Sparta opět vede! Dokázala se prosadit v oslabení, když ujeli Hlinka s Vránou 2 na 1 a Petr Vrána propálil Gustafssona mezi nohy.

13

A je opět srovnáno! Tommernesovu střelu tečoval před Pöpperlem domácí kapitán Joel Lundqvist a srovnal.

13

Řepík dostal za vražení na hrazení 2+10 a Frölunda bude hrát více než minutu a půl přesilovku 5 na 3.

14

Tommernes opět ostřeloval bránu Sparty, Pöpperle za svá záda ale další kotouč nepustil.

15

Sparta je již ve 4, Sundström to poté zkusil z ostrého úhlu, ale minul bránu hostů.

18

Joel Lundqvist se prodíral před bránu, ale dobře jej zastavil tělem Gernát.

20

Eminger vypálil od modré čáry, Gustafssonovu bránu však netrefil.

20

Dvě vteřiny před koncem 1. třetiny si vybojovala přesilovou hru i Sparta. Mikuš obešel Donovana a ten jej rukama srazil k zemi a byl odeslán na terstnou lavici za nedovolené bránění.

První třetina je za námi a rozhodně se bylo na co dívat. Sparta vstoupila do utkání skvěle a po trefě Cingela ze 3. minuty vedla, jenže pak Frölunda zapnula a díky přesilovkové trefě Wellmana srovnala. I když pak dostal Forman trest 5 minut + do konce utkání, Sparta v oslabení udeřila díky dvojici Vrána + Hlinka. Dlouhá přesilovka ale přinesla branku také domácím, před Pöpperlem dobře tečoval Joel Lundqvist. Druhou třetinu však Pražané začnou v přesilovce.

Oba celky jsou již na ledě. Druhá třetina může začít.

Sparta začíná třetinu v přesilovce, zbývá ji ještě minuta a osmapadesát vteřin.

21

Vrána zkusil překvapit Gustafssona z úhlu zavezením puku za tyčku, švédský brankář se zaskočit ale nenechal.

22

Sparta si v přesilovce nevytvořila skoro nic a domácí jsou v plném počtu.

23

Nedomlel krásným hitem poslal k zemi Grundströma.

24

Pech hledal před brankou Kudrnu, ale obrana Indians zasáhla včas.

25

Kumstát se do zakončení nedostal, od modré čáry ale dokázal procedit puk ke Gustafssonovi Nedomlel.

26

Ve hře už je po odpykání 12 trestných minut Michal Řepík a hned se cpal do zakončení.

27

Grundström vyjel zpoza branky a zkusil štěstí z ostrého úhlu, Pöpperle byl ale připraven.

28

A Frölunda poprvé v zápase vede. Při signalizované výhodě se prodral po pravém křídle Casey Wellman a střelou pod břevno překonal Tomáše Pöpperleho už podruhé v zápase.

32

Fingrenovu střelu Pöpperle v pohodě chytil.

33

Další střela od modré čáry, tentokrát od Larssona, Pöpperle ale opět připravený.

33

Dobře to zkusil z větší vzdálenosti Řepík, Gustafsson ale v klidu vyráží.

35

Tomáš Pöpperle je teď hrdinou Sparty, drží výsledek na rozdílu jedné branky.

37

Fingren nahazoval od mantinelu, ale puk neprošel až na bránu. Frölunda teď jasně diriguje hru a Spartu k ničemu nepouští.

38

Bergenheim byl sám před bránou Sparty, ale Petr Vrána ho poslal háčkem k zemi a zamířil na trestnou lavici.

39

Sparta výborně brání v oslabení, zatím nepustila Indiány do útočného pásma.

40

Sparťané jsou v plném počtu.

40

Kudrna ještě 3 vteřiny před koncem druhé třetiny ještě vystrašil Gustafssona nebezpečnou střelou.

Druhá třetina je již taky minulostí. Sparta sice v úvodu třetiny využila momenta po přesilové hře, ale zhruba po pěti minutách převzala Frölunda otěže zápasu a v signalizované výhodě udeřila. Poprvé v zápase se dostala do vedení a pražský celek může děkovat brankáři Tomáši Pöpperlemu, že neprohrávají o víc než jednu branku. Stále jsou ve hře a v poslední třetině se pokusí proti favoritovi otočit.

Oba celky již nastupují na led, brzy vypukne 3. dějství finále Champions Hockey League.

41

Řepíkovu ránu vyrazil Gustafsson před Mikuše, ten ale trefil místo odkryté brány jen ležícího Gustafssona.

42

Larssonovu střelu od modré čáry vyrazil Pöpperle vyrážečkou do ochranné sítě.

43

Kudrna vletěl do útočného pásma a zpoza branky našel Mikuša mezi kruhy, ale obránce Sparty bránu netrefil.

43

Přesilovou hru si zahraje Sparta. Kapitán domácích Indiánů Joel Lundqvist dostal dvě minuty za sekání.

44

Kumstát na brankovišti čekal na přihrávku Hlinky, ale těsně na ni nedosáhl.

55

Gustaffsson kryl i bekhendovou střelu Vrány.

46

Cingel v dobré pozici, ale Gustafsson opět zasáhl a drží domácí.

47

Je vyrovnáno! Švrčkovu střílenou přihrávku krásně tečoval před bránou Klimek a srovnal tak na 3:3.

49

Kumstát s Pechem v dobré šanci, Gustafsson ale se štěstím zasáhl.

51

Klimek je po brance při chuti, zkoušel vypálit z pravého křídla, Gustafsson jeho pokus vyrazil do rohu.

53

Jonathan Sigalet si vyjel z obrany na výlet a pak poslal pozdrav směrem k Pöpperlemu, který jej přijal do náruče.

55

Eminger se snažil prosadit mezi dva obránce Frölundy a nepodařilo se mu to. Teď probíhá hodně svižná pasáž hry.

56

Pech v dobré pozici trefil jen nohy obránce Sigaleta.

57

Z pravého kruhu vypálil Kudrna, Gustafsson ale lapačkou střelu pokryl.

57

Obránce domácích vyhodil kotouč mimo hrací plochu, ale sudí viděli teč a přesilovka Sparty se konat nebude.

58

Mikuš ve velké šanci, ale Gustafsson akcie Frölundy nad vodou ve třetí třetině.

58

Pechovi sjel puk z hole před skoro odkrytou bránou.

59

Kudrna opět pálil, ale bránu netrefil.

60

Také Gernát nahazoval před bránu, ale Ihnačák netečoval.

O vítězi finále Ligy mistrů 60 minut nerozhodlo. Nyní bude následovat patnáctiminutová přestávka a poté dvacetiminutové prodloužení.

Ve třetí třetině Sparta přestřílela svého soupeře poměrem 16:3. Nebyla daleko od úplného otočení zápasu, vítězný gól však nepadl a fandové pražského celku budou muset doufat, že v podobné hře budou jejich favoriti pokračovat i v prodloužení.

Ve Frölundě je vše připraveno k prodloužení, které rozhodne o vítězi tohoto ročníku Ligy mistrů. Zvládne Sparta obrat a připíše si historický úspěch? Nebo se budou podruhé v řadě radovat Inidiáni z Frölundy? To se dozvíme již brzy, prodloužení začíná.

Prodloužení se bude hrát ve třech proti třem.

62

Frölunda vítězí! Od úvodu prodloužení byli domácí lepší, první trojka Sparty nestihla vystřídat a toho Frölunda využila. Střelcem vítězné branky se stal Niklas Lasu, kterému před branku naservíroval kotouč Mats Rosseli-Olsen.

Sparta předvedla výborný výkon, po matné druhé třetině se ve třetí třetině zvedla a sahala dokonce po vítězství. Favorizovanou Frölundu nakonec dostala do prodloužení a tam stačily švédskému mistrovi ani ne 2 minuty. Indians tak obhájili svůj triumf z minulého ročníku a potvrdila nadvládu nad evropským hokejem. Sparta ale nejen dnes ukázala skvělé výkony, její cesta do finále byla nezapomenutelná.

Ode mě je to dne všem děkuji, že jste utkání sledovali společně s námi a u dobrého hokeje se na vás budeme zase těšit. Dobrou noc.