48. Rakhshani (Lasch, Lundqvist)
19. Allen
25. Allen (Straka, Jones)
51. Allen (Gulaš, Kovář)

Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z úvodního semifinále Hokejové ligy mistrů mezi Frölundou a Plzní. Utkání začíná v 18:00 a živě jej vysílá kanál Sport 1.

Švédský celek dokázal v lize mistrů ovládnout svoji skupinu a z prvního místa postoupil do osmifinále, kde se mu do cesty postavilo švýcarské Lugano. V úvodním duelu se oba týmy rozešly smírně po remíze 1:1 a v následné odvetě si již Švédové postup pohlídali s zvítězili 5:4.

Čtvrtfinále bylo z pohledu Frölundy o poznání snadnější. Kometa totiž do soubojů nešla v plné síle a po dvou vysokých výhrách (4:1 a 6:1) prošlo do další fáze švédské mužstvo.

Hokejisté Frölundy se radují z gólu ve finále Ligy mistrů
Hokejisté Frölundy se radují z gólu ve finále Ligy mistrů | Foto: ČTK

Plzeň si rovněž vybojovala první místo v základní skupině, ale na rozdíl od svého semifinálového protivníka ještě v CHL nepoznala hořkost porážky. Po postupu do osmifinále Západočeši zametli s Bolzanem, které dvakrát ponížili šestigólovými příděly (6:1 a 6:2).

Úvodní čtvrtfinále měla Škodovka velmi dobře rozehrané. Na ledě Skelleftey vedla po dvou periodách 3:0, avšak domácí celek dokázal v poslední části zabrat a vyválčit alespoň remízu 3:3.

V odvetě pro změnu sahal po postupu švédský tým. Ten v 58. minutě využil přesilovou hru a ujal se tak vedení 1:0. Plzeň však zvládla v poslední minutě srovnat a duel nakonec rozhodla ve svůj prospěch v samostatných nájezdech.

Hokejová extraliga 2018/19: Milan Gulaš (vlevo) a Jan Kovář z Plzně
Hokejová extraliga 2018/19: Milan Gulaš (vlevo) a Jan Kovář z Plzně | Foto: ČTK

Vzájemná utkání

Oba týmy spolu doposud nesehrály žádný vzájemný duel, a tak se dnes dočkáme zápasu z kategorie premiérových.

Frölunda dlouhodobě ukazuje svou sílu. V dosavadních čtyřech ročnících Ligy mistrů postoupila hned třikrát do finále. V premiérové sezóně sice podlehla v ryze švédském finále celku Lulea, avšak poté dvakrát za sebou slavila triumf v této soutěži, přičemž v jednom případě udolala 4:3 v prodloužení pražskou Spartu.

Úvodní sestavy:

Frölunda Indians: Gustafsson (Mattsson) - Lindström, Sigalet, Grönlund, Genoway, Moverare, Ekbom, Westerlund - Friberg, Lundqvist, Rakhshani - Fagemo, Carlsson, Lasch - Westerholm, Mustonen, Fjällström - Rosseli-Olsen, Hjalmarsson, Stålberg - Raymond

HC Škoda Plzeň: Milčakov (Frodl) - Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička - Němec, Kovář, Gulaš - Straka, Kodýtek, Eberle - Kindl, Kracík, Kratěna - Kantner, Preisinger, Indrák.

Rozhodčí: Kauokari, Vikman (oba FIN) - Pihlblad, Nyqvist (oba SWE).

Pomůže silná plzeňská dvojka, která v posledních dnech zažívá velmi plodné období, k postupu Škodovky do finále CHL?

Na stadionu právě odezněla česká hymna a nyní bude pochopitelně následovat ta švédská.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní buly sice vyhrála Plzeň, ale o první ohrožení branky se postarali domácí. Konkrétně to byl Sigalet, který ovšem ztroskotal na zákroku Milčakova.

2.

Následně se o slovo přihlásili také hosté. Denis Kindl se probojoval do útočného pásma, ale nakonec nezamířil mezi tři tyče.

2.

Druhá formace švédského celku dobře kombinovala v útočném pásmu, nicméně do lepšího zakončení se nedostala a pro Plzeň tak vše dobře dopadlo.

3.

Frölunda nyní nemohla pokračovat v útoku, jelikož jí byl odpískán ofsajd a vhazování je nařízeno ve střední třetině.

3.

Škodovka se posléze také usadila v útočné třetině, ale prudká rána od modré čáry netrefila bránu Frölundy a domácí brankář tak nemusel vůbec zasahovat.

4.

Domácí si nyní vypracovali zajímavou střeleckou pozici. Po přihrávce zpoza brány měl dostatek prostoru k ráně z mezikruží Stalberg, ale jeho střela skončila po zásahu hostující obrany v ochranné síti.

5.

Zbytečný faul domácích hráčů při napadání na útočné modré čáře. Dvě minuty za podražení si odsedí Mats Rosseli-Olsen.

6.

Plzeň mohla vzápětí otevřít skóre, ale svou velkou šanci neproměnila. Milan Gulaš obdržel výborný pas do předbrankového prostoru, kde udělal šikovnou kličku brankáři, avšak posléze již přes hole domácích obránců nedokázal zasunout touš to prázdné brány.

6.

Nedáš-dostaneš. Domácí nejprve přečkali obrovskou možnost Gulaše a po chvíli udeřili ve vlastním oslabení. Po vyhraném buly v útočném pásmu nahazoval kotouč od levého hrazení Ekbom. Milčakovovi puk při zákroku vypadl a JOEL MUSTONEN neměl problém trefit odkrytou bránu. Asistence: Viktor Ekbom.

7.

Frölunda své oslabení zvládla na výbornou a dokonce se při něm dostala do vedení. Nyní již však hraje opět v plném počtu.

8.

Škodovka se okamžitě snaží o rychlou odpověď, ale její aktivita v útočné třetině neohrozila Gustafssona v bráně Frölundy.

9.

Hostující zadáci zvládli souboje za svou svatyní a nepustili domácí do další kombinace. Naopak s kotoučem uhánějí vpřed.

9.

A další šance Plzně! Straka výborně zajel za bránu, načež předložil puk do předbrankového prostoru, kde ale Kodýtek Gustafssona nepřekonal. Pulpán poté dělal, co mohl, avšak před dorážkou schoval domácí gólman puk pod svou lapačku.

10.

Sigalet již byl nyní ve středním pásmu a atak Frölundy tak pokračovat nemůže. Postavení mimo hru.

11.

Přesilovku si vyzkouší také švédský celek. Menší trest za hákování si odpyká hostující Allen.

11.

Plzni se však úvod oslabení daří a kotouč posílá přes všechny čáry až ke Gustafssonovi.

12.

Takový vstup si hosté jistě nepředstavovali. Po několika vyhozeních Plzně zavezla Frölunda kotouč do pásma, kde Lasch předal puk RHETTU RAKHSHANIMU, jenž si u pravé tyče povyjel do střelecké pozice a podél betonu zametl puk k vzdálenější tyči. Asistence: Ryan Lasch a Chay Genoway.

13.

Frölunda znovu zamkla Škodovku v obranném pásmu a pořádně jí motala hlavu. Hosté se ale osvobodili a s úlevou odjíždějí na střídačku.

14.

Nyní bude mít Západočeši další možnost ke korekci stavu. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel domácí Moverare.

15.

Švédským Indiánům se ovšem daří v pohodě vyhodit a hosté se tak musí vracet pro kotouč až k Milčakovovi.

15.

Posléze je hra znovu přerušena. Gulašovi totiž kotouč přeskočil hokejku a ocitl se až na domácí střídačce.

16.

Plzni se ani tato přesilová hra nedaří podle představ a po dalším vyhození musí zpět pro touš za svou klec.

16.

A to jsou již hosté v plném počtu. Vyloučený Moverare právě opustil trestnou lavici.

16.

Jenže prakticky vzápětí usedne na lavici trestů další domácí hráč. Tentokrát je to Hjalmarsson, jenž si odsedí dvě minuty za podrážení.

17.

Plzeň se tak mohla nastěhovat do útočné třetiny, avšak po nahození do brankoviště se jí nepodařilo procpat puk za záda Gustafssona.

17.

Následně se domácí hokejisté opět osvobozují a mohou poslat na led čerstvé síly.

18

Nyní se Západočechům nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru a ozval se tedy opět hvizd čárového sudího, jenž píská ofsajd.

18.

Ani teď se Škodovákům nevedlo usadit v útočném pásmu a Frölunda se bez problému znovu osvobozuje.

18.

Domácí bez větších obtíží ubránili i další oslabení a hraje se opět ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.

19.

Hra pět na pět ale netrvala dlouho. Dvě minuty za držení hole dostává hostující Eberle.

19.

Tohle by mohlo hostující hráče nekopnout, jelikož se právě také dočkali gólu v oslabení a jsou znovu v těsném kontaktu. CONOR ALLEN narušil kombinaci v útočném pásmu a podél levého mantinelu uháněl na Gustafssona. kterého nadvakrát dokázal překonat a snižuje tak na 2:1. Bez asistence.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

Frölunda se ještě v závěru periody usadila v pásmu a znovu řádně zatopila hostům. Sigalet dostal nabito mezi kruhy, avšak Milčakov se stačil výborně přesunout a střelu vyrazit.

20.

Skončila první třetina.

Úvodní dějství je za námi a spokojenější mohou být rozhodně domácí. Ti si v v první dvacetiminutovce vytvořili, ačkoliv Plzeň také prokázala svou kvalitu. Škodovka měla také první šanci zápasu, ale Milan Gulaš v přesilové hře nedokázal touš zasunuto do prázdné brány. A tak se z gólu v oslabení radovali vzápětí domácí. Po zákroku Milčakova proti nahození Ekbom dorazil puk do odkryté klece Joel Mustonen. Ve 12. minutě bylo s Plzní ještě hůře. Tentokrát udeřil v přesilové hře Rhett Rakhshani. Hosté se ovšem v závěru dějství vrátili do hry, rovněž při svém oslabení. Conor Allen dokázal ujet domácí obraně a úniku překonat Gustafssona. Druhá třetina tak slibuje zaručeně dobrou podívanou.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Vyloučený Eberle se již zapojil do hry a Plzeň je nyní kompletní.

21.

Milčakov nyní vyjel za svou bránu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Pro hosty vše dobře dopadlo a Plzeň tak vyhazuje.

22.

Gustafssonovi nyní vypadlo nahození od levého mantinelu, ale domácí brankář dokázal puk včas přikrýt a vhazovat se tak bude po jeho levici.

22.

Kracík se nyní dral za kotoučem do za bránu domácích, ale Genoway jej atakoval nedovoleně a dostane za to dvě minuty za krosček.

23.

Frölunda nicméně na úvod oslabení posunuje hru do středního pásma, což její fanoušci ocenili nesmělým potleskem.

23.

Nyní již domácí vyhazují puk až k Milčakovovi a Plzni se zatím ani tato přesilovka příliš nedaří.

24.

Nyní se Škodovka na malou chvíli dostala do útočného pásma, ale puk neměla pořádně pod kontrolou a domácí znovu vyhazují.

24.

Další hravě ubráněná početní nevýhoda Frölundy. Plzeň je zatím v přesilovkách neškodná.

25.

V přesilovkách jsou sice hosté neškodní, ale to již neplatí o hře pěti proti pěti. Straka předal touš na modré čáře CONORU ALLENOVI, jenž v obrovské rychlosti projel středem útočného pásma jako nůž máslem a následně přesnou ranou z mezikruží překonává Gustafssona. Asistence: Petr Straka, Nick Jones.

25.

Hostům se navíc naskýtá další přesilová hra. Menší trest za podrážení vyfasoval Sigalet.

26.

Frölunda ale pokračuje ve výborné hře v oslabení a posílá touš přes všechny čáry.

26.

Až nyní se hosté usadili natrvalo v útočném pásku, kde sice dlouho kombinovali, ale do lepší střelecké pozice se nedostali.

27.

Následně se znovu přerušuje. Tentokrát kvůli postavení mimo hru na straně plzeňské Škodovky.

27.

Domácí hrají v plném počtu a Plzeň tak ani svou pátou přesilovou hru nezužitkovala.

28.

Hlavní rozhodčí nyní signalizoval trest na straně Plzně, ale ten se nakonec konat nebude, jelikož domácí svou výhodu využili. Zpoza brány přišla od Fagema do mezikruží, odkud bez přípravy pálil Carlsson. Jeho projektil těsně před Milčakovem tečoval RYAN LASCH, jehož branku musel posvětit až videorozhodčí, jenž shledal, že se o zásah vysokou holí nejednalo. Asistence: Patrik Carlsson a Samuel Fagemo.

29.

Milčakov nyní raději přikryl touš po nahození Stalberga a vhazovat se tak bude opět v plzeňském obranném pásmu.

29.

Jones pálil ihned po buly od modré čáry, ovšem svou ranou nepřekonal Gustafssona, jenž jeho pokus v pohodě vyrazil.

30.

A další rána pro hostující celek znamená znovu dvoubrankové manko. Rakhshani vybojoval touš u mantinelu, posléze jej poslal na modrou čáru, kde ANDERS GRÖNLUND udělal s pukem pár kroků a následně prostřeluje Milčakova. Asistence: Rhett Rakhshani, Max Friberg.

30.

Milčakov po čtvrté inkasované brance opouští brankoviště, do kterého přijíždí Frodl.

32.

Tohle již začíná s Plzní vypadat bledě. Stalberg se dostal s kotoučem za bránu, kterou obkroužil, načež přesným pasem oslovil na pravém kruhu SIMONA HJALMARSSONA, jenž pátým gólem uvítal Frodla v plzeňském brankovišti. Asistence: Sebastian Stålberg, Jonathan Sigalet.

32.

Na tuto situaci reaguje plzeňská lavička oddechovým časem.

33.

Hosté se navíc budou muset v nejbližších okamžicích bránit, jelikož Pulpán dostává dvě minuty za držení.

33.

Také hosté se v úvodu oslabení zvládli ubránit přesilovkovému zámku soupeře a posílají touš ven z pásma.

34.

Ani teď se domácí neprosadili. Lasch sice dokázal dostat puk před bránu, ale tam jej hosté v pohodě vyhodili.

35.

Pro Plzeň v tomto oslabení vše dobře dopadlo a pokračovat se nyní bude v pěti proti pěti.

36.

Dominik Frodl se posléze připisuje jistý zásah lapačkou proti střele z mezikruží, čímž způsobil vhazování po své pravici.

37.

Velmi pěkná přihrávka vylétla zpoza brány Plzně do prostoru mezi kruhy, kde se sice domácí dostali ke střele, ale Frodl se svým spoluhráči tentokrát odolal.

38.

Hosté nyní trochu propadli v útočném pásmu, ale nakonec se stihli v dostatečném počtu vrátit do obranné třetiny. Frodl si posléze odražený touš našel a přikryl pod svou rukavici.

39.

Vráblík nepřesnou přihrávkou z obranného pásma daroval kotouč Frölundě, která tak může v závěru třetiny zaútočit.

39.

Frodl ovšem kryje nepříliš prudkou střelu domácích. Oba týmy následně střídají a chystají se k vhazování před plzeňským gólmanem.

40.

Probíhá poslední minuta druhé periody.

40.

Ani jednomu z týmů se v poslední minutě nepodařilo díky nepřesnostem dosta ke střele a prostřední dějství je pomalu u konce.

40.

Skončila druhá třetina.

I druhá dvacetiminutovka je minulostí. Do ní vstoupila Škodovka výborně a po druhé brance Conora Allena srovnala stav na 2:2. Nerozhodné skóre ovšem vydrželo jen tři minuty a posléz se o slovo přihlásili domácí. A to hned třikrát. Nejprve vrátil vedení na stranu švédského týmu Ryan Lasch a o dvě minuty později zvýšil již na 4:2 Anders Grönlund. A aby toho nebylo pro Škodu málo, tak ve 32. minutě to již bylo 5:2, o což se zasloužil Simon Hjalmarsson. Stejný výsledek platí i po 40 minutách a uvidíme, co oba celky předvedou v poslední části.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Poslední perioda začíná zakázaným uvolnění Plzně, které vrací hru zpět před Frodla.

41.

Hostům se zatím nedaří založit kloudnou útočnou akci a u kotouče jsou tak nyní pro změnu domácí hokejisté.

42.

Zbytečný faul v útočném pásmu navíc oslabuje. Nick Jones dostává menší trest za podrážení, ale jelikož se při faulu zranil, tak trest odpyká Kantner.

42.

Nyní měli hosté velké štěstí. Lasch hledal před brankou dobře najetého Lundqvista, který však před prázdnou klecí promáchl.

43.

Allen posléze výborně vysunul Eberleho, jehož sražená rána skončila v ochranné síti. Následuje buly před Gustafssonem.

43.

Pulpán posléze srazil Fribergovu střelu za bránu Frodla, ale hosté zůstávají i nadále pod tlakem.

44.

Plzeň hraje v plném počtu.

44.

To již ovšem zase neplatí. Jaroslav Kracík si odsedí dvě minuty za podrážení.

45.

Frodl musel hned po buly reagovat na ránu Lundqvista, kterou ovšem v pohodě lapil do své rukavice.

45.

Frölunda opět velmi dobře svírala svého soupeře a nakonec se mohla dostat do další šance. Po přihrávce zpoza brány jednomu z domácích přeskočil puk hokejku a následně vycestoval do střední třetiny.

46.

Škodovka nyní dokázala dobře vytlačit svého protivníka do středního pásma a Frodl si tak může znovu na chvíli oddechnout.

47.

I druhé oslabení ve třetí třetině Škoda zvládla a hraje se znovu v pěti proti pěti.

47.

Kracík nezpracoval prudkou přihrávku do jízdy a z akce Plzně ta sešlo. Na řadě jsou opět hokejisté domácí Frölundy.

48.

Švédský celek si nyní vytvořil tlak v útočném pásmu, který přináší další vyloučení hostů. Petr Straka vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.

48.

Třetí přesilovku v poslední části již domácí využívají a naděje Plzně na finále zase o něco klesají. Po vyhraném buly dostal Ryan Lasch puk na pravý kruh k RHETTU RAKHSHANIMU, jenž se svou střelou počkal a posléze zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Ryan Lasch, Joel Lunqvist.

49.

Westerholm posléze opět hledal své kolegy před bránou Frodla, nicméně jeho přihrávka nenašla svého adresáta.

51.

Hosté však nic nebalí a pokouší se vytvořit si nadějnou pozici do odvety. Výborně to na levé straně udělal Gulaš, jehož přihrávka byla sražena na pravý kruh přesně do jízdy CONORU ALLENOVI, jenž ranou příklepem bez přípravy snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Milan Gulaš, Jan Kovář.

52.

Další útok Škodovky byl zastaven a dopředu tak mohou domácí, kteří se ale také nedokázali prosadit.

53.

Lindström výborně nahazoval z pravé strany a následně byl jeho pokus nepříjemně tečován. Frodl nakonec dokázal s velkou dávkou štěstí zasáhnout svým betonem.

53.

Hosté posléze zůstávají v tlaku a rozvíjejí další kombinaci v útočném pásmu soupeře.

54.

Pulpán napálil kotouč z velkého úhlu do ochranné sítě a sudí tak hru vykazují do středního pásma.

54.

Štěstí měl nyní také hostující gólman, který vyjel pro puk za svou bránu. Následně mu ovšem touš hůl přeskočil, ale domácí toho nedokázala využít.

54.

Kovářovi posléze přeskočil puk hokejku v mezikruží, ale ještě stačil dostat kotouč na Gulaše, jenž následně z úhlu minul.

55.

Kaňák s Kindlem to nyní sehráli velmi dobře a druhý jmenovaný nahazoval na teč Petru Strakovi. Gustafsson nicméně odolal a akci Plzně zastavil skvělým zákrokem.

56.

Hosté nyní ztratili touš a ačkoliv spustili okamžité napadání, tak domácí o kus černě pryže připravit nedokázali.

56.

Rakhshani nyní dobře vlétl do pásma, načež nabil Grönlundovi, proti jehož ráně zasahuje Frodl.

57.

Hosté byli nyní rádi, že mohli kotouč vyhodit, avšak domácí si jej také dlouho neužili a je pískán ofsajd švédského celku.

58.

Škodovka si v závěru zápasu vytváří tlak. Kovářovu ránu z mezikruží vyrazil Gustafsson a poté Eberlemu rána nesedla. Následovala menší potyčka, po které se bude vylučovat na obou stranách.

58.

Za domácí si jde odpykat trest za katr Roseli-Olssen, jenž si odsedí dvě minuty za podrážení a na druhé straně je potrestán Jan Kovář menším trestem za nesportovní chování.

58.

Gulaš se snažil využít více prostoru na ledě a natlačil se i s pukem zpoza brány do brankoviště. Jeho bekhendový pokus kryje Gustafsson.

59.

Západočeši měli nyní drobné trable s rozehrávkou, ale nakonec vše zvládli a mohou ještě zaútočit.

60.

Probíhá poslední minuta zápasu.

60.

Vráblík se v útočném pásmu dostal k ráně, avšak tak trefila jen boční síť. Hosté nicméně pokračují v aktivitě.

60.

Utkání právě skončilo.

Je konec úvodního semifinále a do odvety pojedou v lepší výchozí pozici hokejisté Frölundy. Ti se v první třetině dostali do rychlého vedení 2:0 zásluhou Joela Mustonena a Rhetta Rakhshaniho. První jmenovaný se prosadil ve vlastním oslabení a druhý skóroval při početní výhodě. Plzeň následně do první sirény kontrovala také ve svém oslabení. Postaral se o to Conor Allen.

Ve druhém dějství se Škodovka dokázala dotáhnout na svého soka. Úspěšným střelcem byl znovu Conor Allen. Poté však Frölunda zasadila Plzni smrtící úder v podobě tří gólů během pěti minut. Postupně se trefili Ryan Lasch, Anders Grönlund a také Simon Hjalmarsson.

Ve třetí třetině to s Plzní bylo ještě horší. Svým druhým gólem zvyšoval na rozdíl čtyř branek Rhett Rakhshani. V 51. minutě ovšem Conor Allen završil svůj hattrick a snížil na konečných 6:3. Plzeň tak bude mít v odvetě hodně práce, aby tříbrankové manko smazala.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.