0:2
0:0, 0:1, 0:1
Švédsko
30. Stralman (H. Sedin, D. Sedin), 60. Eriksson

Dobrý den, vítejte u online přenosu zápasu Světového poháru mezi týmy Finska a Švédska. Zápas začne ve 21:00.

Oba týmy spolu odehrály v přípravě na Světový pohár dva zápasy. První z nich
skončil výhrou finského výběru 3:2 po prodloužení. Ve druhém zápase byli úspěšnější švédové, kteří zvítězili 6:3.

Na Světovém poháru mají za sebou oba týmy po jednom zápase. Finové se utkali
s výběrem Severní Ameriky do 23 let, se kterým prohráli 1:4. Jediný gól vstřelil
Valtteri Filppula.
Švédové v prvním zápase poměřili své síly s Rusy, které udolali 2:1. Gólově se
prosadili Landeskog a Hedman.

Zajímavé bude obsazení brankovišť pro dnešní zápas. Rinne inkasoval v zápase se severoamerickými mladíky čtyři branky, takže je možné, že se dnes v brance objeví Tuukka Rask. Ještě zajímavější situace bude švédském brankovišti. Do prvního zápasu kvůli nemoci nezasáhl Lundqvist a šanci tak dostal Markstrom, který proti Rusům rozhodně nezklamal.

Finsko
Rask (Rinne) - Vatanen, Ristolainen, Maatta, Lepisto, Jokipakka, Pokka - Aho, Barkov, Laine - Donskoi, Koivu (C), Granlund - Komarov, Filppula (A), Jokinen (A) - Lehtera, Korpikoski, Teravainen

Švédsko
Lundqvist (Markstrom) - Karlsson, Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson - Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hornqvist, Backstrom, Forsberg - Silferberg, Kruger, Hagelin - Soderberg, Berglund, Landeskog

Na ledě probíhá představování všech aktérů zápasu.

Halou zní hymny obou dnešních soupeřů.

1

Na úvodním buly proti sobě stojí H. Sedin a Koivu. Úspěšnější finský kapitán.

2

Jokinen nahazuje na Lundqvista. Ten přerušuje hru.

2

Pokkovo nahození Lundqvist vyráží do rohu. První formace Finů se drží v útočném pásmu.

3

Máme tady první vyloučení. Dvě minuty za držení hole si odpyká Jokipakka.

3

Ekman-Larsson míří mimo branku

3

Karlssonova střela měla větší přesnost. Rask vyráží a Finové se osvobozují.

4

Finové se zatím dobře brání. Obranná čtveřice střídá.

5

Finové v plném počtu.

6

Teravainen úplně sám před švédským brankářem, který hokejkou vyráží na tyč!

6

Landeskog si vybruslil od levého mantinelu až před Raska, ten jeho střelu z úhlu kryje.

6

Rask kryje i Forsbergovu střelu z bekendu.

7

Landeskog zbytečně napadá Aha v přerušené hře. Vylučovat se nebude.

8

Hedman sráží finského protihráče za brankou pěkným bodyčkem.

9

Vatanen chtěl dorážet střelu Komarova, ale puk mu v rozhodující chvíli přeskakuje čepel hole.

10

Karlssonovu střelu tečuje Kruger. Rask je však připraven.

12

Granlund krásně obehrál Ekmana-Larssona, ten si pomáhá faulem.

12

Ekman-Larsson odpyká dvě minuty za podražení.

13

Finové kombinují v útočné třetině. Švédové se obětavě brání.

13

Koivu bojoval se švédskou přesilou na brankovišti. Lundqvist přikrývá kotouč.

13

Landeskog vybojoval kotouč a uháněl s ním na finskou branku. Rask jeho pokus kryje a švédové jsou v plném počtu.

15

Laine se nádherně uvolnil, ale trefuje připraveného Lundqvista.

16

Hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Finů.

16

Finové kombinují v útočném pásmu. Střela Ristolainena tečovaná mimo hrací plochu.

17

Bratři Sedinové kombinovali v pásmu. Nahození Antona Stralmana od modré čáry Rask kryje.

18

Překvapivá střela Backstroma z kruhu pro vhazování míří do tyče finské branky! Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

19

Lundqvist zasahuje proti střele Komarova. Pěkná kombinace Finů. Švédové se brání vyhozením přes všechny čáry.

20

Hagelin se probil před finskou branku. Vypadá to, že ani sám nečekal, že se mu to povede a střela mu sjíždí z hole. Kruger vyvolává šarvátku.

20

Na trestnou lavici usedá Silfverberg a Jokinen. Oba fasují dvě minuty za hrubost.

20

Trojice Finů se řítila na švédskou branku. Chybná přihrávka však zastavuje slibný útok.

20

Po konci první třetiny opět drobná šarvátka. Vylučovat se nebude, ale zjevně se máme na co těšit.

V první třetině se již nic nestane. K vidění bylo hned několik pohledných akcí, a to zejména na finské straně. Největší šanci Finů si připsal Teravainen v 6. minutě zápasu, kdy byl nikým nehlídaný před švédskou brankou. Jeho střelecký pokus vyrazil Lundqvist holí do levé tyče své branky. Branková konstrukce zastavila také střelu Backstroma z 18. minuty zápasu. K vidění bylo také několik menších potyček, které zápasu přidávají na atraktivitě.

21

Po vzájemném vyloučení z první třetiny uvidíme hru ve čtyřech. Úvodní buly pro Finy.

22

Šanci si vypracoval Aho. Lundqvist pozorný.

22

Oba týmy hrají v plném počtu.

23

Laine u mantinelu čistě dohrál Landeskoga. Tomu se tvrdá hra finského mladíka nelíbí.

23

Další potyčku za finskou brankou vyvolává Hornqvist. Je jen otázkou času, kdy se něco semele.

24

Koivu bekendovou přihrávkou hledal před brankou Grandlunda nebo Donskoje. To se mu nedaří.

25

Finové mohli jet 3 na 2. Filppula však kličkou na modré čáře vystavil své kolegy do offsidu.

26

Donskoi neustál souboj v útočném pásmu a dopředu mohou Švédové.

27

Zakázané uvolnění Finů.

27

Vatanen blokuje střelu Karlssona a Finové mohou vystřídat.

29

Eriksson zkouší pozornost Raska střelou od mantinelu.

29

Další Raskův zákrok po střele jednoho ze švédských obránců.

30

Švédsko vede 1:0! H. Sedin přihrávkou zpoza branky našel Stralmana, který si sjel až před branku Raska.

32

Výborný Lundqvist proti Filppulově střele.

34

První finská formace kombinuje v útočném pásmu. Z tohoto útoku však nic nebude.

34

Ristolainen nahazuje na Lundqvista. Nebylo to špatné nahození, ale před brankou chyběl tečující hráč.

35

Filppula číhal na přihrávku Granlunda. Švédská obrana pozorná.

36

Úplně volný Backstrom před brankou! Rask vyráží betonem.

37

Další střela! Tentokrát Rask vyráží Forsbergův pokus. Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

38

Lundqvist lapačkou vyráží Jokipakkovo nahození. Dobré clonění finských útočníků.

38

Lepistovu střelu mířící do levého rohu opět chytá Lundqvist.

38

Finští obránci přidali na četnosti střelby od modré čáry.

39

Vatanen teď projížděl útočným pásmem. Nikdo ze spoluhráčů se mu nenabízí ta tak nahazuje za branku.

39

Stralman si počkal na Teravainena. Ten uskakuje a švédský obránce poputuje na trestnou lavici.

39

Anton Stralman vyloučen na dvě minuty za podražení.

40

Lundqvist skvělým zákrokem zastavuje střelu Laineho.

40

Další Lundqvistův zákrok. Tentokrát proti střele Ristolainena.

Druhou třetinu odstartovala hra ve čtyřech po současném vyloučení Silfverberga a Jokinena z předchozí periody. K vidění bylo několik tvrdých střetů, které doplnily lehčí strkanice, ve kterých byli aktivnější hlavně Švédové. První zajímavou možnost měli Finové ve 25. minutě, kdy se dostali do zajímavého přečíslení 3 na 2. Slibně rozvíjející se šanci překazila klička Filppuly na modré čáře, na kterou nedokázali jeho spoluhráči zareagovat a dostali se tak do postavení mimo hru.
Čím dál aktivněji si počínali Švédové, kteří zkoumali, zda je Rask připraven.
Na první gól si diváci museli počkat do 31. minuty, kdy Anton Stralman zakončil spolupráci bratří Sedinů.
Ve třetí třetině tak budou Švédové bránit hubený náskok 1:0.

41

Finové startují třetí třetinu přesilovou hrou. Kombinují v útočné třetině.

42

Finové nevyužili ani svou druhou přesilovou hru.

43

Donskojova střela míjí švédskou branku.

43

Finové drželi svého soupeře zamčeného v jeho obranném pásmu. Lundqvist přerušuje hru.

44

Vatanenovu střelu se neúspěšně pokoušel dorážet Jokinen. Švédové se osvobozují zakázaným uvolněním.

44

Švédové po dlouhé době v útočné třetině. Silfverberg se pokoušel ohrozil Raska.

44

Šance Hagelina po přihrávce Erika Karlssona

46

Eriksson clonil při střele Henrika Sedina. Rask vyráží do rohu.

47

Hra má dobrý spád. Oba týmy se střídají v ofenzivních výpadech.

47

Filppulovo nahození Lundqvist kryje. Vhazovat se bude po pravici švédského brankáře.

48

Lundqvist nepůsobil jistě při střele Ristolainena.

49

Laineho střelu bez přípravy Lundqvist kryje.

49

Laine vyhání Finy z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

49

Forsberg se dostal ke střele po přihrávce Karlssona.

49

D. Sedin tečuje střelu Vatanena do ochranné sítě

49

Granlund vystřelil po vhazování. Lundqvist se ohlížel za sebe, zda mu puk nevypadl.

49

Lepisto zastavuje Backlunda tvrdým hitem. Dle rozhodčích se jednalo o nečistý zákrok.

49

Lepisto vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. V témže čase vyloučen také Landeskog, který se jal tento zákrok mstít. Švédský útoční inkasuje 2 minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

52

Koivu nadvakrát před Lundqvistem. První střelu švédský brankář kryje, druhá mířila nad.

55

Bude se vylučovat. Švédům ponechaná výhoda.

56

Leo Komarov vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Obrovská nedisciplinovanost finského útočníka.

56

Do konce třetí třetiny zbývá necelých 5 minut. Finové se místo útočení budou věnovat hře v oslabení.

56

Sedinové kombinují v útočném pásmu. Švédové se nikam nehrnou.

58

Hraniční zákrok Lehtereho na Forsberga. Komarov zpět ve hře.

59

Silfverberg z ostrého úhlu míjí.

60

Rask míří na střídačku. Finové v šesti v útočném pásmu

60

Vatanen střílí a Lundqvist podží puk před dotírajícím Komarovem.

60

Oddechový čas pro Finsko. Rask zůstává na střídačce.

60

Švédové vyhrávají buly, ale nepodařilo se jim vyhodit.

60

Tak až teď. Do konce zbývá 10 vteřin.

60

Eriksson pečetí vítězství hokejistů Švédska střelou do prázdné branky.

V dnešním zápase se již nic nestane. Loui Eriksson pojišťuje vítězství švédského týmu střelou do prázdné branky. Henrik Lundqvist si připisuje čisté konto, ke kterému potřeboval 36 úspěšných zákroků.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 36:29
Hity: 30:22
Vyhraná vhazování: 33:29
Zblokované střely: 18:18
Trestné minuty: 8:8

Tímto se s Vámi loučím a napočtenou u dalšího online přenosu ze Světového poháru.