Play off hokejové extraligy • Finále • 16:00

56:20 Polanský (Ciencala, Krajíček)
6:09 Hruška (Krejčík, Gulaši)
23:26 Hruška (Krejčík, Erat)
40:30 Zaťovič (Holík)

Hezké nedělní odpoledne, vítejte u online reportáže z druhého finálového utkání Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Kometou Brno. Zápas začíná v 16:00.

Finále Extraligy včera odstartovalo a pro mnohé hokejové fanoušky možná překvapivě. Favoritem finálové série totiž byli obhájci titulu z Brna. Kometa si totiž počínala v letošním Play off suverénně. Ve čtvrtfinále smetla Vítkovice 4:0 na zápasy a těžkou práci neměla ani s jasným vítězem základní části z Plzně. Západočechům dovolili Brněnští jen jediný zápas. Cesta do finále tedy byla ještě rychlejší než v minulé sezoně. První finálový duel se ale favoritovi nepovedl.

Třinečtí, kteří ve čtvrtfinále museli bojovat s Pardubicemi v sedmi zápasech a v semifinále s obtížemi odrazili pokus Hradce o obrat, favorita dokonale zaskočili. Už v šesté minutě zápasu totiž slezský celek vedl o dvě branky. Hosté sice dokázali brzy na to snížit na 1:2, ale víc jim už nažhavení domácí nepovolili. Přidali pak další tři branky a zaslouženě se ujali vedení ve finálové sérii. Kometa v sérii play off prohrává poprvé od roku 2015.

"Chceme hrát přímočarý hokej, Kometa taky spoléhá na brejky a přečíslení. V úvodu vznikly šance, naše góly byly výsledkem práce a forčekingu," podotkl třinecký útočník Tomáš Marcinko, který po přihrávce Hrni otevřel skóre. "Tolik nás nezajímalo, jak rozjetá Kometa je. Respektovali jsme ji, nic víc. Soustředili jsme se na sebe, tlačili se do branky a hráli jednoduše," poznamenal slovenský útočník.

Kometa se poté snažila alespoň přitvrdit, ale často až za hranicí pravidel, což potvrdil i útočník Ocelářů Jakub Petružálek. "Asi to k tomu patří. Kolikrát jsme to předváděli i my, třeba když jsme prohrávali s Pardubicemi. Strhnete se tím, chcete je vyvést z míry. I tohle malé vykolejení nám může pomoct. Jsou tam někteří výborní hráči, od kterých bych to nečekal. Je jasné, že v druhém utkání do toho Kometa půjde ještě víc."

V táboru Komety panovalo po utkání zklamání, což potvrdila slova brankáře Marka Čiliaka. "Nehráli jsme dobře, dostali jsme na začátek facku. Ale je to jen první zápas. Nikdo nevěší hlavu. Celkově to nebylo ono, ale měli jsme ve hře i pozitivní momenty," věří slovenský brankář.

Sestava Komety

Čiliak (Langhamer) - O. Němec (A), Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna - Haščák, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák (C), L. Horký - Vondráček.

Sestava Třince

Hrubec (Hamerlík) - Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, L. Kovář, Linhart (A), Matyáš - Rákos, Cienciala, Petružálek - Dravecký, Marcinko, Hrňa - Adamský (A), Polanský, Svačina - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Kofroň

Oba týmy už jsou na ledové ploše, zbývá odpovědět jednu otázku. Půjde Třinec do vedení 2:0, nebo se povede favoritovi z Brna srovnat stav série? Sledujte v našem online přenosu.

Utkání právě začalo!

0:50

Oba týmy už stihli prostřídat, úvod zápasu je ale hrán na jistotu.

1:11

Čiliak pocuchal nervy, když špatně rozehrával zpoza brány, třinečtí hráči ale jeho chybu nepotrestali.

2:42

První náznak šance v podání Komety, Eratova rána ale byla zablokována.

3:14

Petružálek ujížděl po pravé straně, byl ale v ostrém úhlu, takže jeho pozdrav nemohl Čiliaka příliš rozhodit.

3:59

První zákrok má za sebou i Hrubec, když vyrazil ramenem skrytý pokus Zaťoviče.

4:25

Slovenský souboj Marcinko - Čiliak vyhrál slovenský brankář, který tentokrát kryl pokus třineckého útočníka. Nedovolil mu otevřít skóre jako ve včerejším duelu.

5:05

Kometa po Krajíčkově střele trochu zpanikařila a Vincour pouze vyhodil na zakázané uvolněné.

6:09

Kometa se ujímá vedení! Jan Hruška je prvním střelcem druhého finálového utkání. Krejčík si vyjel pro puk v útočné třetině, ale okamžitě je poslal zadovkou na Hrušku, který vyzkoušel vypálit z rohu útočného pásma. Kotouč před Hrubcem navíc ještě tečoval do vlastní sítě Matyáš.

6:34

Barinkovo nahození někdo před Hrubcem tečoval, což nadělalo v třineckém brankovišti zmatek.

8:25

Domácí jsou po brance trochu zaskočení a proti další akci Komety museli spáchat zakázané uvolnění.

8:55

První dobrá třinecká šance, Ciencala s Petružálkem si vyměnili kotouč a mladý útočník pálil, ale měl i trochu smůly, protože jeho rána se otřela o hokejku Jakuba Krejčíka.

9:25

První přesilovka Třince. Nečas podrazil nohou Svačinu.

10:08

Petružálek nahazoval před bránu na Marcinka, který kotouč tečoval, ale Čiliakův beton nepřehodil.

12:07

Před komerční přestávkou zastavil útok hostí ofsajd.

13:21

Kometa teď strávila pár vteřin v útočném pásmu, ale nedokázali pořádně Hrubce ohrozit.

15:22

Hrubec opět bez problémů pokryl nahození Vincoura.

16:19

Haščák se zjevil najednou na pravém kruhu poměrně osamocený, ale svou ranou třineckého golmana nepřekvapil.

17:32

Hynek Zohorna nezpracoval dobrou přihrávku Nečase při přečíslení 2 na 1. Kometa se tak připravila o dobrou příležitost.

První třetina skončila.

První třetina dnes byla daleko klidnější než ta včerejší. Branka sice opět padla poměrně brzy, ale byla jen jedna. Do třinecké brány poslal i s pomocí teče obránce Matyáše kotouč Jan Hruška. Od té doby jsme byli svědky poctivého bránění obou týmů. Moc šancí jsme během úvodní části neviděli.

Druhá třetina začala!

22:14

Mallet měl kotouč v dobré pozici, chtěl pálit, ale v tu chvíli zjistil, že černé pryžové náčiní nechal poněkud za sebou.

23:26

Kometa zvyšuje vedení na 2:0! Byl to pět Jan Hruška, který dokázal bruslí tečovat kotouč nahození Krejčíka. Hruška byl přitom ještě seknut přes ruce, přesto si připisuje svou druhou branku.

24:41

Tomáš Malec sedí na trestné lavici za vrazeni za hrazení, rukama směrem k mantinelu poslal Jiřího Polanského.

23:59

Petružálek měl prostor ke střele, ale Čiliak vyrážečkou dokázal zasáhnout.

26:41

Kometa už je kompletní, ubránila se velmi dobře.

27:00

Chmielewski měl rychlost, ale byl docela z úhlu a jeho tvrdá rána tak byla lehkým soustem pro výborně postaveného brankáře Komety.

27:39

Kapitán Komety Leoš Čermák byl dobře postavený, ale jeho pokus nohou zablokoval Polanský.

28:58

Marcinko tak dlouho hákoval Nečase, až mladý útočník Komety upadl. První přesilovka pro hosty.

30:30

Erat i Krejčík pálili od modré čáry, ale svými pokusy neuspěli.

30:57

Nečas zůstal chvíli sám na konci přesilové hry, Hrubec si ale počkal a přesně vykryl všechny možné cesty puku do branky.

34:00

Pasáž hry, kdy se ani jeden z týmů nedostává do střeleckých příležitosti, Kometa si poctivě brání své vedení, Třinec se zase přes propracovanou obranu nedokáže dostat.

35:00

Třinečtí snižují stav zápasu! Svačina křižným pasem našel Krajíčka, který si sjel od modré čáry až k bráně a naservíroval kotouč Polanskému před odkrytou bránu.

35:52

Přesilovka pro Třinec. Ten bude mít možnost z ničeho nic i srovnat. Martin Erat sedí za hru vysokou holí.

16:51

Svačina opět přihrával skrze útočné pásmo, tentokrát na Ciencalu, jeho pokus ale mířil mimo.

38:04

Doudera na modré čáře ztratil kotouč, Radim Zohorna unikal sám na Hrubce, který jeho pokus zneškodnil. Pouze ale vyrazil před Hrušku, který se snažil dorážkou završit hattrick, Hrubec byl ale připraven.

39:20

Čiliak dokázal zasáhnout po teči vlastního spoluhráče Barinky, kterého neuvěřitelně vykoupil z problémů.

Druhá třetina je za námi, Kometa stále vede o jednu branku, tentokrát 2:1.

Druhá třetina nám přinesla dvě branky, ve vedení je však stále brněnská Kometa. Ta nejprve šla to dvoubrankového vedení, když ve 24. minutě tečoval nahození Krejčíka bruslí Hruška, pro něhož to dnes byla už druhá trefa. Poté se dlouho fanoušci nedočkali žádné šance, až v 35. minutě z ničeho nic udeřil Polanský po pěkné kombinaci Svačiny s Krajíčkem. Třinec poté ještě trefil horní tyč a měl přesilovou hru. Kometa zřejmě uvítala přestávku.

Začala třetí třetina!

40:30

Kometa vstupuje do třetí třetiny excelentně! Holík vyhrál vhazování, kotouče se chopil Martin Zaťovič a svou první trefou v letošním play off zvyšuje vedení hostů na 3:1.

43:00

Domácí jsou opaření brankou hned po východu z šaten, ví, že je čeká těžká práce, Kometa se může opět soustředit na bránění středního pásma.

43:42

Marcinko vypálil z levého kruhu, Čiliakova lapačka ale švihla včas.

44:48

Chmielewski v útočném pásmu zahákoval Bartejse a odpyká si menší trest. Takto se Třinec obratu nedočká, šanci Komety na zvýšení náskoku.

48:00

Třinec sice ubránil oslabení, ale zatím se nedostal k žádnému tlaku v závěrečné třetině, Brno opět brání na výbornou.

50:20

Holík chtěl řešit přečíslení dva na jednoho sjetím na střed a zakončením, ale kotouč nechal za sebou.

53:50

Rákos nahazoval před bránu, kde hledal Petružálka, obrana Komety ale puk ke střelci Třince nepustila.

55:20

Kometa nejenom brání, snaží se aktivně působit i směrem dopředu, Mallet ohrozil Hrubce z ostrého úhlu.

56:16

Leoš Čermák zasáhl kotouč, poté trefil hokejkou brusli Ciencaly a kapitán Komety dostal dvě minuty za podražení. Šance pro Třinec.

56:20

Jiří Polanský druhou brankou v zápase snižuje stav utkání na 2:3! Krajíček posunul na Ciencalu, ten vypálil, trefil jen Němce, od kterého se dostal puk k Polanskému a ten propálil Čiliaka.

57:01

Z hrdiny psancem, asi heslo Jiřího Polanského. Ten po druhé brance v zápase seknul protihráče a dostal dvě minuty. Prakticky tak překazil možný tlak svého týmu.

58:35

Musil vyrazil na steč, ale jeho ránu z dálky Čiliak pokryl.

59:00

Poslední minuta je tady, Polanský na ledě, Třinec už nemá moc času na srovnání.

59:26

Hrubec je venku z branky, Třinec hraje v šesti.

Je konec! Kometa ubránila své vedení a vítězí dnes 3:2. Stav série je tedy 1:1.

Druhé finále bylo dnes v režii brněnských. Ti od první třetiny, kdy se prosadil Hruška, vedení nepustili. Nejprve v druhé části znovu Jan Hruška zvýšil vedení svého týmu. Třinečtí ale zásluhou Jiřího Polanského snížili stav utkání a v závěru druhé třetiny převzali iniciativu. V úvodu třetí třetiny se čekal tlak domácích, jenže po půl minutě zmrazil Werk Arenu Zaťovič a následoval spousta minut, kdy Kometa skvěle bránila svůj dvoubrankový náskok. V závěru sice snížil znovu Polanský, nic víc ale hokejisté Třince nezvládli a do Brna se tak pojede za stavu 1:1 na zápasy.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.