2:3
Lev Praha
13. Dadonov, 29. Běluchin
28. Kapanen, 39. Vrána, 74. Řepík

Hezké odpoledne přímo z Bratislavy. Právě tady se dnes kvůli situaci na Ukrajině z bezpečnostních důvodů za stavu 1:1 přesouvá čtvrtfinálová série Kontinentální hokejové ligy mezi Donbassem Doněck a Lvem Praha. Třetí utkání začáná v 17:00, náš on-line přenos o hodinu dříve.

Ještě jednou dobrý den z Bratislavy. Do začátku zápasu zbývá asi třicet minut a vše nasvědčuje tomu, že místní nádherná a moderní aréna bude velice slušně zaplněná. Zhruba ve tři hodiny odpoledne bylo v předprodeji prodáno přes 1 500 vstupenek a dalších 5 000 míst je rezervováno pro majitele permanentních vstupenek na Slovan Bratislava. I když se dnes hraje na neutrální půdě, o kulisu by mělo být postaráno. Zástupci SLovanu, který tady hraje své domácí zápasy a poskytl Donbassu azyl, jsou přesvědčení o tom, že Slováci budou, i kvůli rivalitě s Prahou, jasně na straně Doněcku.

V aréně právě probíhá rozbruslení a tak se pojďme rychle podívat na sestavy. Překvapení vidíme hlavně v sestavě HC Lev Praha. V bráně totiž dnes dostane přednost Atte Engren a na soupisku se třeba vůbec nevešel útočník Jakub Klepiš. Nehraje ani obránce Martin Ševc, který ještě před ranním rozbruslením odjel do bratislavské nemocnice s akutní virózou a strávil celý den na infuzích.

HK Donbass Doneck:

Leighton (Laco) – Kolář, Konev, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Siľnickij – Laine, Wirtanen, Kiiskinen – Dadonov (A), Fedotenko (C), Jakuceňa (A) – Kagarlickij, Varlamov, Kašpar – Torianik, Beluchin, Zacharov .

HC LEV Praha:

Engren (Vehanen) – Mäenpää, Nakládal, Oystrick (A), Nemec, Gragnani, O'Byrne, Mikuš, Pacovský – Zackrisson, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Kubalík, Cingel, Matai (A).

Slovenský hlasatel na stadionu vítá na stadionu všechny fanoušky s velkým hokejovým srdcem. Jeho slova jsou přesná a značí, že přítomní diváci se dnes přišli podívat hlavně na hokej. Deset minut před začátkém utkání to vypadá, že bude desetitisícová aréna zaplněná zhruba z poloviny.

Ti nejvěrnější ale dorazili. Na tribuně nechybí zhruba třicetičlenný "kotlík" ukrajinských fanoušků, kteří s Donbassem jezdí celou sezonu na brigádu. Klub jim platí dopravu i ubytování na všechna utkání.

A nechybí ani kotelnící Lva Praha. Těch je na opačné straně stadionu mnohem víc. Z Prahy dorazilo klubovými autobusy zhruba 120 diváků.

Hráči Lva Praha vjíždějí na hrací plochu a bratislavská aréna píská... Je jasné, že Donbass dnes bude skutečně doma.

V bratislavské Slovnaft aréně právě dozněly hymny Ukrajiny a České republiky a vše je připraveno k začátku utkání.

1

Utkání právě začalo.

2

Lev začal tlakem a hned z kraje druhé minuty bude hrát také přesilovou hru. Dvě minuty dostává Jevgenij Dadonov za faul na střílejícího Thörnberga.

2

Mäenpää minul z levé strany prázdnou bránu!

2

A s dalším střeleckým pokusem, tentokrát z dálky, si poradil urostlý gólman Leighton. Od modré pálil Oystrick.

3

Další nájezd do ukrajinského brankoviště vedl Novotný. Po tvrdém souboji ale skončil v bráně sám a teď se těžce zvedá z ledu. Hra je přerušena.

3

Lev měl na závěr přesilovky obrovský tlak, Němcova teč ale těsně minula levou tyč!

4

Doněck je kompletní, ale Lev zůstává v pásmu. Leighton musel krýt další ránu. V čase 3:19 je poměr střel na bránu 8:1 pro Lva.

4

A další střeleckou položku přidal do statistik Michal Birnen. Leighton vyráží jeho střelu z úhlu ramenem do ochranné sítě.

4

A další dobrý zákrok brankáře Doněcku, tentokrát těsně před ním tečoval nahození Ostricka Kubalík. Leighton stihl zaklapnout betony včas.

5

Tlak Lva pokračuje, domácí se ještě nedostali na útočnou polovinu. U pravé tyče byl Thörnberg, Leighton stihl přemístit beton včas.

6

Birner i Oystrick cpali puk zase do brány, gólman zasáhl.

7

Až teď se Doněck pustil do útoku, Engrena ale zahřála jen rána ze středního pásma.

8

Teď už měl Engren problémy. Na levém kruhu se totiž stahovačkou dostal přes obránce Jakuceňa a pak rovnou pálil. Engren nadvakrát puk chytil.

10

Lvu zatopil i Laine, který hledal u vzdálenější tyče najíždějícího spoluhráče. Engren měl štěstí, že byl pas nepřesný.

11

Kagarlickij dostal u zadního mantinelu pořádně naloženo od napadajícího Azeveda. Ten se těžce zvedá z ledu, zatímco Kanaďan odchází na trestnou lavici. Doněck bude hrát přesilovku.

12

GÓÓÓL! Doněck vede 1:0! Teď už o tom, komu fandí Bratislava, není pochyb. Celá aréna explodovala radostí, protože Donbass jde do vedení. Velký přesilovkový tlak zakončila přesná teč Jevgenije Dadonova, Engren neměl nárok!

13

A mohlo to být 2:0! Kagarlickij měl před sebou prázdnou bránu, ale Engren se stihl přesunout.

15

Lev se napadáním dostal ve středním pásmu k puku a málem i do rychlého brejku, jenže Birner dlouho vymýšlel, co s kotoučem udělá a Kapanen mu mezitím vjel do ofsajdu.

15

Samostatně to přes dva beky zkoušel Cingel, jeho rána byla ale sražena do ochranné sítě.

15

První potyčka zápasu! Po ataku na Ondřeje Němce se hráči Doněcku mstí bitkař Oystrick. Rozhodčí budou rozdávat tresty...

15

Lev Praha bude hrát přesilovku. Oystrick dostává stejně jako Kagarlickij dvě minuty za hrubost, hráč ukrajinského týmu ale navíc dostává ještě dvě minuty za vysokou hůl ve tváří Němce.

16

Donbass se zatím brání. Puk letí po vyhození přes všechny čáry.

16

Právě Němec mohl po krásném křížném pasu Zackrissona Ukrajince potrestat, jenže v jasné gólové šanci přestřelil!

17

Puk letí znovu přes včechny čáry a přesilovka Lva končí.

18

Leighton si poradil i s následnou střelou Birnera, kterého před bránou hledal Kapanen.

19

Cingel měl dvakrát na holi vyrovnání! Nejprve Leighton zastavil jeho drzý průnik mezi tři obránce a hned po vhazování se jen ohlížel za jeho tečí, která těsně minula levou tyč!

19

Vrána v tandemu našel rozjetého Sekáče, jenže ten bruslil tak rychle, že než zpracoval puk, byl mimo střelecký úhel.

20

První třetina skončila.

Je konec první třetiny, ve které byl Lev Praha lepším týmem, ale prohrává 0:1. Pražský klub měl drtivý náskok, ale z velkého tlaku nedokázal vůbec nic vytěžit, naopak Doněck v podstatě jedinou vlekou příležitost v přesilové hře chladnokrevně potrestal. Na střely vede Lev Praha 15:9, ale na góly prohrává a má ještě 40 minut před sebou, aby se třetím utkáním série v Bratislavě něco udělal. Druhá třetina začne přibližně v 17:54.

21

Druhá třetina začala.

21

A Lev má hned z kraje obrovské štěstí! Fedotěnko trefuje bombou z levého kruhu tyč!

22

Tlak Doněcku pokračuje, horní tyč zřejmě lehce lízla i bomba Dadonova z opačné strany!

22

Na opačné straně hřiště někdo vložil hůl do nahození Oystricka, ale puk končí vysoko v ochranné síti.

24

V další dobré šanci byl po akci Dadonova Běluchin, ale Engren tentokrát do rozkleku ani nemusel. Puk mířil těsně vedle vzdálenější tyče.

26

Tohle se bratislavské aréně líbí. Donbass měl déle než minutu velký tlak, kolem brány létala jedna rána za druhou, ale ani jedna netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

28

GÓÓÓL! Lev Praha srovnává na 1:1! V době, kdy tlak Doněcku sílil, Lev vyrovnává. Ránu O´Byrneho nakonec dorážkou procpal do sítě Niko Kapanen!

29

GÓÓÓL! Doněck vede 2:1! Jenže hned z protiútoku, a netrvalo to ani třicet vteřin, se zase raduje ukrajinský tým a celý bratislavský zimák. Jevgenij Běluchin se před bránou prodral k volnému puku a poslal ho pod padajícím Engrenem do brány

29

Lev propadl a málem za to gólově pykal znovu. Lukáš Kašpar ale po přečíslení 2 na 1 nepochopitelně netrefuje úplně prázdnou bránu, Engren se totiž stačil zázračně přemístit!

31

Niko Kapanen jel sám na bránu, ale volil střelu a Leighton si s ní poradil!

33

Celá aréna skanduje Donbass, Donbass a Ukrajinci se tady musejí opravdu cítit jako doma. A mají teď také více ze hry.

34

Varlamov mezi kruhy promáchl chytrou přihrávku a Lvu se podařilo dostat puk ze třetiny.

35

Hned na to ale obrana pražského klubu nezachytila nájezd Leineho, který na útočné modré v plné rychlosti přebral puk a jel ze strany sám na Engrena. Ten jeho ránu kryje!

35

Lev Praha hraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andrej Koněv.

36

Leighton se na čáře fantasticky roztáhl proti ráně Oystricka.

37

Jenže pak už Lev přesilovku dobře nesehrál a domácí jsou v plném počtu.

38

Leighton si poradil s ránou z úhlu i s následnou dorážkou.

39

Na konci třetiny si přesilovou hru zahraje i Doněck. Dvě minuty dostává Jiří Sekáč a Lev bude, pokud tedy neinkasuje gól, hrát poslední dvě minuty druhé třetiny ve čtyřech.

A Bratislava se hokejem baví. Stadion křičí: Teraz to vyjde!

39

GÓÓÓL! Lev Praha srovnává na 2:2! Donbass ale ve vlastní přesilovce propadl na modré čáře a Lev Praha z brejku vyrovnává. Ránu Thörnberga doklepl do brány Petr Vrána!

40

Druhá třetina skončila.

Po dvou třetinách je i navzdory střelecké převaze Lva (27:18) stav vyrovnaný 2:2. Diváci v Bratislavě se ale baví, hraje se atraktivní hokej. Více opravdu gólových šancí měl Doněck, ale nedokázal je využít a odskočit na rozdíl dvou branek, a to Lev Praha v závěru potrestal. Ve vlastním oslabení vyrovnal gólem do šatny Petr Vrána.

Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

41

Začala třetí třetina.

43

Lev se od úvodu snaží urvat vedení na svou stranu, O'Byrne střílel od modré přes clonící hráče, ale Leighton stál na správném místě.

44

Donbass na druhé straně při přechodu do útoku zastavil ofsajd.

45

Doněck bude hrát přesilovku, Jiří Sekáč dostává dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest za něj odypká Michal Řepík.

46

Po ráně Fedotěnka se puk záhadně odrazil před bránu, pak ho obránci Lva odpálili do bezpečí.

46

Počet hráčů na ledě se vyrovná, Jiří Novotný jako kapitán doslova vyhádal vyloučeni Virtanena, který vyhodil puk z vlastního pásma do hlediště. Rozhodčí nejprve signalizovali teč a vhazování ve středním pásmu, pak ale podlehli tlaku hodně hlasitě protestujícího Novotného.

47

A právě teď končí trest Sekáče a Lvu začíná minutu dlouhá klasická přesilovka.

48

Také Donbass mohl ve vlastním oslabení udeřit z přečíslení, jenže Varlamov totálně prováhal okamžik pro střelu i přihrávku na úplně volného Kašpara u vzdálenější tyče!

49

Začíná se hrát opatrný hokej, s blížícím se koncem základní hrací doby nechce nikdo udělat chybu.

51

Engren drží pevně v lapačce ránu Bartulise. Dorážející hráči přišli k brankovišti pozdě.

52

Střední pásma jsou zavřená obranným valem na obou modrých čarách. Kombinuje se špatně, tak to zkusil Thörnberg individuálně. Prostor ke střele ale nenašel a přihrát neměl komu, takže po puk přišel.

54

Nahození Řepíka někdo tečoval těsně vedle.

Utkání sleduje 5 161 diváků.

56

Konec zápasu mohl tvrdým golfákem z levého kruhu přiblížit hodně aktivní Dadonov. Engren jeho střelu neudržel, ale puk proskákal těsně vedle.

57

Lukáš Kašpar se zase pustil mezi dva obránce Lva a pak se vyčítavě díval po rozhodčích, protože v tvrdém souboji přišel o hokejku. Hlavní tvrdí, že čistě.

58

Michal Birner mohl rozhodnout! Dvě a půl minuty před koncem měl na holi stoprocentní gólovku, ale sám u pravé tyče nedokázal propálit fantastického Leightona!

59

Těsně vedle míří i dorážka Novotného, i tohle byla šance s golovými parametry.

60

Už běží poslední minuta řádné hrací doby a zdá se, že zápas směřuje do prodloužení. Vhazovat se ale bude v obranném pásmu Lva.

60

Třetí třetina skončila.

Šedesát minut základní hrací doby vítěze nepřineslo a v Bratislavě se bude stejně jako v pátek prodlužovat. Páteční zápas v Praze vstoupil do historie KHL jako nejdelší, rozhodnutí padlo až v čase 126:14. Uvidíme, jak dlouho nás nechají oba týmy čekat na vítěze dnes. První dvacetiminutové prodloužení začne přibližně v 19:34.

61

První prodloužení začalo.

62

A podle očekávání se hraje hodně opatrně, budeme čekat, kdo udělá první chybu.

63

Chybu udělal Lev! Fedotěnko se nacpal do obránce, ale puk mu utekl z bekhendového blafáku až do rohu!

64

A další vzrůšo v brankovišti Engrena! Přihrávku z rohu hřiště málem za jeho záda nevědomky bruslí srazil Oystrick, ale finský gólman stihl ucpat mezeru mezi chrániči a puk pár čísel před brankovou čárou udržel.

65

Lev bude bránit. Michal Řepík chtěl poslat puk po mantinelu, ale ten se mu svezl po čepeli a dotkl se ochranné sítě. Dvě minuty za zdržování a těžké chvíle pro pražský klub...

66

Donbass má tlak, utahaná čtveřice Lva se nemůže dostat k puku...

67

Až teď se to povedlo Oystrickovi a Lev může vystřídat.

67

Lev je v plném počtu.

68

V pěti už útočí také Lev, z úhlu zkoušel ohrozit bránu Kapanen, ale Leighton si místo u své levé tyče pokryl.

69

Přesilovou hru bude hrát Lev. Dvě minuty dostává za stejný přestupek jako před chvílí Řepík Jan Kolář.

70

Jenže Lev se nemůže dostat ani přes polovinu hřiště. Podruhé během půl minuty se vhazuje před Engrenem.

70

Až v závěru početní výhody se to povedlo, ale k ráně se odhodlal jen Mäenpää, který trefil pouze zadní mantinel.

72

Bránit teď ale bude muset zase Lev. Michal Řepík dostává podruhé v prodloužení menší trest, tentokrát za hru vysokou holí.

73

Jenže i Donbass má problémy dostat se do pásma, naopak jeho brankáře zaměstnal hodně tvrdou ránou ze středního pásma Thörnberg.

74

Engren chytá jasnou gólovku Jakuceni, který stál metr před brankovištěm a pálil z jedničky!

74

GÓÓÓÓL! Lev Praha vítězí 3:2! Je konec! Michal Řepík naskočil z trestné lavice, vzal si za modrou čárou puk a neskutečnou dělovkou do levého horního růžku vymetl pavučiny! Lev Praha končí zápas a ujímá se vedení v sérii 2:1, zítra v Bratislavě pokračujeme.