4:1
St. Louis
17. Cole (Roussel, Roy), 19. Roy, 51 Eriksson (Eliott), 60. Jágr (Roy)
5. Perron (Backes, Shattenkirk)

Sledujte s námi online přenos utkání NHL mezi Dallasem Stars a St. Louis Blues. Utkání začíná ve 21:00.

Dallas Stars i s Jaromírem Jágrem v sestavě jde do dnešního utkání jako jedenáctý tým Západní konference, zatímco "Bluesmani" jsou čtvrtí, ovšem bodový rozdíl mezo oběma týmy jsou jen hubené dva bodíky, tedy jedna výhra. Situace v tabulce totiž snadno mohla být obráceně, protože oba týmy hrály napsoledy se stejným soupeřem. Jenže zatímco St. Louis Edmonton porazila 4:2, Stars prohráli s "Olejáři" 1:5. jedinou branku pátečního duelu přitom vstřelil Jaromír Jágr.

Dallas se dnes bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného veterána Raye Whitneyho, na druhou stranu v brance už by se měl objevit Kari Lehtonen. Za hosty bude chytat Brian Eliott.

Jistota v brance je přesně to, co Stars potřebují. Z psoledních osmi zápasů totiž hned šestkrát inkasovali čtyři a více branek.

Perlička směrem k české hvězdě v dresu Dallasu: Jaromír Jágr vede tabulky svého týmu jak v bodech (14), tak gólech. Uvidíme, zdali se prosadí i dnes.

Hokej, NHL, Dallas - Vancouver: Jaromír Jágr (vpravo) - Henrik Sedin
Hokej, NHL, Dallas - Vancouver: Jaromír Jágr (vpravo) - Henrik Sedin | Foto: Reuters

Aktuální tabulky NHl si můžete prohlédnout zde.

V Detroitu to už už vypadalo, že domácí Red Wings utnou 21 zápasů dlouhou bodovou sérii Chicaga Blackhawks, ale "jestřábi" díky jedenácté brance Patricka Kanea v sezoně srovnali dvě minuty před koncem na 1:1. Gól Detroitu vstřelil Slovák Tomáš Tatar. Nyní se prodlužuje.

NHL - Radost hokejistů Chicaga
NHL - Radost hokejistů Chicaga | Foto: Reuters

Současně se zápasem Dallas - St. Louis začínají i duely Ottawa - New York Islanders a Colorado - Columbus. O nich vás budeme informovat pouze telegraficky.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První pětky jsou na ledě, ale ta Jágrova se zatím hlavně brání. Lehtonen v permanenci

2.

Jágr dvakrát zavezl puk do třetiny, ale ani jednou se "hvězdy" nedostaly ke střele.

3.

Sobotka vyhrál buly a Bluesmani se hrnou do útoku.

3.

Dostali se ovšem jen za branku a tam už si poradili urostlí beci Dallasu.

4.

Jenže i Roman Polák má svalů na rozdávání, což teď potvrdil v obranné třetíně Blues.

4.

Jágr přejel modrou čáru, nahrál k levému mantinelu Bennovi a ten poprvé vyzkoušel Elliotta.

5.

David Perron dostává hosty do vedení. Útočník hostí udělal před brankovištěm kličku Lehtonenovi a zpoza branky zasunul puk do branky. Krásná akce.

5.

Hned po buly se pěstmi pustil Russell do Stewarta ale ten očividně vyhrál na body.

6.

Lehtonen byl dvakrát v permaneci, když jej nejprve zkoušel Cracknell a poté Reaves.

Kari Lehtonen inkasuje gól z hole Aleše Hemského
Kari Lehtonen inkasuje gól z hole Aleše Hemského | Foto: Reuters

Zpráva z Detroitu, kde Chicago dokázalo vyhrát na nájezdy 2:1. I 22. zápas v sezoně tedy bodovalo a dál natahuje rekord.

7.

Jágr nahodil do třetiny, jeho spoluhráči vybojovali puk a od modré pálil Eriksson. Jeho rána byla ale zblokována.

9.

Hraje se poněkud neurovnaný hokej, ani jeden z týmů se nedokáže příliš dlouho udržet v útočné třetině, a tak se hlavně bruslí a bojuje o nahozené puky.

10.

Sobotka sice vyhrál další buly, ale tím akce St. Louis skončila. Nahozený puk totiž sbírají hráči Dallasu

11.

Český souboj u mantinelu, Roman Polák naremploval na prkna Jágra.

11.

O chvíli později na druhé straně dostával Jágr puk do ideální pozice mezi kruhy, ale touš mu přeskočil hokejku

12.

A do třetice česká akce: Vladimír Sobotka pálil vedle branky Lehtonena.

Statistiky střel na branku: St. Louis 5, Dallas pouhá jedna.

13.

Bluesmani dobře forčekují Dallas se nemůže dostat k založení kloudné akce

14.

Za držení Jágra byl vyloučen Nichol. Dallas si zahraje přesilovku.

14.

Po buly se puk odrazil k Elliottovi a ten raději přerušil hru.

14.

Buly se musí opakovat a Roman Polák přitom hodně zle kouká na Eakina.

15.

St. Louis vyhazuje přes všechny čáry

15.

Dobrý zákrok Goligoskiho, který zastavil pas, jenž by vyslal do samostatného nájezdu Sobotku

16.

Dallas se konečně dostal do přesilovkového postavení, ale smůla, čas už vypršel. Z celé přesilovky tak stojí za zaznamenání jen střela, kterou těsně po jejím skončení z úhlu vyslal na Eliotta Eriksson.

17.

Dallas srovnává na 1:1! Hvězdy dobře napadaly rozehrávku St. Louis a výsledkem byl získaný puk, rychlá kombinace a trefa Colea téměř do prázdné branky.

Jaromír Jágr v dresu Dallas Stars
Jaromír Jágr v dresu Dallas Stars | Foto: Reuters
18.

Lehtonen na poslední chvíli zastavil střelu Oshieho, která se od jeho betonů odrážela směrem k dojíždějícímu Bluesmanovi.

19.

Stars vedou nad St. Louis 2:1. Opět dobrý forčeking Roye, který vystřelil z levého kruhu a Elliottovi záhadně propadl puk do branky. Druhá lajna Dallasu se tedy postarala o oba góly domácích.

20.

První třetina končí.

Ačkoliv jsme v první části viděli jen jeden střel (dohromady!), padly tři branky. Bluesmani šli na začátku zápasu do vedení po pěkné akci Perrona, ale v závěru třetiny ukázala svoji sílu druhá formace domácích, která se postarala o otočení stavu.

Pokud vás zajímají statistiky Jaromíra Jágra, tak na ledě byl v první třetině sedm minut a osmnáct sekund, byl u jedné obdržené branky a nepřipsal si ani střelu, ani kanadský bod.

Z ostatních stadionů: Colorado hraje doma s Columbusem 0:0, Islanders vedou brankou Boyese 1:0 v Ottawě.

21.

Začala druhá třetina.

21.

První útok Dallasu začíná druhou třetinu o něco aktivněji, švihem prověřil Eliotta Benn.

22.

I druhá formace se hrnula do útoku a výsledkem byla střela Eakina po buly, kterou pokryl Eliott.

22.

Parádní zákrok Eliotta přišel tentokrát pozdě, protože už předtím domácí kapitán Morrow zvedl hůl přiliš vysoko a musí na trestnou. První přesilovka Blues.

23.

Hned po buly v útočné třetině vyzkoušel zápěstím Lehtonena Pietrangelo.

24.

Střelec první branky Perron dostal puk mezi kruhy, ale jeho střela si tentokrát cestu do sítě nenašla, protože Lehtonen puk vyrazil mimo tři tyče.

24.

Dallas vyhazuje.

25.

Dallas je kompletní.

26.

Jágr pomáhal s napadáním a výsledkem byly střelecké pozice pro Erikssona a Benna. Opě rány ale byly zblokovány.

27.

Berglund zkoušel finského gólmana tentokrát zprava, ale Lehtonen byl opět připraven.

27.

Vladimír Sobotka jde na trestnou. Při forčekingu totiž přidržel Oleksiaka.

Vladimír Sobotka se pere v play off 2012
Vladimír Sobotka se pere v play off 2012 | Foto: Reuters
27.

Jágr si vyjel zpoza branky na pravý kruh a z puntíku pro vhazování mířil do šibenice. Eliott si ale bližší tyčku pohlídal.

28.

Bluesmani dvakrát vyhodili a dál se dobře brání. Ostatně v posledních šesti zápasech v oslabení neinkasovali

28.

Další střela Jágra od pravého mantinelu, tentokrát tvrdým golfákem. Obrana Blues v čele s Elliottem opět odolala.

29.

Goligoski vystřel sice tvrdě, ale nepřesně, a Dallas se připravuje o útočné pásmo

29.

Sobotka je zpátky na ledě, přesilovka Stars skončila.

30.

Polák napálil odražený puk na branku domácích, ale někdo v chumlu hráčů před gólmanem jeho střelu vychýlil mimo.

30.

Sobotka opět vyhrál buly, dnes se mu v této činnosti mimořádně daří.

31.

Hned v zápětí byl ale velký závěr před Eliottem, který se štěstím udržel puk před brankovou čárou.

32.

Jágr vybojoval za brankou puk a nebzepčně přihrával před branku hostí, ovšem jeho rychlá asistence nakonec nenašla žádnou domácí hokejku.

33.

Pietrangelo trefuje tyčku Lehtonenovy branky!

34.

Blues teď drtí Dallas v jeho obranné třetině, "hvězdy" neví kam dřív skočit.

34.

Nakonec se Dallas zachránil vyhozením a může alespoň částečně vystřídat.

35.

Polák nejen že ubránil akci Dallasu, ale ještě založil protiútok St. Louis. Dobré střídání českého beka.

35.

Eliott se podle všeho rozchytal, teď pokryl dobrou střelu Garbutta.

V zápase Islanders - Senators skončila druhá třetina a skóre je 1:1. Srovnával Zibanejad.

36.

Oshie se tak tak nedostal k dorážce vlastní střely - lapačka Lehtonena byla rychlejší.

37.

Porter zkoušel Lehtonena z hodně velkého úhlu - a neuspěl

38.

Benn přejel modrou čáru, namazal Jágrovi a ten od pravého mantinelu tvrdě vypálil. I tentokrát Eliott kryje, betonem.

39.

Blues byli dobrou minutu zavřeni ve vlastní třetině, ale nakonec se jim podařilo zblokovat střelu od modré a vyvézt puk ... a pochopitelně vystřídat

40.

Sobotka opět důrazně napadal obránce Dallasu a St. Louis z toho vytěžilo závěrečný tlak.

40.

Na konci třetiny ještě z úhlu prověřoval Eliotta Smith, ale ani on neuspěl.

Druhá tetina tedy končí, branku jsme v ní neviděli. Ve hře je stále o něco lepší St. Louis, ale Dallas měl také své šance. Na střely je to 16-16.

Více byl také vidět český matador Jaromír Jágr, který třikrát střílel na branku - ale dvakrát zasáhl Eliott a jednou jeho pokus při přesilovce zblokovali obránci. Na ledě dnes zatím strávil přesně 14 minut.

V Columbusu se ujalo vedení Colorado, které vede 1:0 po brance Parentaua. Také tam již skončila druhá třetina.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Eriksson nahazoval před branku puk na najetého Jágra, ale ten jej nestihl jakkoliv tečovat - zato zvedl vysoko hůl, a tak se vhazuje ve středním pásmu

42.

Craknell dobře napadal rozehrávku Dallasu a vytěžil pozici 2 na 1. Rozhodl se pro střelu a tu Lehtonen kryl

43.

Dallas přiliš nenapadá, ale St. Louis se i tak trápí v rozehrávce, teď dvakrát odevzdalo puk domácím zcela zbytečně

44.

Neurovnanou pasáž hry ukončuje puk vyhozený z obranné třetiny Dallasu. Vhazuje se ve středním pásmu.

45.

Jágr zavezl puk po pravém křídle a nahrál jej před branku, ale bylo to naslepo, a tak měli jeho kolegové z útoku k touši daleko.

45.

Následně střelu Jamieho Benna skvěle zastavil Elliott betonem.

46.

Shattenkirk pálil od modré, ale Lehtonen ve spolupráci s obráncem Bennem puk udržel ve svých chráničích.

47.

Lehtonen se opět musel ohánět v brankovišti, dvakrát ho zkoušel u levé tyče zaskočit Backes. Dallas je pod tlakem a určitě rád, že přišla reklamní pauza.

Zpráva z Columbusu. K radosti domácích Blue Jackets srovnal stav zápasu s Coloradem na 1:1 Václav Prospal.

48.

Jágr má problémy s bruslí. Kustod musel zasprintovat do brusírny a zpátky, snad teď bude česká legenda s hranous pokojena

49.

Po chybě Poláka se ocitl v ideální pozici Benn, ale netrefil branku.

49.

Berglund pálil z levého kruhu, ale jeho střela byla  zblokována.

49.

Dallas se zbavuje náporu St. Louis jen za cenu icingu.

49.

Je to gól, není to gól? Rozhodčí budou telefonovat, vypadalo to, že Bluesmani dostali puk do Lehtonenovy brány bruslí

Sobotka vyhrál buly, pak přišla střela na branku a domácí obránce Oleksiak natlačil nohu Cranknella tak, že útočník kopl puk do branky. To je hodně sporná situace.

Není to gól, Dallas stále vede 2:1!

50.

Do konce základní hrací doby zbývá deset minut a tlak St. Louis roste.

51.

Obrovská šance Dallasu! Jágr šel s Erikssonem ve dvou na Poláka, ale český bek zastavil přihrávku osmašedesátky před prázdnou branku. Důležitý zákrok!

51.

Dallas vede 3:1. I přesto se ale dostávají Stars do vedení. Muž s číslem 58 na zádech, tedy obránce Eliott, si sjel s pukem na kruhy, nahrál křížem na Erikssona a ten pohotově uklidil puk do branky.

53.

Bluesmani jsou viditělně otřeseni, teď si dokonce museli vypomoci icingem.

53.

Další zákrok Eliotta, tentorkát ho zkoušel z bezprostřední blízkosti Morrow. Na střely teď Dallas vede 25 ku 22.

Islanders vedou nad Ottawou 2:1, trefil se Grabner, Do konce tohoto zápasu zbývají dvě minuty. V Columbusu je to stále 1:1.

Uběhlo pár vteřin a Ottawa srovnává - body Senátorům zase přiblížil Gončar.

53.

Cracknell se při napadání zranil a na ledě je lékař. Hokejista má brzy na tváři  ručník a z nosu mu crčí krev.

54.

Blues se na a ne usadit v útočné třetině. A čas jim ubíhá zatraceně rychle

55

Sobotkova lajna se dokázala dostat do tlaku, ale Lehtonen zatím odolává.

55.

Po reklamní pauze už se zase hraje.

55.

Daley vyvezl puk do útočné třetiny a to pro tuto chvíli Dallasu stačí

56.

Smith dobře napadal a málem se dostal ke střel. Blues sice získali po chvíli puk, ale uběhly jim další cenné desítky vteřin

57.

Dallas brání skvěle, přes modrou čáru s pukem na holi žádný Bluesman neprojde

58.

Blues si vzali time out.

58.

Sobotka střílel z úhlu, ale Lehtonen opět nemá problém puk skrýt v lapčce.

58.

St. Louis honí puk po rozích útočné třetiny ....

58.

A jejich zoufalé napadání končí faulem Perrona. To vypadá na konec jejich bodových nadějí.

59.

St. Louis se sice dobře brání, ale to je v tuto chvíli málo.

60.

Je rozhodnuto, Dallas vede 4:1! Trefuje se svým sedmým gólem v sezoně Jaromír Jágr, který zužitkoval skvělou přihrávku hrdiny utkání Roye.

60.

Zápas končí.

Dallas oplácí St. Louis porážku z předchozího vzájemného duelu a vítězí v nedělním utkání 4:1. Hlavním hrdinou zápasu byl domácí Derek Roy, který zařídil tři branky Stars, včetně asistence na Jágrovu branku v 60. minutě. Klíčovým momentem ovšem byla neuznaná fotbalová trefa Cracknella za stavu 2:1 pro domácí, kterou poněkud kontroverzně rozhodčí pro údajně úmyslný pohyb brusle neuznali.

Dohráno je také v Columbusu, kde domácí zvítězili po brance Anisimova v prodloužení 2:1. Zápas mezi Ottawou a Islanders právě rozhodují nájezdy.

Pokud by vás zajímaly statistiky Jaromíra Jágra, tak vězte, že na ledě strávil 19 a půl minuty, dal jednu branku, čtyřikrát vystřelil a +/- si udržel na nule.

A penaltový rostřel vyhrávají po nájezdu Tavarese Islanders. Konečné skóre je tedy New York Islanders - Ottawa Senators 3:2.

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a někdy příště u hokeje na shledanou.