35:36 Vincour (Mallet)
57:33 Dočekal (Čermák, Vincour)
5:14 Vlach (Krajíček, Petružálek)
30:11 Krajíček (Chmielewski)

Dobrý den, vítejte u online reportáže čtvrtého finálového utkání Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Kometou Brno. Zápas začne v 17:00.

Kometa se včera ve finálové sérii ujala poprvé vedení. Po domácí výhře vede nad Třincem 2:1 a dnes bude chtít využít domácího prostředí znovu a dostat se krůček od titulu. Od titulu, který by vyhráli Brněnští podruhé v řadě, což se povedlo naposledy Spartě v letech 2006 a 2007. K včerejší výhře 3:2 stačilo Kometě jen osmnáct střel, nevadila ztráta dvoubrankového vedení ani nevyužitá přesilovka pět na tři. Ve třetí třetině pak rozhodl Tomáš Vincour. Podívejte se na fotografie z třetího zápasu.

Že Brňané nepodali optimální výkon, věděl i autor druhého gólu Luboš Horký. "Zpočátku jsme hráli ještě dobře, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná. Každý si na ledě dělal, co chtěl. Chyběl jakýkoliv systém, propadali jsme". Ve finále nastoupil podruhé a při gólové akci si dovolil velkou parádu. Horký převzal puk ve středním pásmu v plné jízdě a zády k brance, nechal odjet bránícího Krajíčka a propálil Hrubce. "Střela to nebyla špatná, ale že by mi nějak extra sedla, to zase ne," usmíval se mladík.

Po prvním vítězství Třinec další dva zápasy ztratil, a pokud prohraje v Brně i podruhé, pojede domů s nožem na krku. "Nic se neděje, teprve je to 1:2, série zdaleka nekončí. Odehráli jsme dobré utkání, bojovali jsme. Zítra v tom musíme pokračovat a přidat v koncovce," prohlásil obránce třineckých Vladimír Roth, který po viróze nastoupil ve finále poprvé.

Ví, že Kometa nepředvedla v prvním domácím finále ani zdaleka všechno z bohatého arzenálu, že prostoru ke zlepšení je stále dost. Přesto, a zcela pochopitelně, byl kapitán Leoš Čermák po třetím zápase proti Třinci pozitivní. Brňané vydřeli výhru 3:2 a k obhajobě jim zbývají dva kroky. Dnes si mohou zajistit mečbol.

Sestava Třince

Hrubec (Hamerlík) - Krajíček (C), D. Musil, Jank, Roth, Linhart (A), Matyáš - Rákos, R. Vlach, Petružálek - Dravecký, Marcinko, Rudovský - Adamský (A), Polanský, Svačina - Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík - Kofroň.

Sestava Komety

Čiliak (Langhamer) - Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs - R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) - Zaťovič, P. Holík, Haščák - Mallet, Nečas, H. Zohorna - L. Horký, L. Čermák (C), Vincour.

Zápas za pár chvil začne, v Brně je téměř vše připraveno. Získá Kometa mečbol, nebo Třinec srovná a pojede domů zpátky se srovnaným skóre?

Zápas právě začal!

0:25

Vlach zkoušel nejprve z úhlu zakončovat bekhendem, trefil ale boční síť. Následně byl volný mezi kruhy, Čiliak ale zakročil.

0:41

Další akce tentokrát na druhou stranu, Zaťovičův pokus však Hrubec ramenem vyrazil.

2:26

Vincour se snažil propálil hradbu těl před sebe, ale nepovedlo se mu to a Hrubec zasahovat nemusel.

3:19

Kometa se ujímá vedení! Zohorna v protiútoku přenechal puk Eratovi, který si z pravého křídla najel mezi kruhy a svižnou ranou zápěstím vymetl pavučiny v levém horním rohu Hrubcovy brány.

3:59

Čiliak měl co dělat, kotouč zapadl za něj, ale brněnský brankář ve spolupráci se svou obranou puk pokryl. Třineckým podruhé chyběl malý odraz k tomu, aby skórovali.

5:14

Je srovnáno! Třinec odměněn za aktivitu. Roman Vlach krásně tečoval nahození Lukáše Krajíčka od modré čáry, na což Čiliak neměl nárok zareagovat.

6:28

Skvělé střídání elitní brněnské formace. Z úhlu pálili Hruška i Erat, v brankovišti Hrubce byla skrumáž, ale domácí z toho nic nevytěžili.

6:56

Z úctyhodné vzdálenosti zkoušel Holík překvapit Hrubce, ten ale s přehledem pokryl.

8:53

Dravecký tečoval nahození Musila od modré čáry, brněnský brankář ale zasáhl.

9:12

Hynek Zohorna Draveckého v rohu obranného pásma a byl odeslán na trestnou lavici. Přesilovka pro Třinec.

10:44

Marcinko z dobré pozice z mezikruží minul bránu Komety.

11:52

Kometa po ubráněném oslabení půjde tentokrát do přesilovky. Linhart zahákoval při přečíslení soupeře Krejčíka.

13:09

Kometa se podruhé v zápase ujímá vedení! Přesilovka se do této chvíle domácím nedařila v sérii ani dnes, ale poté přišla krásná akce. Erat sehrál z pravé strany za bránu na Zaťoviče, který vrátil mezi kruhy na Hynka Zohornu a ten propálil Hrubce.

14:20

Kometě chybí kvůli ráně v obličeji Radim Zohorna.

15:27

Další přesilovka pro Kometu, Vladimír Svačina zahákoval Martina Nečase, který v posledním střídání létal po ledě a dominoval na kotouči v třineckém pásmu.

15:59

Nečas měl nabito, ale kotouč mu sjel z hole.

17:42

Oceláři jsou kompletní a Vlach málem dokázal srovnat, když se z levého křídla protlačil až před Čiliaka, slovenský brankář ale zasáhl.

19:00

Adamského ránu zablokoval obětavý Zaťovič.

19:51

Marcinko nahodil bekhendem na Čiliaka a získal v závěru třetiny vhazování pro svůj tým.

První třetina je za námi, Kometa vede 2:1, ačkoliv Čiliaki se musel činit v posledních vteřinách.

První část čtvrtého zápasu skončila a můžeme říct, že byla asi nejatraktivnější v celé sérii. Skvěle nastoupil do zápasu Třinec, jenže první gól dala Kometa. Ve čtvrté minutě se prosadil parádní ranou Martin Erat. Za necelé dvě minuty ale Vlach šikovnou tečí Krajíčkovy rány srovnal. Ráz zápasu pak určila přesilovka Komety, která v této činnosti hry skórovala poprvé ve finálové sérii, konkrétně se o to postaral Hynek Zohorna. Třinec ještě zapnul a nebyl daleko srovnání. Do dalších částí se máme na co těšit.

Druhá třetina právě začala!

20:30

Hynek Zohorna byl dobré v pozici mezi kruhy po nabídce Hrušky. Bránu Hrubce ale těsně minul.

24:01

Roman Vlach se dostal k dorážce Jankovy střely, kterou původně zablokoval Gulaši. Střílel ale v pádu a bekhendem, takže Čiliakovi příliš nezatopil.

24:35

Adamský si krásně sklepl kotouč z výšky, ale Čiliaka z levého kruhu nepřekonal. Slovenský brankář skákavý puk lapačkou vyrazil.

25:57

Kovarčík bekhendem zkoušel srovnat stav zápasu, ale minul.

27:35

Přesilovka pro Třinec, za hrubost sedí na trestné lavici Tomáš Malec.

27:50

Adamský nepropálil Čiliaka a Kometa se pak osvobodila.

29:27

Kometa zvyšuje v oslabení vedení! Mallet zablokoval ránu Rotha a vyjeli s Hynkem Zohornou do přečíslení 2 proti jednomu. Zohorna vrátil v útočném pásmu kotouč Malletovi a ten blafákem do bekhendu vykoupal Hrubce. 3:1.

30:11

Třinec odpovídá za 44 vteřin! Lukáš Krajíček dokázal od mantinelu překvapit Čiliaka, kterého propálil mezi nohy. Slovenský brankář si tento gól možná bude vyčítat.

31:53

Vyloučení na obou stranách, potyčku v rohu vyřešili sudí vyloučením jednoho hráče na každé straně. Leoš Čermák a Tomáš Linhart dostali oba 2+2 minuty za hrubost. Pokračuje se v 5 na obou stranách.

34:25

Barinkova rána od modré čáry, kterou tečoval jeden z brněnských hráčů před bránou. Stav utkání se nemění.

35:36

Kometa opět vede o dvě branky! Mallet chtěl poslat puk pod sebe na Vincoura, Roth sice v pádu puk zpomalil, ale ten se dostal i tak k osamocenému Vincourovi, který propálil Hrubce. Pro toho duel skončil, v bráně Třince ho nahradil Peter Hamerlík.

36:55

Vladimír Dravecký sedí na trestné lavici za vysokou hůl, kterou trefil Malce.

37:52

Kometa bude mít přesilovku 5 na 3, Vladimír Roth je dalším potrestaným hráčem, když přesekl hokejku Martina Erata. Minutu a tři vteřiny výhody dvou hráčů navíc.

39:00

Třinec přežil, už je ve čtyřech hráčích na ledě.

Druhá třetina končí a opět je na tom lépe Kometa, ta vede 4:2.

Druhá část skončila stejným stavem jako ta první, tedy 2:1 pro domácí. Kometu nejprve v oslabení poslal do dvoubrankového vedení Alexandre Mallet, ale po necelé minutě Třinec snížil. Lukáš Krajíček překvapil z úhlu Čiliaka a snížil na 2:3. Dvoubrankové vedení vrátil ale domácím Vincour. Oceláři budou mít v poslední třetině co dělat.

Třetí třetina začala!

41:53

Marcinko se snažil využít menšího zaváhání a poziční chyby Čiliaka, branku ale z větší vzdálenosti netrefil.

42:29

Bartejs nahazoval kotouč na Hamerlíka, Vincour se natahoval na teč, ale nedotkl se puku a brankář Třince tak neměl problém zasáhnout.

44:28

Martin Nečas trefil Rudovského holí do obličeje a Třinec má tak možnost snížit z přesilovky.

47:06

Kometa ubránila přesilovku Třince a ještě navíc aktivně napadá soupeře a dostává se do slibných šancí.

48:21

Třinec nejenže nemá moc šancí skórovat, ale také faulují. Tomáš Marcinko vyseknul hokejku Eratovi a poslal svůj tým do početní nevýhody.

48:28

Ciencala s Adamským ujeli v oslabení a Němec podrazil Adamského, počet hráčů na ledě se srovnal.

48:40

Třinec odvolal Hamerlíka a zkouší přesilovku 5 na 4 a odkrytou bránou.

50:59

Třinci se nepovedlo využít neobvyklou přesilovku, Kometa se několikrát osvobodila zakázaným uvolněním. Po ubránění se probíjel navíc do šance Dočekal.

54:35

Krajíčkova rána letěla nad bránu Čiliaka, Třinec se stále nemůže dostat na dostřel Kometě.

55:30

Hamerlík je opět venku z brány. Třinec zkouší hru bez brankáře.

57:24

Třinec stále hraje v šesti, ale k brance se nepřiblížil, Kometa teď vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:33

Je rozhodnuto! Martin Dočekal pečetí trefou do odkryté brány vítězství Komety.

58:47

Linhart zkusil ještě pálit od modré čáry, Čiliak zasáhl.

Je konec! Kometa zvládla i druhý domácí zápas, tentokrát vítězí 5:2.

I druhý zápas hraný v Brně dopadl výhrou domácího celku. Ten dneska rozhodl o své výhře především v druhé třetině, kde zvýšil svůj náskok až na 4:2. Ve třetí části Třinec zkoušel utkání zdramatizovat, ale nepovedlo se mu skórovat ani jednou. Výhru Brna pak pečetil Martin Dočekal trefou do odkryté brány. Kometa se tak v sérii ujala vedení 3:1 a jeden zápas ji dělí od druhého titulu v řadě.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.