2:3
Slovensko
20. Novotný, 24. Novotný (Hubáček)
27. Sýkora (Radivojevič), 51. Surový (Ölvecký, Sloboda), 54. Miklík (Záborský, Bližňák)

Vítejte u sledování online reportáže z utkání Euro Hockey Challenge mezi Českem a Slovenskem. Zápas v pražské Tipsport Areně začíná v 18:00. Češi dosud vyhráli všechny čtyři přípravné zápasy před MS proti Lotyšům a Němcům, Slováci naopak v zápasech s Běloruskem a Švédskem prohráli tři ze čtyř zápasů.

Poprvé po čtyřměsíční pauze způsobenou zraněním krku se na ledě objeví slovenský kapitán Miroslav Šatan, který utrpěl zranění v prosincovém duelu KHL mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava po zákroku krajana Zdena Cháry. Zkušený slovenský útočník byl hlavním hrdinou posledního vzájemného zápasu obou týmů. V semifinále loňského MS se dvěma góly podílel na výhře Slováků 3:1.

Český trenér Alois Hadamczik by měl na led poslat tuto sestavu: Kovář – Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Krejčík, Trončinský, Kutlák, Kubát, T. Voráček – Irgl, Novotný, Hubáček – Gulaš, Koukal, Vondrka – Tenkrát, Hertl, Kašpar – T. Rachůnek, Vrána, I. Rachůnek – Pech.

Trenér slovenského výběru Vladimír Vůjtek starší by měl do zápasu poslat tuto sestavu:

Staňa – Mezei, Ďaloga, Brejčák, Švarný, Vydarený, Sersen, Mihálik, Sloboda – J. Sýkora, Stümpel, Radivojevič – L. Hudáček, Kukumberg, Šatan – Miklík, Bližňák, Záborský – Surový, Ölvecký, Bartek – Daňo.

Zápas bude řídit česká dvojice Milan Minář a Vladimír Šindler, na čarách jim budou pomáhat jejich krajané Jaromír Bláha a Tomáš Pešek.

Oba týmy přicházejí na led, nyní zazní hymny obou týmů.

1.

Zápas začal úvodním vhazováním.

1.

Hned v první minutě se v dobré šanci objevil český kapitán Jiří Novotný, z mezikruží však branku přestřelil.

4.

V první gólové šancí zápasu se ocitl slovenský útočník Branko Radivojevič, jemuž přihrál v rychlém protiútoku na střed levého kruhu Jozef Stümpel, Radivojevič však odkrytou Kovářovu bránu netrefil.

6.

Poprvé se bude vylučovat, za vyhození puku mimo hřiště jde na trestnou lavici RENÉ VYDARENÝ.

8.

Obránce Mojžíš byl sám na pravém kruhu, místo střelu však hledal spoluhráče před brankou, kteří by mohli tečovat, ani jednu hokejku se mu však trefit nepodařilo.

8.

Slováci jsou kompletní, Vydarený je na ledě.

10.

Češi měli dvě solidní příležitosti na skórování, Staňa však Nakládalovu dělovku od modré vyrazil ramenem a poté si poradil i se dvěma dorážkami Irgla z bezprostřední blízkosti.

11.

Hudáček dostal pas od Kukumberga k pravé Kovářovy tyči, z bezprostřední blízkosti však nedokázal přehodil beton českého brankáře.

13.

Po pasu Radivojeviče tentokrát tečoval puk před Kovářem Sýkora, ani on však českého brankáře nepřekonal.

18.

Češi měli dalši velkou šanci na otevření skóre. Hubáček s Novotným jeli ve dvou na jediného slovenského obránce, Hubáček se natlačil před Staňu, ten mu však při pokusu o skórování vypíchl kotouč.

19.

Minutu a půl před koncem první třetiny si první přesilovku zahrají i Slováci, za podražení je vyloučen TOMÁŠ RACHŮNEK.

20.

Slováci si však přesilovku moc dlouho nezahráli, po 39 sekundách odchází na tresnou lavici za hákování MICHAL SERSEN a bude se hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.

20.

Po nájezdu Novotného z levé strany skončil puk za Staňovými zády, rozhodčí nyní prohlíží záznam hry.

19:45

A sudí Minář nekompromisně ukazuje na střed kruhu, Češi se 15 sekund před koncem první třetiny ujímají vedení 1:0! JIŘÍ NOVOTNÝ poslal puk za brankovou čáru ještě dříve, než se vychýlila brankové konstrukce ze své pozice a po důrazném nájezdu otevírá skóre.

Mojžíš, Petružálek, Novotný a Kašpar slaví gól v síti Česka
Mojžíš, Petružálek, Novotný a Kašpar slaví gól v síti Česka | Foto: Reuters

Skončila první třetina, Češi ji vyhrávají 1:0.

Češi byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnější, výborně chytajícího brankáře Staňu však dokázal až v závěru po individuální akci překonat český kapitán Jiří Novotný. Slováci hrozí z rychlých brejků, největší šanci na překonání brankáře Kováře měl Radivojevič, odkrytou branku však netrefil.

21.

Začal druhá třetina.

21.

Češi jsou v plném počtu, Rachůnek je na ledě.

22.

Také Slováci jsou kompletní, Sersen je na ledě.

22.

Slovenský smolař Miroslav Šatan dostal odraženým kotoučem do tváře a s obličejem v dlaním odjíždí na střídačku.

22.

Slováci mohli vyrovnat, mezi kruhy si najel Mario Bližňák, tváří v tvář Kovářovi však trefil jeho beton.

23:06

Češi zvyšují na 2:0, opět se prosadil český kapitán JIŘÍ NOVOTNÝ. Střelu Petra Hubáčka vyrazil Staňa jen před sebe a dorážející Novotný se trefil přesně pod břevno slovenské branky.

25.

Rušno bylo i před Staňou, Vondrka se snažil procpat kotouč skrz výstroj slovenského brankáře, ten však i v pádu udržel puk před brankovou čarou.

26:26

Slováci parádním gólem zpoza brány á la Granlund snižují na 1:2! Branko Radivojevič vypálil z pravého kruhu těsně nad, puk si za bránou dojel JAN SÝKORA, položil si puk na čepel hole a kolem pravého Kovářova ramena jej poslal do branky.

30.

Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl Petr Koukal, který stál po přihrávce Vondrky sám před Staňou, puk však do odkryté brány nezametl.

34.

Češi mají znovu obrovskou šanci. Gulaš si najel mezi kruhy, střílel Staňovi pod ruku, od níž se puk odkutálel těsně mimo bránu.

36.

Slováci mohli vyrovnat, Miklík střílel z levé strany, Kovář se však přesunul k pravé tyči včas a prostor u tyče utěsnil.

39.

Vrána byl po přihrávce Ivana Rachůnka zpoza brány zcela sám před Staňou, ten však parádním zákrokem ramenem vyrazil puk do ochranné sítě nad bránou.

40.

Novotný mohl opět v samotném závěru třetiny skórovat, střílel z mezikruží před obránce, Staňa si však puk našel a bekhendem jej vykopl.

Skončila druhá třetina.

Druhá třetina byla mnohem záživnější, diváci viděli hodně šancí na obou stranách a jeden gól na každé straně, nejprve zvýšil svým druhým gólem v utkání Jiří Novotný, hned poté však gólem á la Granlund snížil Sýkora.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Slováci si zahrají přesilovku, za podražení je vyloučen MAREK TRONČINSKÝ.

43.

Miklík zůstal na chvíli sám mezi kruhy, Kovář si však s jeho střelou z první poradil.

44.

Trončinský je na ledě, češi jsou kompletní.

Zápas sleduje 5148 diváků.

46.

Kutlák čistým vypíchnutím puku překazil šanci Hudáčkovi, který už se řítil na Kováře.

48.

Češi si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen BRANKO RADIVOJEVIČ.

50.

Českému týmu se přesilovka vůbec nepodařila, Radivojevič je na ledě.

50:30

Slováci vyrovnávají na 2:2. Svěřenci trenéra Vůjtka potrestali laxnost českého týmu v přesilovce vyrovnávacím gólem. Paradoxně se trefil hráč, který tu byl v celé sezoně doma - útočník pražského Lva TOMÁŠ SUROVÝ. Po přihrávkách Petera Ölveckého a Karola Slobody zakončoval u levé kovářovy tyče do odkryté brány.

Hráči Slovenska se radují po gólu v utkání MS v hokeji 2012 proti Kanadě.
Hráči Slovenska se radují po gólu v utkání MS v hokeji 2012 proti Kanadě. | Foto: Reuters
53:36

Tak to je studená sprcha pro český tým, Slováci během tří minut otáčejí skóre na svou stranu - 2:3. MICHEL MIKLÍK vytěžil z velkého tlaku před Kovářovou bránou. Po přihrávkách Tomáše Záborského a Mária Bližňáka se trefuje z podobného místa jako surový nad Kovářovo rameno.

56.

Češi měli velkou šanci na vyrovnání, Hubáček našel před bránou Irgla, od něj se odrazil puk na brankoviště k Novotnému, ten ale ležícího Staňu překonat nedokázal.

58.

Slováci mohli definitivně rozhodnout, Surový pálil z rychlého brejku z mezikruží, Kovář však český tým výborným zákrokem zachránil.

59,

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

60.

Probíhá poslední minuta, Kovář míří z brány, Češi budou hrát v šesti mužích v poli.

Zápas skončil, Slováci zásluhou dvou slepených gólů ve třetí třetině otočili skóre a vyhrávají 3:2.

Češi tak poprvé v tomto ročníku Euro Hockey Challenge prohráli, a odveta za semifinále loňského MS se jim tak nepovedla.

V sobotu se oba týmy poměří v odvetě v Bratislavě.

Tímto se s vámi loučím a u daqlší online reportáže z hokeje se těším na shledanou.