Přípravné utkání před MS • O2 Arena, Praha • 18:10

Česko
0:3
Kanada
7. O'Reilly (Rielly, Tanev), 9. Duchene (Domi, 53. McDavid (Matheson, Dumba)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z přípravného utkání hokejových reprezentací Česka a Kanady. Generálka před MS začíná v pražské O2 Areně v úterý 3. května v 18:00.

Mistrovství světa v hokeji se blíží a českou reprezentaci čeká v Moskvě v pátek ostrý start proti domácím Rusům. A tak si Češi k poslednímu přípravnému utkání pozvali soupeře nejtěžší možné váhy, úřadující mistry světa a olympijské šampiony, Kanaďany. Poslední generálka se odehraje v pražské O2 Areně. Kanada představí mladý tým, rozhodně ne tak silný jako před rokem. Ale i tak bude v utkání proti české reprezentaci, která bude některé opory šetřit, favoritem.

Sestava Česka:

Francouz (Furch) - Jordán, Jeřábek, Doudera, Šimek, Voráček, Kundrátek, Polášek, Zámorský - Kubalík, Plekanec (C), Pastrňák - Sekáč, Filippi, Řepík - Zohorna, Kousal, Jarůšek - Zaťovič (A), Koukal (A), Vincour. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ceci, Hutton, Dumba, Matheson - Hall, Brassard, Reinhart - Domi, McDavid, Duchene - Jenner, O'Reilly (C), Gallagher - Hamilton, Scheifele, Stone - Perry. Trenér: Bill Peters.

Kanaďané nemají tak hvězdný výběr jako před rokem, přesto nemluví před ruským šampionátem o ničem jiném než obhajobě. Trenér Peters, který získal vloni zlatou medaili z pozice asistenta, má k ruce mladší tým. Přesto v něm nalezneme velké osobnosti, jakými jsou Connor McDavid, Matt Duchene, Taylor Hall nebo Ryan O'Reilly. V Rusku bude reprezentovat také Brad Marchand, jenž ale na soupisce pro zápas s Čechy chybí.

MS 2015, finále Kanada-Rusko: Ryan O'Reilly (79) a Claude Giroux
MS 2015, finále Kanada-Rusko: Ryan O'Reilly (79) a Claude Giroux | Foto: Lukáš Bíba

Český tým nastupuje v sestavě bez několika opor, které trenér Vůjtek šetří před náročným startem mistrovství, v rámci něhož Češi odehrají zápasy proti Rusku, Lotyšsku a Švédsku. S Kanadou si nezahrají obránci Jan Kolář a Michal Kempný, nenastoupí ani útočníci Roman Červenka, Jan Kovář, Michal Birner a Lukáš Kašpar. Zpět do sestavy se vrací Jiří Sekáč, kvůli nemoci přijde o mistrovství Milan Gulaš. Po zápase bude oznámena konečná nominace, a tak bude hrát mnoho hokejistů v utkání proti Kanadě o šanci bojovat za českou reprezentaci v Rusku. Trenér Vůjtek by měl po zápase vyřadit dva hráče. Utkání zahájí v brance Pavel Francouz, na druhou polovinu nastoupí podle plánu Dominik Furch.

Znojmo, EHT, Česko - Švédsko 7:1, Richard Jarůšek
Znojmo, EHT, Česko - Švédsko 7:1, Richard Jarůšek | Foto: Milan Kammermayer

Zatímco český tým trénuje pospolu už po dobu takřka dvou měsíců, javorové listy se sešly teprve před pražským utkáním. Češi zvládli během přípravy dvakrát porazit Němce, ve Švýcarsku jednou prohráli a jednou zvítězili prodloužení. V závěrečných zápasech Euro Hockey Tour potom Vůjtkova družina porazila Finy i Švédy, ale také si v utkáních proti skandinávským velmocem připsala dvě porážky. V dosud posledním utkání ve Znojmě česká reprezentace excelovala a rozstřílela Švédsko 7:1, čímž mu oplatila porážku 2:7 z před dvou dní. V seriálu Euro Hockey Tour nakonec Češi obhájili loňské třetí místo.

Roman Červenka opanoval galavečer věnovaný uplynulému ročníku Tipsport extraligy a na MS by měl nastupovat v elitní útočné řadě spolu s Plekancem a Pastrňákem. Útočník Fribourgu tvrdí, že velmi důležitá bude komunikace. Více čtěte ZDE.

České reprezentaci se v posledních letech ve vzájemných duelech s Kanadou nedaří. Na loňském domácím mistrovství prohráli Češi ve skupině 3:6 a v semifinále 0:2. Kanada přehrála české mužstvo také o rok dříve v Minsku a rovněž na MS v roce 2013. Když připočteme vítězství javorových listů z přátelského utkání v roce 2011, je z toho série pěti kanadských výher v řadě. Češi naposled severoamerického soka skolili na slavném mistrovství v Německu. V roce 2010 se tam zrodila cenná výhra 3:2.

Sean Couturierc a Ondřej Pavelec a Martin Erat a Tyler Toffolli
Sean Couturierc a Ondřej Pavelec a Martin Erat a Tyler Toffolli | Foto: Milan Kammermayer

V týmu Kanady figuruje také útočník Buffala Ryan O'Reilly, který spolu s Hallem a Duchenem zažil loňský triumf. O'Reilly věří, že v silách aktuálního kanadského týmu je zlaté medaile obhájit, ale bude záležet na tom, jak se mladší hráči s rolí favorita popasují.

MS 2015, SF Česko-Kanada: Jan Kovář - Ryan O'Reilly
MS 2015, SF Česko-Kanada: Jan Kovář - Ryan O'Reilly | Foto: Milan Kammermayer

Takto vypadal nástup českých hokejistů na rozbruslení. Češi budou hrát v bílých dresech, a to před zaplněnou O2 Arenou.

Ještě před začátkem zápasu bude oceněna sedmička bývalých českých hokejistů zlaté generace. Postupně nastupují na led Martin Ručinský, Pavel Patera, David Moravec, Petr Čajánek, Viktor UjčíkTomáš Vlasák David Výborný.

Teď jsou na řadě státní hymny obou soupeřů.

Hlavními rozhodčími jsou Vladimír Šindler a Robin Šír. Na čarách budou Petr Blümel a Jiří Gebauer.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Kanaďané v červeném, Češi v bílém. Na úvodním buly uspěl Plekanec, ale Pastrňák před branku nepronikl. Jordán zase zastavil Gallaghera.

1.

Kubalík nedostal přihrávku od Pastrňáka včas, oba týmy vystřídaly. Hall po přihrávce od Brassarda o puk ve středním pásmu přišel.

2.

Ceci prošel střední třetinou hladce, ale v útočném pásmu Kanaďané hru neudrželi. Na opačné straně byl sražen Jarůškův střelecký pokus.

2.

McDavid kotouč na zadním mantinelu nevybojoval a hra se dostala do středního pásma. Dumbovu střelu poté zablokoval Koukal.

3.

Zaťovič se mohl vrhnout do protiútoku a v první menší šanci střílel na branku. Až na Talbota ale puk neprošel, střelu zablokoval obránce Tanev.

3.

Jordán přihrál do útočného pásma Jeřábkovi a odpískán byl ofsajd. Zřejmě Pastrňák přejel modrou čáru dříve a vhazuje se ve střední třetině.

4.

Sekáč se šikovně zbavil dvou hráčů u mantinelu, ale ještě před pokusem o střelu mu puk utekl. Také Kanaďanům bylo záhy odpískáno postavení mimo hru.

4.

Češi ujížděli ve třech proti jednomu, ale znovu je zastavil ofsajd. Koukal přihrál na pravou stranu Kundrátkovi, jenž ale po hvizdu rozhodčího zakončovat nemohl.

5.

Tanev neudržel hru v útočném pásmu Kanady. Po Poláškově nahození bojují o útočnou modrou čáru Plekanec s Pastrňákem.

5.

Jordán přišel o puk a McDavid se protáhl po pravém křídle. Zakončoval nakonec bekhendem, avšak na Francouze si nepřišel. Kotouč je za brankou.

6.

Kanaďané se na chvilku usadili před českou brankou, ale další střelu nepřidali. Na opační straně střílel pouze nad branku Filippi.

6.

Kundrátek obral o kotouč sparťana Hamiltona a Češi mohli ujet do protiútoku. Kousal přihrával před bránu Zohornovi, puk ale uzmuli hosté.

7.

Javorové listy jsou v sedmé minutě zničehonic do vedení! Kanada se usadila v útočném pásmu a Rielly od modré čáry po přihrávce od Taneva nahodil na branku. Puk si ve vzduchu našel RYAN O'REILLY a umě jej tečoval za Francouze - 0:1! Asistence: Morgan Rielly, Christopher Tanev.

8.

Kanaďané jsou gólem viditelně povzbuzeni. V útočném pásmu se usazuje také Hallova formace.

8.

Doudera předal ve středním pásmu puk do jízdy Sekáčovi, který pláchl po pravé straně, ale střelu měl na bekhend. Talbot kotouč podržel a přerušil hru.

9.

Řepík dokázal přes bránícího Dumbu vystřelit, ale gólman Talbot kotouč vyrazil. Češi stále pokračují v útočné akci.

9.

Za dvě minuty přidávají Kanaďané další branku! Domi si nabruslil do útočného pásma a přenechal MATTU DUCHENEOVI. Coloradský útočník naznačil Kundrátkovi střelu, objel ho a prostřelil Francouze - 0:2! Asistence: Max Domi.

10.

Zaťovič byl chycen v ofsajdu, v další útočné akci bojuje proti kanadské přesile Pastrňák. U mantinelu se snaží protlačit přes Riellyho.

11.

Gallagher si obhodil Filippiho a Češi potom nedokázali volný kotouč vyhodit. Naštěstí Francouz tečovanou střelu od modré čáry vyrazil.

12.

Červení zůstávají nastěhovaní v útočném pásmu a připravují si střeleckou pozici. Znovu jsou u toho Domi s Duchenem.

12.

Sekáčovi se přeci jen povedlo vyhodit a český tým může vystřídat. Nový útok Kanady rozjíždějí Dumba a Ceci.

13.

Poláškovi s Kousalem se založení útočné akce příliš nepovedlo. Kotouč se zasekl u hrazení pod českou střídačkou.

14.

Koukal přihrál na pravé křídlo volnému Vincourovi, který si přebral kotouč, ale zápěstím těsně minul Talbotovu branku.

14.

Pastrňákovu střelu Kanaďané srazili za branku. Plekanec se pokusil rychle otočit, jenže zakončení mu pak nevyšlo podle představ.

15.

Šimek dostal kotouč z obranného pásma Česka, ale jeho spoluhráči jej na holích neudrželi. Čas na rozehrávku má nyní Dumba.

15.

Řepík vytáhl kotouč zpoza kanadské branky, potom však nedokázal přesně přihrát. Kanaďané posouvají hru do středního pásma.

16.

Jarůšek se neprotlačil k dorážce vlastní střely, rychlý protiútok nevyšel ani Kanadě. Na druhou stranu spěchal Kousal, jehož střelu Talbot pokryl.

16.

Vincour předal kotouč Zaťovičovi, který okamžitě vystřelil. Koukal s Cecim přejeli před Talbotem, který i přesto dokázal zasáhnout.

17.

Jeřábkova střela byla sražen do rohu kluziště, odkud Kanaďané kotouč vyvezli ven. Po Hallově nahození rozehrává Francouz s obránci.

18.

Polášek dokázal puk získat zpět a předal jej Jarůškovi. Ten po průniku zprava vystřelil, avšak Talbot byl znovu připraven.

18.

Domi o puk při rozehrávce přišel a Kousal se dostal ke střele. Šimkovi se nepovedlo v předbrankovém prostoru tečovat, Talbot přerušil hru.

19.

Javorové listy se neusadily v útočné třetině, což se ovšem nepovedlo ani Čechům. Koukal pouze nahodil a odjel střídat.

19.

Pastrňákovu střelu tečoval těsně vedle Plekanec, o něco později se bostonský útočník dostal k dalšímu pokusu. Talbot ukryl kotouč v lapačce.

20.

Šimek vyhodil kotouč přesně na kanadskou branku, a tak se zakázané uvolnění nepíská. Český tým se brání ataku kanadského mužstva.

20.

Tyler Hall (CAN) je v poslední minutě první třetiny vyloučen na dvě minuty za podražení. Češi si zahrají první přesilovou hru v zápase.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

První část přípravného duelu proti Kanadě českému týmu nevyšla. Po vyrovnaném začátku se v sedmé minutě ujali hosté vedení. Riellyho střelu od modré čáry tečoval za Francouzova záda O'Reilly. Za další dvě minuty bylo pro české barvy ještě hůře, kombinaci s Domim zakončil Duchene elegantní kličkou a přesnou střelou. Kanaďané hráli s lehkostí sobě vlastní, Češi se do šancí dostávali až ve druhé polovině třetiny. Vincour střílel v nadějné pozici těsně vedle, Pastrňákovu střelu chytil Talbot. Druhou periodu začnou Češi v početní výhodě.

Statistiky po první třetině:

Střely: 8 - 8

Střely mimo: 4 - 0

Hity: 6 - 3

Vhazování: 5/15 - 10/15

Trestné minuty: 0 - 2

Kanada hraje v O2 Areně bez útočných es Coreyho Perryho nebo Brada Marchanda. Přesto po první třetině vede nad českým týmem již o dvě branky.

Tomáš Kundrátek: Dělají nám problémy, jsou rychlí na puku. Musíme si je lépe rozebírat a hrát proti nim fyzicky. Hrají dobře, ale my jsme měli také nějaké šance z protiútoků. Musíme hrát více do těla, více bruslit."

Ryan O'Reilly: „Byly to dva šťastné góly, dva šťastné odrazy. V první třetině jsme udělali také množství chyb, na nichž ještě musíme zapracovat."

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Plekanec na vhazování přehrál O'Reillyho a český tým zahajuje druhou třetinu v přesilové hře. Pastrňáka nepustili obránci do útočného pásma.

21.

Češi se zatím nemohou udržet na puku v útočné třetině. Kubalíkův výpad před branku nevyšel, Doudera odražený kotouč nezískal.

22.

Jiří Sekáč (CZE) je potrestán dvěma minutami za podražení Duchenea. Chvíli se bude hrát ve čtyřech, po návratu Halla začne zkrácená přesilovka Kanady.

22.

Doudera přihrál za kanadskou branku Řepíkovi, který se pokusil uvolnit okolo Huttona, ale nevyšlo mu to. Javorové listy zahajují hru v početní výhodě.

23.

Brassard trefil jen Jeřábka a kanadský tým se zatím marně tlačí do útočného pásma. Momentálně se hraje uprostřed kluziště.

23.

Proti Riellyho střele měl Francouz opět zakrytý výhled, ale puk dokázal se štěstím vyrazit. Brassard o něco později minul.

24.

Duchene v závěru přesilovky střílel z otočky bekhendem do boční sítě. Pak už Češi dokázali vyhodit a Sekáč se vrací zpět na ledovou plochu.

24.

Ceciho střelu bolestivě schytal Zámorský. Český obránce může vystřídat po ofsajdu Kanaďanů, kteří modrou čáru neudrželi.

25.

Jordán po přihrávce od Jeřábka pouze nahodil po mantinelu. Čeští útočníci nebyli u kotouče tak rychle, a proto sledujeme kanadskou rozehrávku.

25.

Šimek zavezl puk do útočného pásma, kde byl Sekáč faulován Mikem Mathesonem (CAN). Mladík z Floridy si odsedí dvě minuty za podražení.

26.

Plekanec se protáhl mezi kanadskými obránci až ke střele. Talbot puk v lapačce nezkrotil, pouze jej se štěstím vyrazil.

26.

Ne, Čechům se nedaří usadit před Talbotem. Jsou to takové jednorázové útoky, Kanaďanům se ale daří pravidelně kotouč vystřelovat pryč.

27.

Sekáč dostal přihrávku do jízdy a na modré čáře předal kotouč Zaťovičovi. Po jeho nabídce střílel Polášek, Talbot ránu vytěsnil.

27.

Filippi byl v nadějné pozici zastaven kanadskou obranou na hraně dovoleného zákroku. Vylučovat se teď ale nebude.

28.

Kanaďané jsou kompletní, ale měli starosti s českým přečíslením. Zohorna přihrával před branku Kousalovi, který ale zakončit nedokázal.

28.

Pastrňákovu střelu schoval Talbot do rukavice a přerušil hru. Pokračovat se bude po komerční přestávce, Češi jsou stále o dvě branky dole.

29.

Pastrňák střílel z otočky bekhendem z prostoru mezikruží. Talbot ale v nepřehledné situaci obstál a vyrazil kotouč za svou branku.

29.

Gallagherovu střelu dokázal podržet Francouz. Po Vincourově nahození rozehrává Talbot sebevědomě hokejkou.

30.

Duchene přihrával před branku McDavidovi, který ale nedokázal vystřelit. Na opačné straně lapil Zaťovičovu střelu Talbot.

30.

Francouz viděl Huttonovu střelu až na poslední chvíli a možná v jednom ze svých posledních zákroků vyrazil kotouč za branku.

31.

Hamilton přihrál Stoneovi, jehož ránu ovšem dokázal Francouz vyrazit. Kanaďané jsou v náporu a svírají české mužstvo před brankou.

31.

Zohorna se octl ve skvělé střelecké pozici mezi kruhy, jenomže vůbec netrefil Talbotovu branku. Prokletí českého týmu v O2 Areně trvá.

32.

Avizované střídání je tady. Pavla Francouze nahrazuje v brance Dominik Furch. Také Kanaďané vystřídali gólmany. Calvin Pickard přijel na místo Cama Talbota.

33.

Domi si udělal drze prostor v útočném pásmu a přihrával před branku. Tam byli ale efektivnější čeští obránci a posunuli puk do střední třetiny.

33.

Murray střílel nejdříve nepřesně, o chvilku později nabízel teč Ducheneovi. Kotouč skončil mimo branku, hra je přerušena komerční přestávkou.

34.

Šimek byl u nahozeného kotouče nejdříve, a tak se píská zakázané uvolnění Kanady. Na vhazování před Pickardem jdou Filippi a Scheifele.

34.

Doudera nerozehrál na Řepíka přesně a zakázané uvolnění odpískáno také českému týmu. Kanada ve druhé části bez větších problémů kontroluje náskok.

35.

Brassard získal kotouč v útočném pásmu, Reinhart ještě posílá svého spoluhráče na zteč. Proti Hallově teči výborně zasáhl Furch.

35.

Voráček přihrál svému spoluhráči do souboje s Kanaďanem, čímž velmi zavařil české rozehrávce. Gallagher se s pukem tlačí před branku.

36.

Ani javorové listy ale nejsou v rozehrávce neomylné. Dumba přišel o kotouč a Kubalík střílel bekhendem. Murray jeho střelu přizvedl nad bránu.

36.

Jordánovi se nepovedlo dostat puk z obranného pásma. Duchene přihrál McDavidovi, jemuž ale kotouč utekl a Furch mohl zasáhnout.

37.

Řepík vyhrál buly přímo na Filippiho, jehož ránu někdo z Kanaďanů zablokoval. Na druhé straně posílá puk za Furchovu branku Ceci.

37.

Řepík netrefil prudkou přihrávku od Filippiho. V akci ale ještě může pokračovat Sekáč, který se snaží zbavit Taneva.

38.

Pickard nadvakrát zkrotil kotouč, vystřelený z hole Řepíka. O něco později se Jarůšek dostal k dorážce nebezpečné Zohornovy střely, ale nově útočník Hradce Králové trefil ve vyložené šanci jen Pickardovu lapačku!

38.

Dumba na modré čáře nastřelil jen někoho z Čechů a domácí mohli do protiútoku. Zohorna se ale po přihrávce od Jarůška neprosadil.

39.

O'Reillyho tvrdou ránu z pravé strany viděl Furch docela dobře a zvládl kotouč vyrazit. Elitní formace českého týmu vyráží do protiútoku.

39.

Pickard přerušil hru po nahození od českých obránců. Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta a jedna sekunda.

40.

Jeřábek nepustil McDavida do příležitosti, ale Češi pak nerozehráli dobře. Ve druhé části už možná ani nestihnou zaútočit.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

Ve druhé třetině branka nepadla. Češi na úvod promarnili zbytek první přesilovky, nepotrestali ani vyloučení Mathesona. Na druhou stranu domácí mužstvo ubránilo oslabení při vyloučení Sekáče. Plekancovu střelu vyrazil Talbot, Kousal po přihrávce od Zohorny nezvládl zakončit. Francouz vychytal Stonea a poté ho vystřídal Furch. Střídání proběhlo také v brankovišti Kanady. Pickarda však nedokázali prostřelit Zohorna s Jarůškem ani v obrovských příležitostech. Javorové listy mají v zádech stále dvoubrankový náskok.

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 15 - 13

Střely mimo: 13 - 8

Hity: 12 - 6

Vhazování: 15/32 - 17/32

Trestné minuty: 2 - 4

David Pastrňák: Dneska nám chybí Červenka, je tam místo něho Kubalík. Nám se nedaří zakládat přesilovky, musíme hrát jednoduše a podržet to tam déle. Červenka je neskutečný hráč a chybí nám u toho založení. Pořád je to příprava a je co zlepšovat."

Matt Dumba: „Před utkáním jsem byl z letu trošku unavený. Atmosféra mě ale strhla a kanadský dres mě samozřejmě motivuje, abych na ledě podal nejlepší výkon."

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Češi začali ve třetí části aktivně a natlačili se do útočného pásma. Po boji Pastrňáka se o puk pere Kubalík.

41.

Na led už naskočil druhý útok, jenomže česká rozehrávka skončila zakázaným uvolněním. Brassard změří síly s Řepíkem na buly před Furchem.

42.

Murray poslal kotouč po mantinelu, ale Kanada se z obranné třetiny dostala až napodruhé. Reinhartovu přihrávku do útoku pak zastavil Filippi.

42.

Doudera přestřelil, o něco později se do úniku po levém křídle prodral Vincour. Objel bránu a bekhendem zkusilo odrazit puk o Huttona. Neuspěl, hrají Kanaďané.

43.

Jarůšek dvakrát velmi aktivně zaútočil a dvakrát vystřelil. Podruhé se procpal přes Taneva, ale Pickard zvládl kotouč vyrazit.

43.

Češi vybojovali kotouč ve středním pásmu a Koukal po hrazení nahodil. Ceci má ale dostatek času na rozehrávku.

44.

Bude se vylučovat. Mark Scheifele (CAN) musí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání. Češi si zahrají další přesilovou hru.

44.

Pastrňák zavezl kotouč do útočného pásma, ale Jordán jeho přihrávku po mantinelu nezachytil. Pro puk se do středního pásma vrací Kubalík.

45.

Pastrňák se nedostal ke střele a Kanada znovu vyhodila. Ani tato přesilová hra Čechům příliš nevychází, první pětka střídá.

45.

Filippi hledal křižnou přihrávkou v útočné třetině Řepíka, jenomže nastřelil pouze O'Reillyho brusle. Vhazuje se před brankou Pickarda.

46.

Douderovi s Filippim vůbec nevyšel přechod přes modrou čáru. Tanev nastřelil puk až někam k Furchovi. Šimek se vrací, aby rozehrál.

46.

Sekáč přihrál na pravý kruh Voráčkovi, ten si ovšem skákavý kotouč nedokázal zpracovat. Kanada je kompletní a může jít do útočné akce.

47.

Dumbu nepustili ke střele čeští obránci, na opačné straně nastřelil Polášek jednoho z Kanaďanů. Hra se přelévá ze strany na stranu.

47.

Polášek zablokoval ještě jednu Dumbovu střelu, o něco později si ale Češi pomohli faulem. Robert Kousal (CZE) si odsedí dvě minuty za sekání. Třetí přesilovka pro Kanadu.

48.

Kanaďané rozebrali nádhernou kombinací českou čtyřku a Furch musel v krátkém sledu předvést několik skvělých zákroků! Zvládl to, nicméně nápor Kanady trvá.

48.

McDavid rozdává přihrávky z pravého kruhu, na další střelecký pokus ale Kanaďané čekají. Český tým je smrsknut před Furchem.

49.

Ceciho střelu od modré čáry vyrazil Furch před sebe a české čtyřce se podařilo vyhodit. Vyčerpaní hokejisté mohou vystřídat.

49.

Zohorna vyhodil a vystřídal. Český tým je znovu kompletní, Kanada však stále pokračuje v útočných manévrech.

50.

Další dvouminutový trest za sekání si odpyká Max Domi (CAN), jehož zákrok vypadal nevinně, ale rozhodčí jej posoudili jako nedovolený.

50.

Jordán se na začátku přesilovky octl ve slibné pozici před brankou, ale kotouč mu odskočil. Toho využil Pickard a zakryl volný puk.

50.

Pastrňákovi po přihrávce od Plekance rána bez přípravy nesedla. Jennerovi se povedlo vyhodit a nový český útok rozjede od Furcha Jeřábek.

51.

Doudera nahodil kotouč do útočného pásma, kde se Češi usadili. Šimkovu střelu vyrazil brankář Pickard holí. Sekáč byl před brankou na dorážku pozdě.

51.

Šimek zatáhl kotouč do útočné třetiny a poslal jej po hrazení. Doudera o něco později na modré čáře trochu zazmatkoval a Šimek si jeho pas zpracovat nemohl.

52.

Javorové listy jsou kompletní a hned mohly jet do přečíslení tří proti jednomu. Gallagher ale podklouzl a brzy byl dojet Vincourem.

53.

Kanaďané navyšují svůj náskok! CONNOR McDAVID sebral na modré čáře kotouč Mathesonovi, ve velké rychlosti se prohnal okolo obránců a Furcha překonal přesným obloučkem k tyči - 0:3! Asistence: Mike Matheson, Matt Dumba.

54.

Dumba se snažil usadit s kotoučem v útočné třetině. Nepovedlo se mu to. Kotouč získal Řepík, odvezl jej za Furcha a obě mužstva střídají.

55.

Vincour se od mantinelu prodral na střed a dokázal vystřelit. Na Pickarda ale kotouč nedolétl, se svým blokem byl totiž na místě včas Murray.

55.

Furch stáhl ze vzduchu Ceciho nahození a přerušil hru. Češi prohrávají s Kanadou pět minut před koncem generálky 0:3.

Utkání sleduje 16 812 diváků. Oficiálně je vyprodáno.

56.

Scheifele přihrával před branku Hamiltonovi, ale sparťanská posila Kanaďanů na poslední chvíli netrefila prudký kotouč.

56.

Diváci se zvedli ze sedaček a hlasitě povzbuzují český tým. Ten se ale marně snaží dobýt útočnou třetinu a končí už ve středním pásmu.

57.

Sekáč se šikovně zbavil Huttona a nahazoval kotouč před branku na najíždějícího Šimka. Kanaďané ho nepustili k teči a Pickard vytěsnil kotouč holí mimo kluziště.

57.

Brassard zahrál vysokou holí, a proto nemohli Kanaďané pokračovat v útočné akci. Vhazuje se ve středním pásmu.

58.

Jarůšek byl v ofsajdu, nahození Kanaďanů bylo záhy sraženo mimo hrací plochu. Hra je v posledních momentech kouskována a stěhuje se před Furcha.

58.

Voráček odstavil od puku Gallaghera, Kanaďané jej ale získali zpět. Mathesonovu střelu Češi zastavili, Kundrátek zmařil útočnou akci ofsajdem.

59.

Kousalův pokus netrefil Pickardovu branku. Scheifele se nedostal přes Koukala a Češi zahajují poslední dvě minuty opětovným postavením mimo hru.

59.

Furch výborně zasáhl koncem hole ránu Ceciho z pravého křídla. Snaha McDavida končí v ochranné síti a vhazování před českou brankou se zopakuje.

60.

Češi se dostali rychlým přechodem do útočného pásma, ale Jeřábek nebyl připraven zakončovat. Doudera přihrál do jízdy Sekáčovi.

60.

Douderovo nahození tečoval mimo branku Řepík. Češi ještě v závěrečných sekundách bojují o útočné pásmo. Modrou čáru udržel Šimek.

Utkání skončilo.

Ve třetí třetině Furch nejdříve zastavil několik nebezpečných střel Kanady, sedm minut před koncem ovšem nestačil na střelu McDavida. Češi nedokázali Kanaďanům podruhé za sebou vstřelit ani gól a z posledního přípravného utkání před MS odcházejí poraženi. Po zápase bude následovat ještě závěrečná nominace.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Plekanec (0+0) - Ryan O'Reilly (1+0)

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. A nezapomeňte, že už v pátek se v Rusku rozjede hokejové mistrovství světa.