ŽIVĚ Brno v Plzni nakonec otočilo zápas ve svůj prospěch

26. 3. 2012 21:45
Sledujte online přenos z utkání Plzeň - Kometa Brno, kterým začíná druhá semifinálová série play off extraligy.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U dalšího hokejového online přenosu napočtenou.

- Brno předvedlo skvělý obrat z 1:3 na 4:3 a nakonec urvalo v Plzni první vítězství. Domácí může mrzet především první třetina, ve které mohli vést větším rozdílem než 2:0. Pak totiž Kometa výrazně přidala a začalo se jí dařit i střelecky. Zítra tedy půjde Západočechům o to, aby před odjezdem na brněnský led sérii alespoň vyrovnali.

60. Zápas skončil.

60. 23 vteřin do konce zápasu. Vhazovat se bude před brněnským gólmanem.

60. Vlasákovu střelu vyrazil Trvaj, puk je ve středním pásmu.

59. A skutečně zůstává plzeňská klec prázdná a Plzeň bude hrát v šesti.

59. Plzeň se krátí čas, Svoboda už se pomalu chystá na střídačku. Brno vyhodilo na zakázané uvolnění a bere si time out.

57. Brno mohlo rozhodnout. Divíšek ujížděl sám na plzeňskou branku ale při zakončení ji nakonec netrefil.

56. 7 705 diváků sleduje, jak se domácí zoufale snaží v posledních minutách alespoň vyrovnat. Dva góly Komety v pěti mutách je hodně zaskočili.

55. Brno ale otáčí skóre na 4:3! Plzeň sice byla v tlaku, ale Brno se dostalo do jejich obrané třetiny a po šikovné přihrávce Divíška se prosadil Tomáš Svoboda.

53. Plzeň se z šoku velmi rychle oklepala. Johnson mohl dokončit hattrick, ale Trvaj byl proti.

52. Vlasák nahrál Vykoukalovi do dobré pozice, toho ale vystrašili obětaví hostující obránci a plzeňský veterán celou akci překombinoval.

51. Kometa je na koni a Plzeň zaskočená. Kdo by tenhle vývoj po prvních minutách předvídal?

50. Brno vyrovnává na 3:3! Divíšek ranou mezi betony plzeňského gólmana rozesmutnil domácí publikum. Deset minut před koncem je vyrovnáno a začínáme znovu.

49. Svoboda pořádně vystrašil Svobodu. Tedy konkrétně brněnský Tomáš počastoval nebezpečnou střelou plzeňského Adama. Ten zastavil puk i s pomocí vlastní helmy.

48. Krátka přesilovka Plzně využítí nepřinesla, oba týmy už hrají v plném počtu.

47. Ve čtyřech se ke střele osmělil Frolo, Trvaj ale zůstává pozorný.

46. Všechno kazí Divíšek, který přidržel Frolovi hůl a dostává za to dvě minuty. 12 vteřin bude hrát Kometa pesilovku 4 na 3. Pak se poměr sil na ledě vyrovná.

46. Na Plzeň se teď vyloženě lepí smůla. Tentokrát Modrý vyhodil puk mimo hřiště a Brno bude hrát 35 sekund přesilovku 5 na 3.

45. Dnes podruhé Plzeň špatně střídala a měla na ledě o jednoho hráče navíc. Následuje přesilovka Komety.

44. Další pokus Kováře chytá Trvaj do lapačky.

43. Straka v dobré pozici nepřekonal vyjetého Trvaje. Plzeň je v úvodu třetiny aktivnější.

42. Dudovi ještě dobíhal trest z druhé třetiny. Hosté si ale žádnou příležitost nevypracovali. Plzeň už je v plném počtu.

41. Začala třetí třetina.

- Druhá třetina už byla podstatně vyrovnanější a Brněnští ji dokonce vyhráli, když dali rovnou dva góly. Pokud hosté vydrží v nastaveném tempu, budou se Západočeši o své hubené vedení ještě obávat.

40. Skončila druhá třetina.

40. Ale ne na dlouho. Duda hasil požár před Svobodou a odpálil přitom puk rovnou do ochranné sítě. Za zdržování hry tedy dostává dvě minuty a Brno hraje další přesilovku.

39. Oba týmy jsou v plném počtu.

38. Další bombu na brňěnského gólmana poslal Frolo. Svižný hokej nahoru dolů, teď musí diváky bavit.

37. Velká šance Jakuba Svobody, v poslední chvíli ale špatně trefil puk, na druhé straně nebezpečně střílejícího Kratěnu vychytal Trvaj.

37. Poměr sil na ledě se ale záhy vyrovnává. Za hození hole ve středním pásmu jde na trstnou lavici Pletka.

36. Střelec poslední branky Brna Kováčik je dalším vyloučeným. Plzeň hraje přesilovou hru.

35. Johnson opět řádil v útočném pásmu, ale ve finále se ukličkoval, a puk mají Brněnští.

34. Brno opět snižuje, tentokrát na 2:3. Jozef Kováčik se napřáhl z levého kruhu a propálil všechno co mu stálo v cestě. I hosté tedy využili přesilovku.

33. Pro změnu se vrátka trestné lavice otevírají na plzeňské straně. Posadí se sem Pitule, který bude pykat za sekání. Kometa má šanci na rychlou odpověď.

31. Plzeň zvyšuje na 3:1 a využívá přesilovku Kratěna zavezl puk do útočné třetiny, Švrček se ho snažil zastavit, při tom ale jen přikopl nešťastně puk na střelu Nicholasi Johnsonovi a ten z první posílá koutouč do růžku Trvajovy branky.

31. Bičánek přidržel Kováře u mantinelu a rozhodčí to viděli. Plzeň bude hrát přesilovou hru.

30. Na druhé straně ve velké příležitosti Kratěna, který ujížděl téměř sám na Trvaje. Na poslední chvíli mu do střely vložil hůl jeden z obránců a kotouč tak minul branku.

29. Kometa byla hodně blízko vyrovnání. Hosté při přesilovce bušili v brankovišti do Svobody, ten ale puk za svá záda nepustil.

28. Plzeň hrála v šesti a hosté si zahrají další přesilovou hru.

27. Přímo gigantická šance Brna. Čermák využil nedorozumění Svobody s jedním z obránců a už už zasouval puk do opuštěné klece. Na poslední chvíli plzeňský gólman vykopl kotouč z branky.

26. Brno se ale do velké šance dostalo. Petrovický nejprve trefil výstroj gólmana Svobody a z dorážky pak minul branku.

25. V oslabení ujížděli domácí v přečíslení 3 na 2 se Strakou v čele. Šance z toho nebyla, ale Plzeň uspořila cenné vteřinky.

24. Nedovolené bránění plzeňského Kováře znamená třetí přesilovku Komety.

23. Brno snižuje na 1:2. Jaroslav Svoboda dává kontaktní gól. Před brankou ho volného našel Dlouhý a Svoboda s přehledem zasunul puk pod ležícího plzeňského brankaře.

22. Svoboda v druhé bráně ale také úplně nezahálí, na kterého rovněž přiletělo nahození od modré.

21. Trvaj si opět jako první z gólmanů sáhl na puk. Od modré ho rozehřál střelou Jeřábek.

21. Druhá třetina začala.

- Plzeň na Kometu vlétla s velkou chutí a ve třetí minutě už to bylo 2:0. Pitule pak mohl v přečíslení přidat další zásah, ale neuspěl. Brno se ke konci třetiny oklepalo a také se dostalo na dostřel Svobody. Do druhého dějství ale budou muset hosté ještě přidat na důrazu, aby měli šanci na úspěch.

20. Skončila první třetina.

20. I Kometa se ale ubránila a je v plném počtu.

19. Plzeň také dobře kormidlovala kolem Trvajovy brány. Narozdíl od Brna ale Kratěna zajímavě vystřelil, gólman Komety nechal vyniknout svou lapačku.

18. A vylučovat se bude pro změnu na druhé straně. Tentokrát je potrestaný Petrovický. Bude Plzeň při přesilovce úspěšnější než soupeř?

18. Bez jediné střely končí přesilovka Brna. To se potom góly dávají těžko.

17. Kometa dobře kombinovala v pásmu Plzně, ale bez efektu. Domácí následně vyhazují přes všechny čáry.

16. Plzeňský Jeřábek trefil pukem kostku nad ledem a jeho přesnou ránu rozhodí oceňují za dvě minuty. Brno bude hrát přesilovku.

15. Brno se trochu oklepalo z toho nástupu Plzeňských, ale pořád jsou to pořá domácí jejichž akce zavání gólem.

14. Velká šance Plzně! Domácí už v plném počtu zahrozila na druhé straně. V přečíslení dvou na jednoho brněnského obránce si Pitule stáhnul puk do blafáku, ale nakonec netrefil prázdnou branku.

13. Obránce Vašíček si v přesilovce našel místo před brankou a dostal i přihrávku, v rozhudující chvíli minul branku.

12. Plzeň se zatím dobře brání a šetří čas přihrávkami ve středním pásmu.

11. I Brno si zahraje početní výhodu. Za držení je potrestaný obránce Vykoukal.

10. Při hře ve čtyřech vyzkoušel pozornost Trvaje Duda. Gólman Komety ale s jeho střelou neměl problém.

9. Viděli jsme i první rozmíšku. Klasický plzeňský rváč Dvořák se chytil s Hruškou a oba si jdu na dvě minuty zchladit hlavy.

9. Zohorna pěkně objel branku Svobody a nahrál zpátky na modrou, odkud poslal projektil na plzeňskou branku Vašíček. Svoboda kotouč vyrazil do rohu.

8. Plzeň pořád drtí hosty. Zajímavou příležitost teď měl Kovář, který zpoza obránců prověřil Trvaje. Ten ale chytá.

7. Petrovický se hezky proháčkoval téměř až před Svobodu, první nadějnou akci Komety ale utnul čárový rozhodčí, který pískal ofsajd.

6. Brno už je kompletní. Plzeň i přes velký tlak další gól nepřidala.

5. A domácí ji hrají více než dobře. V dobré pozici byl Duda, ale netrefil ideálně. Stále si ale domácí drží útočné pásmo.

4. Plzeň si zahraje přislovou hru. Za hákování si jde sednout Malec.

3. Plzeň zvyšuje na 2:0. Další skvělou nahrávku, tentokrát od Straky s Jeřábkem využil Dan Růžička a překonal bezmocného Trvaje.

2. A Plzeň vede 1:0! Domácí na soupeře opravdu vlétli. Nicholas Johnson po nahrávce Dvořáká usměrnil puk téměř do prázdné brány.

1. A hned první velká šance Plzně.  Vlasák se dostal ke střele po Strakově přihrávce. Obránci ji ale zblokovali.

1. Zápas začal.

Sestava Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Ostrčil, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec - Čermák, Zohorna H., Svoboda Jaroslav, Polodna, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Balej, Svoboda Jakub, Švaňhal, Divíšek, Svoboda Tomáš

Sestava Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Jeřábek, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Modrý, Vykoukal, Růžička - Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman, Vostřák

- Brno si vybojovalo respekt ve čtvrtfinále, když vyřadilo vítěze základní části pražskou Spartu. Plzeň naopak měla do poslední chvíle problémy se Zlínem, když o svém postupu rozhodla až pár minut před koncem sedmého zápasu.

- Zatímco plzeňští fanoušci se ještě jistě přesouvají z fotbalových Štruncových sadů, kde Budějovice dostaly čtyři góly, do ČEZ arény, tak už se právě v hokejovém stánku chystají hráči Západočechů k prvnímu semifinálovému zápasu s Kometou Brno.

- Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního semifinálového utkání extraligového play off mezi HC Plzeň a Kometou Brno. Utkání startuje v plzeňské ČEZ aréně v 19:10.