Žilina se ve finále ujala vedení

ČTK, SportPlus
13. 4. 2006 23:17
Praha - Hokejisté Žiliny dnes porazili ve finále slovenské extraligy 3:2 Poprad a v sérii na čtyři vítězné zápasy se ujali vedení 2:1. Čtvrté utkání se hraje v pátek opět na žilinském ledě.

Druhý gól vítězů dal český útočník Václav Král, jenž byl v závěru minulého utkání jedním z účastníků bitky, dnes však přispěl k výhře svou desátou trefou v play off. Za hosty skórovali Škovira a Kroták, puk však v obou případech dopravil do branky zkušený Ivan Droppa, jenž si dal dva vlastní góly.

Výsledek - finále, 3. zápas:
Žilina - Poprad 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 15. Oravec, 26. V. Král, 45. Kokavec - 17. Škovira, 46. Kroták. Rozhodčí: P. Jonák, Baluška - Halecký, M. Novák. Vyloučení: 7:9, navíc Senko 5 min. a do konce zápasu, Krajčí 10 min. - Vorobel a Faith oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Lugana jsou po třech letech znovu švýcarskými mistry. V pátém finálovém duelu dnes porazili loňské vítěze Davos 3:1 a sérii vyhráli 4:1 na zápasy.

Davosu s českým útočníkem Josefem Marhou se tak nepovedlo navázat na úspěch z minulého roku, kdy slavili také díky přítomnosti Kanaďanů Ricka Nashe a současného pronásledovatele Jaromíra Jágra v tabulce produktivity NHL Joa Thorntona.

Lugano dnes zvítězilo po brankách Finů Nummelina a Peltonena, vítěznou trefu zaznamenal Sannitz. Novým mistrům se podařil již ve čtvrtfinále husarský kousek, když v sérii s Ambri jako vůbec první evropský tým v historii otočili sérii ze stavu 0:3 na zápasy.

Totéž se dosud podařilo pouze mužstvům Toronto Maple Leafs a New York Islanders v bojích o Stanley Cup.

Finále, 5. zápas
:
Lugano - Davos 3:1 - konečný stav série 4:1.
Baráž, 4. zápas:
Biel - Fribourg 2:7 - stav série 1:3.

FINSKO

Hokejisté Hämeenlinny postoupili do finále finské ligy, v němž se od soboty utkají s Ässatem Pori. Hämeenlinna dnes porazila v rozhodujícím pátém duelu v metropoli IFK Helsinky 1:0 a vyhrála semifinálovou sérii 3:2 na zápasy. Vítězný gól vstřelil již ve 14. minutě Jukka Voutilainen.

Hokejisty IFK čeká souboj o třetí místo s vítězem předchozích dvou ročníků Kärpätem Oulu.

Výsledek - semifinále, 5. zápas:
Helsinky - Hämeenlinna 0:1 - konečný stav série 2:3.

ŠVÉDSKO

Färjestadu v repríze loňského finále švédské ligy porazil mistrovskou Frölundu 2:1 a stejným skóre vede i na zápasy. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě dvojnásobný olympijský vítěz Jörgen Jönsson, jenž přihrál ve druhé třetině na gól českému obránci Radku Hamrovi.

Čtvrtý zápas boje o titul je na programu v sobotu v Göteborgu na ledě Frölundy. Hraje se na čtyři vítězství.

Färjestad - Frölunda 2:1 (za domácí Hamr 1+0) - stav série 2:1.

NĚMECKO

Hokejisté Eisbären Berlín deklasovali ve finálovém duelu německé ligy 6:1 Düsseldorf a v sérii na tři vítězství se ujali vedení 1:0 na zápasy. Tomáš Pöpperle si v brance mistrovského týmu připsal dokonce asistenci na pátý gól svého mužstva, překonal ho jen ve druhé třetině Jeff Tory.

Druhý finálový duel se hraje v sobotu v Düsseldorfu.