20. 10. 2010 7:30
Židlický 1+2, Havlát 0+2, Krejčí 0+1
Marek Židlický se velkou měrou podílel na výhře Minnesoty nad Vancouverem
Marek Židlický se velkou měrou podílel na výhře Minnesoty nad Vancouverem | Foto: Reuters

Praha - Marek Židlický a Martin Havlát z Minnesoty se v utkání NHL s Vancouverem podepsali pod pět branek Wild a přispěli k výhře 6:2. Židlický zaznamenal gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Havlát připravil další dvě branky.

Wild rozhodli o výhře v prvních dvou třetinách, kdy sice jako první inkasovali, ale šesti brankami do 34. minuty dokonale otočili vývoj střetnutí.

Michal Neuvirth se mohl stát prvním brankářem Washingtonu v historii, který odchytal všechny minuty v úvodních šesti zápasech sezony, kvůli nemoci se mu to ale nepovedlo.

Brankáře Pavelce čeká první trénink po kolapsu
Hejduk se blýskl dvěma přihrávkami, Toronto poprvé padlo

Český gólman, s nímž Capitals vyhráli poslední čtyři utkání, sice opět dostal v duelu proti Bostonu přednost před Semjonem Varlamovem, kvůli zdravotním potížím ale za stavu 0:2 v první třetině odstoupil.

Capitals nakonec podlehli Bostonu 1:3. Gólem a asistencí se o to zasloužil i český útočník David Krejčí a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Washington - Boston 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Johansson - 10. Krejčí, 13. Lucic (Krejčí), 43. Hunwick. Střely na branku: 36:21. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington necelých 13 minut, inkasoval dva góly ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 71,43 procenta. Diváci: 18.398.

Nashville - Calgary 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 63. Bourque. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15.684.

Minnesota - Vancouver 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Branky: 7. Židlický, 8. Latendresse (Havlát), 19. Clutterbuck (Havlát), 28. Madden, 33. Brunette (Židlický), 34. Cullen (Židlický) - 1. a 59. D. Sedin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 16.806.

San Jose - Carolina 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 27. a 30. Marleau - 6. E. Staal, 18. Cole, 23. Dwyer, 43. LaRose, 48. Pitkänen. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.562.

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.