České hokejistky zvítězily nad Maďarskem 4:2, zatím jsou na MS bez ztráty bodu

22. 8. 2021 22:43
České hokejistky zvítězily na mistrovství světa v Calgary nad Maďarskem 4:2 a i po druhém vystoupení ve skupině B zůstávají bez ztráty bodu. Přiblížily se tak postupu do čtvrtfinále. Třetí duel čeká svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny o půlnoci z pondělka na úterý SELČ proti Japonsku.
Ženská hokejová reprezentace. Ilustrační fotografie.
Ženská hokejová reprezentace. Ilustrační fotografie. | Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

Český tým po vítězství Dánskem 6:1 uspěl i proti dalšímu celku, který mezi elitou také debutuje. V čase 3:42 otevřela skóre Tereza Radová, jež skórovala z dorážky po šanci Noemi Neubauerové. V 7. minutě zvýšila náskok Daniela Pejšová, která se prosadila před brankovištěm.

Ve 24. minutě se trefila z pravého kruhu Vendula Přibylová a za 78 sekund už to bylo 4:0. Přesilovou hru při vyloučení Eniky Tothové využila Denisa Křížová. V poslední vteřině druhé části přišla o čisté konto Klára Peslarová. Réka Dabasiová stihla bekhendem doklepnout puk u pravé tyče a vstřelila premiérový gól Maďarska v elitní skupině.

Další branku mohly přidat Maďarky ve 45. minutě, ale Emma Kreiszová neproměnila trestné střílení. Snížení se nakonec dočkaly 38 sekund před koncem, kdy se prosadila kapitánka Fanni Gasparicsová.

ČR - Maďarsko 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Radová (Neubauerová), 7. Pejšová (Čajanová, Vanišová), 24. Přibylová (Vanišová), 25. Křížová (Kolowratová) - 40. Dabasiová (Szilagyiová, Gasparicsová), 60. Gasparicsová. Rozhodčí: Vichoreková (USA), Wiegandová (Švýc.) - Hanleyová, Strongová (oba USA). Vyloučení: 11:7. Využití: 1:0. Bez diváků.

Dánsko - Japonsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

1. ČR 2 2 0 0 0 10:3 6
2. Německo 1 1 0 0 0 3:0 3
3. Japonsko 1 1 0 0 0 1:0 3
4. Maďarsko 2 0 0 0 2 2:7 0
5. Dánsko 2 0 0 0 2 1:7 0