České hokejistky zvítězily nad Maďarskem 4:2, zatím jsou na MS bez ztráty bodu

ČTK ČTK
22. 8. 2021 22:43
České hokejistky zvítězily na mistrovství světa v Calgary nad Maďarskem 4:2 a i po druhém vystoupení ve skupině B zůstávají bez ztráty bodu. Přiblížily se tak postupu do čtvrtfinále. Třetí duel čeká svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny o půlnoci z pondělka na úterý SELČ proti Japonsku.
Ženská hokejová reprezentace. Ilustrační fotografie.
Ženská hokejová reprezentace. Ilustrační fotografie. | Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

Český tým po vítězství Dánskem 6:1 uspěl i proti dalšímu celku, který mezi elitou také debutuje. V čase 3:42 otevřela skóre Tereza Radová, jež skórovala z dorážky po šanci Noemi Neubauerové. V 7. minutě zvýšila náskok Daniela Pejšová, která se prosadila před brankovištěm.

Ve 24. minutě se trefila z pravého kruhu Vendula Přibylová a za 78 sekund už to bylo 4:0. Přesilovou hru při vyloučení Eniky Tothové využila Denisa Křížová. V poslední vteřině druhé části přišla o čisté konto Klára Peslarová. Réka Dabasiová stihla bekhendem doklepnout puk u pravé tyče a vstřelila premiérový gól Maďarska v elitní skupině.

Další branku mohly přidat Maďarky ve 45. minutě, ale Emma Kreiszová neproměnila trestné střílení. Snížení se nakonec dočkaly 38 sekund před koncem, kdy se prosadila kapitánka Fanni Gasparicsová.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary:

Skupina A:

Rusko - Švýcarsko 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).

Tabulka:

1. USA 1 1 0 0 0 3:0 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 5:3 3
3. Rusko 1 1 0 0 0 3:1 3
4. Finsko 1 0 0 0 1 3:5 0
5. Švýcarsko 2 0 0 0 2 1:6 0

Skupina B:

ČR - Maďarsko 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Radová (Neubauerová), 7. Pejšová (Čajanová, Vanišová), 24. Přibylová (Vanišová), 25. Křížová (Kolowratová) - 40. Dabasiová (Szilagyiová, Gasparicsová), 60. Gasparicsová. Rozhodčí: Vichoreková (USA), Wiegandová (Švýc.) - Hanleyová, Strongová (oba USA). Vyloučení: 11:7. Využití: 1:0. Bez diváků.

Dánsko - Japonsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Tabulka:

1. ČR 2 2 0 0 0 10:3 6
2. Německo 1 1 0 0 0 3:0 3
3. Japonsko 1 1 0 0 0 1:0 3
4. Maďarsko 2 0 0 0 2 2:7 0
5. Dánsko 2 0 0 0 2 1:7 0
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy