Zemřel muž, který pomohl připravit Československo o zlatý olympijský sen

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 5. 2020 20:34
Ve věku 61 let zemřel bývalý ruský hokejový útočník Alexandr Gerasimov, olympijský vítěz z roku 1984. Na turnaji v Sarajevu tehdy vstřelil dvě branky, sovětský výběr v rozhodujícím utkání o zlato porazil 2:0 Československo, které se tak znovu nedočkalo vysněného hokejového triumfu pod pěti kruhy.

S týmem CSKA Moskva, který o jeho úmrtí informoval na twitteru, získal Gerasimov sedm mistrovských titulů v řadě. Dvakrát se stal juniorským mistrem světa.

"CSKA Moskva spolu se všemi fanoušky cítí obrovský smutek po úmrtí slavného hráče Alexandra Gerasimova," napsal moskevský klub.

Gerasimov během své kariéry působil kromě CSKA Moskva i v týmu Diezelist Penza, celkem za oba kluby odehrál 232 utkání a nastřílel 73 gólů. Na olympijském turnaji v Sarajevu odehrál sedm střetnutí, kromě dvou tref si připsal i tři asistence.

Po skončení hráčské kariéry pracoval jako šéftrenér mládeže v hokejové škole CSKA Moskva.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy