Zemřel muž, který pomohl připravit Československo o zlatý olympijský sen

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 5. 2020 20:34
Ve věku 61 let zemřel bývalý ruský hokejový útočník Alexandr Gerasimov, olympijský vítěz z roku 1984. Na turnaji v Sarajevu tehdy vstřelil dvě branky, sovětský výběr v rozhodujícím utkání o zlato porazil 2:0 Československo, které se tak znovu nedočkalo vysněného hokejového triumfu pod pěti kruhy.

S týmem CSKA Moskva, který o jeho úmrtí informoval na twitteru, získal Gerasimov sedm mistrovských titulů v řadě. Dvakrát se stal juniorským mistrem světa.

"CSKA Moskva spolu se všemi fanoušky cítí obrovský smutek po úmrtí slavného hráče Alexandra Gerasimova," napsal moskevský klub.

Gerasimov během své kariéry působil kromě CSKA Moskva i v týmu Diezelist Penza, celkem za oba kluby odehrál 232 utkání a nastřílel 73 gólů. Na olympijském turnaji v Sarajevu odehrál sedm střetnutí, kromě dvou tref si připsal i tři asistence.

Po skončení hráčské kariéry pracoval jako šéftrenér mládeže v hokejové škole CSKA Moskva.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy