Zemřel muž, který pomohl připravit Československo o zlatý olympijský sen

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 5. 2020 20:34
Ve věku 61 let zemřel bývalý ruský hokejový útočník Alexandr Gerasimov, olympijský vítěz z roku 1984. Na turnaji v Sarajevu tehdy vstřelil dvě branky, sovětský výběr v rozhodujícím utkání o zlato porazil 2:0 Československo, které se tak znovu nedočkalo vysněného hokejového triumfu pod pěti kruhy.

S týmem CSKA Moskva, který o jeho úmrtí informoval na twitteru, získal Gerasimov sedm mistrovských titulů v řadě. Dvakrát se stal juniorským mistrem světa.

"CSKA Moskva spolu se všemi fanoušky cítí obrovský smutek po úmrtí slavného hráče Alexandra Gerasimova," napsal moskevský klub.

Gerasimov během své kariéry působil kromě CSKA Moskva i v týmu Diezelist Penza, celkem za oba kluby odehrál 232 utkání a nastřílel 73 gólů. Na olympijském turnaji v Sarajevu odehrál sedm střetnutí, kromě dvou tref si připsal i tři asistence.

Po skončení hráčské kariéry pracoval jako šéftrenér mládeže v hokejové škole CSKA Moskva.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy