Žemlička: Sparta je ukončená záležitost, bojuji za Vary

Richard Žemlička se poprvé jako trenér vrátil na Spartu, se kterou svázal celou hokejovou kariéru, s jiným týmem a s Energií vyhrál 4:1.
V této chvíli sice skončil v brance sparťanského gólmana Marka Schwarze pouze útočník hostující Energie Karlovy Vary, jenže jinak do ní padaly i puky.
Zaťovič se raduje, v 10. minutě poslal karlovarské na Spartě do vedení.
Marek Schwarz kapituluje. V závěru druhé třetiny zvýšil náskok Varů na 2:0 Nosek.
Sparťané sice snížili, vyrovnávací gól ale v závěrečné třetině nepřišel.
Foto: CPA - Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 12. 2012 9:00
Kovaný Sparťan Richard Žemlička se vrátil domů, ale s jiným týmem. Vedl Karlovy Vary při výhře 4:1. "Sparta? Pro mě ukončená záležitost, teď bojuji za Vary," řekl po zápase.

Praha - Richard Žemlička se poprvé v trenérská kariéře vrátil do Holešovic a s Karlovými Vary porazil Spartu 4:1. Žádné zadostiučinění ovšem necítí.

"Trénuji a bojuji za Karlovy Vary, Sparta je pro mě ukončená záležitost," říká trenér, který většinu své hokejové kariéry spojil s pražským klubem a na Spartě začal také letošní sezonu. Po sérii porážek byl ale na přelomu září a října odvolán.

"V tuto chvíli jsou pro mě prvním a posledním Karlovy Vary a jsem rád, že jsme vstoupili do druhé poloviny soutěže výhrou," usmíval se Žemlička po souboji dvou týmů ze dna extraligové tabulky.

Jaké to pro vás bylo, přijet na Spartu jako soupeř?
Na zápas jsem se těšil, i když je samozřejmě nezvyklé tady na Spartě stát na druhé straně. V tuto chvíli jsou ale pro mě prvním a posledním Karlovy Vary, takže tím to pro mě končí. Musím ale říct, že v tom troška nostalgie byla, znám tady všechny trenéry, hráče i lidi z haly. Před zápasem jsem je pozdravil, pokecali jsme si, ale do zápasu už jsem šel s tím, že tady chci vyhrát za Vary.

Jak jste se cítil, když fanoušci Sparty před zápasem vyvolávali vaše jméno?
Bylo to příjemné, ale musím se opakovat. Udělali jsme tady tři body a Karlovy Vary zahájily druhou polovinu soutěže výhrou.

Jak na vás Sparta působila?
Sparta hrála těžký zápas v Brně v pátek, my už ve čtvrtek, takže jsme si více odpočinuli. Přišlo mi, že Sparta hrála zakřiknutě, i když celý náš tým odvedl zodpovědný výkon. Přesně takový, jaký jsme si představovali.

Cítíte po dnešní výhře třeba zadostiučinění za to, že se s Vámi Sparta na začátku sezony rozloučila?
Zadostiučinění vůbec ne. Teď trénuji a bojuji za Karlovy Vary, se kterými potřebuji získávat body, abychom šli tabulkou nahoru. Sparta je ukončená záležitost. Tak to je.

Všiml jste si na hře Sparty od vašeho odchodu nějakých změn?
Pepík Jandač (hlavní trenér Sparty) ten tým restartoval. Vyhráli snad čtyři zápasy v řadě. Zápas v Brně měli vyhraný taky, ale pokazili si ho hloupými chybami. Trošku jsem věřil, že po té náročné sérii budou utahaní, a to se dneska potvrdilo.

Jak moc vám při přípravě na zápas pomohlo, že jste tady ještě na podzim působil?
Situaci a filosofii Sparty znám. Samozřejmě tam jsou nějaké nové věci, ale myslím si, že jsme moc dobře věděli, co budou hrát a ukázalo se, že jsme byli dobře připraveni.

Lukáš Pech (útočník Energie) se tady chvíli před vámi usmíval, že se těší na svačinku, kterou do kabiny přinesete. Co jste hráčům slíbil?
To je taková smutná stránka dnešní výhry (usmívá se). Ale jsem ze Sparty, takže jsem klukům něco slíbit musel. Dostanou tatarák.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy