Žebříčku českých sportovních boháčů vládnou hokejisté. Nejvíc ale bere Čech

Jaromír Jágr s přítelkyní. Kolikátý je v žebříčku nejlépe placených českých sportovců? Podívejte se.
Žebříček deseti nejlépe placených českých sportovců uzavírá Jakub Voráček. Útočník klubu Philadephia Flyers vydělal v uplynulé sezoně 103 milionů korun. Za rok na tom ale bude daleko lépe. Začne totiž platit další část jeho dlouholeté smlouvy. Voráček s Flyers podepsal kontrakt až do roku 2024. Loni byl se 44 asistencemi po Claudovi Girouxeovi druhým nejlepším nahrávačem týmu.
Osmadvacetiletý brankář Ondřej Pavelec letos nebyl ve Winnipegu zdaleka jasnou jedničkou. "Jets" mu dali šanci pouze ve 33 zápasech základní části. Přesto reprezentační brankář inkasoval přes 115 milionů korun.
O pomyslné sedmé místo se dělí Radim Vrbata s Tomášem Plekancem. Oba v sezoně odvedli práci za 121,5 milionu korun. Odchovanci Mladé Boleslavi však vypršel kontrakt s Vancouverem Canucks a na novou smlouvu v NHL čeká. Tolik jako Plekanec si příští rok s největší pravděpodobností nevydělá.
Kapitánovi reprezentace z posledního mistrovství světa poslal Montreal v poslední sezoně na účet asi 5 milionů dolarů, v přepočtu více než 121 milionů korun. Příští rok by měl Plekanec dostat ještě o milion dolarů více.
Foto: Facebook/Jaromír Jágr
Sport Sport
3. 8. 2016 14:42
Nejlépe placeným českým sportovcem zůstává Petr Čech. Brankář Arsenalu si podle informací časopisu Forbes ročně vydělá 260 milionů korun. Žebříček mezi hokejisty vede Jaromír Jágr, který si oproti předchozí sezoně na Floridě polepšil. Zároveň má z českých sportovců největší příjmy z reklamy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy