Zdevastovaný Slovan. Slavný slovenský klub musí rozpustit celé mužstvo

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 4. 2020 15:04
Hokejový klub Slovan Bratislava kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru neprodlouží současné smlouvy s hráči, členy realizačního týmu a většinou zaměstnanců.
Hokejisté Slovanu Bratislava
Hokejisté Slovanu Bratislava | Foto: ČTK

S většinou kádru, který po loňském odchodu z KHL skončil v předčasně ukončené slovenské lize druhý, chce ale po obnovení činnosti navázat opět spolupráci. Současné závazky hodlá Slovan naplnit v plném rozsahu.

Barvy Slovanu hájilo i trio českých hokejistů - brankář Vladislav Habal, obránce Jiří Kučný a útočník Jindřich Abdul.

"Současné smlouvy s hráči A-týmu a členů realizačního týmu nebudou prodlouženy. Pracovní poměr skončí většině zaměstnanců klubů," uvedl Slovan v prohlášení na svém webu.

"Zároveň budou k 31. březnu 2020 ukončeny všechny dodavatelské a marketingově-obchodní smlouvy, které vzhledem k pandemii koronaviru není možné dále vzájemně plnit, respektive by jejich plněním klubu vznikly výdaje," doplnil klub.

Akcionáři Slovanu podle vyjádření museli k těmto opatřením přistoupit, aby zachránili existenci klubu. "Předčasné ukončení sezony má na klub devastační důsledky, stejně jako na velkou většinu sportovních klubů na Slovensku a ve světě," prohlásil Slovan.

Ztráty za neodehrané play off na Zimním stadionu Ondreje Nepely pro 10 tisíc diváků klub vyčíslil přibližně na 1,1 milionu eur. "Jde především o ušlé příjmy ze vstupného, pronájmu VIP lóží i nenaplnění marketingových a sponzorských smluv," uvedl klub v prohlášení.

Současné kontrakty chce dodržet. "Klub chce všechny svoje pracovně-právní vztahy vůči hráčům a zaměstnancům vypořádat v plném rozsahu," ubezpečili zástupci Slovanu, který při působení v KHL kvůli ekonomickým problémům dlužil hráčům výplaty i například za pronájem zimního stadionu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Lipsko navzdory střelecké převaze pouze remizovalo ve Stuttgartu

Fotbalisté Lipska v úvodním kole bundesligy remizovali ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsali ztrátu i v ligové soutěži.

V 8. minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.

Další zprávy