Kdysi žádal Jágra o hokejku, a dostal dres. Rád si proti silnějšímu Kladnu zahraju, hlásí Kutlák

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
6. 2. 2018 14:39
Motor s kapitánem Zdeňkem Kutlákem bojuje v závěru WSM Ligy o nejlepší výchozí pozici pro play-off, kde může potkat i Kladno posílené o Jaromíra Jágra. Zkušený obránce Českých Budějovic si s Jágrem zahrál v národním týmu a myslí si, že kladenský útočník ještě neřekl v NHL poslední slovo. A obavy z Rytířů Kutlák nemá, klidně by je v souboji o extraligu vyzval.
Zdeněk Kutlák vede hokejisty Českých Budějovic jako kapitán.
Zdeněk Kutlák vede hokejisty Českých Budějovic jako kapitán. | Foto: ČTK

Jak vnímáte návrat Jaromíra Jágra do České republiky?

Jarda je samozřejmě obrovská ikona a dokázal toho nesmírně hodně v tomhle sportu a celkově v životě. Pro lidi je to super, uvidí ho hrát a z toho, co jsem vyčetl tak nějak mezi řádky, soudím, že to v NHL ještě úplně nezabalil. První ligu určitě oživí, vždyť skoro všechny zimáky, kde má hrát, hlásí vyprodáno.

V Českých Budějovicích by bylo plno asi i bez Jágra, ne?

No, to ano. Nám to tam lidi vyprodávají docela často, ale teď je zájem o lístky na Jágra opravdu enormní. Větší než předtím.

Váš trenér Marian Jelínek říkal, že se chce Kladnu v play-off raději vyhnout. Nakolik ovlivní hráč jako Jágr výkon mužstva?

To je strašně těžká otázka. Je to obrovská persona a dovede hráče kolem sebe zvednout. Sami to v kabině pocítí, mnoho z nich si splní klukovský sen, zahrají si s Jardou Jágrem. Každého to nakopne, budou rozhodně silnější, ale nedívám se na to tak, jestli Jardu mají, nebo ne. Já si proti němu rád zahraju.

Potkali jste se spolu v reprezentaci? Jaké na to máte vzpomínky?

Potkali jsme se vícekrát, vzpomínek je více. Odehráli jsme společně několik turnajů Euro Hockey Tour, ale na přesný počet a na rok už si nevzpomenu. Vzpomínky mám na něj vesměs jenom pěkné. Dostal jsem od něj dres s věnováním, mám ho pořád doma a nikomu ho nedám.

To byl dres národního týmu?

Ano, byl to český dres po jednom Euro Hockey Tour v Rusku. Poprosil jsem ho tenkrát o hokejku, ale on mi tehdy dal dres s věnováním, což je samozřejmě ještě víc. Moc si toho cením, mám ho schovaný.

Jak si užíváte sezonu po návratu do jižních Čech vy?

Užívám si to hlavně díky lidem. Máme obrovskou podporu, naši fanoušci umí vytvořit skvělou atmosféru. Na druhou stranu je cítit obrovský tlak, očekává se od nás postup do extraligy. Teď se od toho musíme trochu oprostit a jít zápas od zápasu.

V týmu je vás více rodáků z Českých Budějovic, sešel jste se třeba s Novákem nebo Nedorostem. Je důležité toto sepětí s krajem?

Vždy, když se vám můžou vrátit domácí hráči, je to fajn. Ale máme tu i kluky odjinud, postavit dneska tým jenom z odchovanců je složité. Byl bych rád, kdyby se vrátili ještě další hráči, ale už jich tolik ani nezbývá.

Sledujete už po očku vývoj v extralize a soupeře pro případnou baráž, byť se ve WSM Lize teprve dohrává základní část?

Na jednu stranu o tom cíli všichni víme, ale na druhou se o něm na můj vkus začalo mluvit hrozně předčasně. Od začátku roku jsem byl na to opatrný a budu do poslední chvíle. Tahle liga se musí hrát s obrovskou pokorou, není to jednoduché a je to úplně rozdílný hokej, než jsem byl zvyklý hrát celou kariéru. Musíme se soustředit hlavně na sebe.

Hodně těžké může být už první kolo play-off.

Já sám si v téhle lize nepamatuju lehký zápas. Některé sice vypadají podle výsledku jako jednoduché, ale je to třeba o tom, že vám na začátku napadaly tři góly, které jinde nepadly, a potom jsme se dotrápili do konce. Zkrátka si nevybavím jediný lehký zápas a v play-off to bude platit.

Je nějaký soupeř, kterého byste si vyloženě nepřál?

Vůbec ne. Já na to takhle nekoukám, v tomto roce celkově sleduju statistiky a tabulky hrozně málo. Když jsem byl mladší, sledoval jsem to víc, ale teď mě zajímá jen příští zápas. O víc se nestarám.

Co se stalo naposled ve Frýdku-Místku, kde jste už v páté minutě vedli 2:0, ale pak jste zápas ztratili?

To kdybych věděl. Ten zápas jsme měli parádně rozehraný. Věděli jsme, že to tady bude těžké, ale nabídli jsme domácím strašně moc šancí. Oni čtyři využili a ještě další měli. Góly jsme jim opravdu nabídli na stříbrném podnose. To se týmu, jako jsme my, nemůže stávat.

V čem vidíte před blížícím se play-off největší rezervy?

Rezervy určitě máme, ale nějak bych je nechtěl vyjmenovávat. Je pravda, že čas play-off už se blíží a my si takové výpadky nemůžeme dovolovat. Ve Frýdku jsme si na druhou stranu nějaké šance vypracovali, ale na rozdíl od domácích jsme neproměnili trestné střílení, nedali jsme gól do prázdné branky. Na tom musíme zapracovat. Soupeři trestají pomalu každou naši chybu, ale my nezužitkujeme jejich zaváhání.

Proč jste nedávno vynechal pár zápasů? Už jste v pořádku?

Vynechal jsem dva zápasy. Měl jsem nějaký problém na noze, ale nic velkého. Jak se to říká v NHL, problém ve spodní polovině těla.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy