Zažili malé deja vu. Vancouer porazil Anaheim opět stejným výsledkem

2. 1. 2016 7:39
Hokejisté Vancouveru slaví.
Hokejisté Vancouveru slaví. | Foto: Reuters

Vancouver - Hokejisté Vancouveru v jediném nočním utkání NHL porazili Anaheim 2:1 po samostatných nájezdech a připsali si třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Duel dvou rivalů z Pacifické divize tak skončil na vlas stejným výsledkem jako první vzájemný souboj v letošní sezoně.

Kačeři, do jejichž sestavy se nevešel český útočník Jiří Sekáč, vyhráli poslední dva zápasy ve starém roce výsledkem 1:0. A ke stejnému vítězství dlouho směřovali i ve Vancouveru. Do vedení hosty dostal bývalý hráč Canucks Ryan Kesler, který ve 28. minutě v přesilové hře usměrnil kotouč do odkryté branky po přihrávce Chrise Stewarta.

Jenže brankář Frederik Andersen na rozdíl od svého parťáka Johna Gibsona, jenž vychytal obě předchozí nuly, nakonec čisté konto neudržel. V polovině třetí třetiny mu několik hráčů zaclonilo výhled a za jeho zády skončila nepříliš prudká střela obránce Christophera Taneva od modré čáry.

Obrat pak dokonal v penaltovém rozstřelu Alexandre Burrows, který proměnil hned první nájezd a zůstal jediným úspěšným exekutorem. Mezi neúspěšnými střelci byl tentokrát i Radim Vrbata. Mrzet ho to ale nemuselo, protože brankář domácích Jacob Markström zneškodnil pokusy Keslera, Jakoba Silfverberga i Correyho Perryho.

Výsledek NHL:

Vancouver - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 51. Tanev, rozhodující sam. nájezd Burrows - 28. Kesler. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Vancouver), 2. Santorelli (Anaheim), 3. Biega (Vancouver).