Zaťovič zazářil dvěma góly, Togliatti smetla Astanu

Aktualizováno 8. 9. 2015 21:15
Také v úterním programu KHL se dařilo Čechům.
Martin Zaťovič - ilustračni foto.
Martin Zaťovič - ilustračni foto. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český útočník Martin Zaťovič se dvěma góly podílel na vysokém vítězství Togliatti v KHL 6:0 na ledě Barysu Astana. Lada razantně ukončila sérii tří porážek, přesto po druhém vítězství v sezoně zůstala na dně Charlamovovy divize.

Góly dalších českých hokejistů v dnešním programu pomohly jen k zisku bodu. Obránce Omsku Michal Kempný premiérovou trefou v KHL vyrovnal na 1:1, Avangard ale prohrál doma s Kazaní 2:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu dvakrát neuspěl v domácí brance Dominik Furch a ve třetím kole inkasoval i jeho náhradník Denis Kostin.

Druhý gól útočníka Petra Koukala v sezoně byl pro změnu málo Jekatěrinburgu, který prohrál 2:3 v prodloužení s Jaroslavlí. Sérii pěti vítězství Avtomobilistu ukončil po 17 sekundách prodloužení finský útočník Jonas Enlund, který překonal Jakuba Kováře.

Omsk i Jekatěrinburg zůstávají v soutěži jedinými týmy, které ještě neprohrály v základní hrací době a patří jim první dvě místa ve Východní konferenci.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Petrohrad 0:3, Vladivostok - Spartak Moskva 4:1, Novokuzněck - Dinamo Riga 1:4 (za hosty Kundrátek 0+1), Barys Astana - Lada Togliatti 0:6 (Zaťovič 2+0), Novosibirsk - Jokerit Helsinky 0:2, Omsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Kempný 1+0), Chanty-Mansijsk - HK Soči 3:2, Jekatěrinburg - Jaroslavl 2:3 v prodl. (za domácí Koukal1+0),Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 1:2 po prodl., Dynamo Moskva - Záhřeb 2:1 (za hosty Kvapil 0+1), Dinamo Minsk - Čeljabinsk 4:0 (Krajíček 0+1).