Záruba zachránil kolegu z Novy, komentoval za něj na Kladně

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 3. 2013 0:00
Robert Záruba z České televize zaskakoval na TV Tipsport.
Robert Záruba se nečekaně ozval z vysílání internetové TV Tipsport
Robert Záruba se nečekaně ozval z vysílání internetové TV Tipsport | Foto: Rudolf Jung

Kladno - Robert Záruba odešel z České televize a komentuje pro Tipsport?

Takové myšlenky se mohly honit hlavou nejednomu sportovnímu fandovi, který sledoval úvodní zápas předkola extraligového play off Kladno - Pardubice prostřednictvím internetové TV Tipsport.

Z éteru se totiž linul právě Zárubův hlas, zatímco očekávaný Filip Šedivý, který jinak pracuje na Nově, nikde.

Nečekaný záskok

Jasno měli ti, kdo si přenos zapnuli už v úvodu. Chvíli před zahajovacím buly se totiž Záruba uvedl: "Dobrý den, přijměte prosim tenhle záskok za mého kolegu." A profesionálně pak odkomentoval prvních 27 minut střetnutí.

Shodou okolností tak Záruba vypomohl kolegovi z konkurence, který bude na olympijském turnaji v Soči, na nějž vlastní vysílací práva TV Nova, pracovat právě místo komentátora České televize.

"Na hokej jsem přišel jako divák a těšil jsem se, jak si ho užiju. Najednou za mnou přišli kolegové z Tipsportu, s nimiž se znám, že jim nepřišel komentátor. A jestli bych za něj nezaskočil, dokud nepříjde. Asi mezi nimi vznikla nějaká chyba v komunikaci, protože o tom ani nevěděl," popisoval Aktuálně.cz kuriózní situaci Záruba.

Fanoušci přenosů na České televizi se tak jeho přestupu na jiný kanál bát nemusejí. "Nene, určitě ne," směje se. "To byl jen takový záskok. Shodou okolností se totiž znám se šéfem firmy, která to dělá, tak hlavně jsme chtěli zamezit nepříjemnostem."

Pokaždé by to nešlo

Přestože nejoblíbenější hokejový komentátor v zemi přiznal, že se za mikrofonem bez své tradiční důkladné přípravy necítil právě nejlépe, podal podle diváků precizní výkon.

"Nebylo to samozřejmě ideální. Bez přípravy se komentuje hůř. Jedna třetina se takhle udělat dá, ale pokaždé by to takhle samozřejmě nešlo," uvedl.

Zároveň byl rád, že se vyvaroval chyb a trapasů. Těmi se například na podzim proslavila Maruška ze Zlína (připomeňte si ZDE). Přiznal, že si na její nezapomenutelné představení následně vzpomněl. Také ona se totiž do vysílání dostala na poslední chvíli.

"Pak jsme se o tom bavili. Takže jsem se teď vlastně zařadil do skupiny těchto náhradníků," s nadsázkou si uvědomil Záruba.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy