Záruba zachránil kolegu z Novy, komentoval za něj na Kladně

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 3. 2013 0:00
Robert Záruba z České televize zaskakoval na TV Tipsport.
Robert Záruba se nečekaně ozval z vysílání internetové TV Tipsport
Robert Záruba se nečekaně ozval z vysílání internetové TV Tipsport | Foto: Rudolf Jung

Kladno - Robert Záruba odešel z České televize a komentuje pro Tipsport?

Takové myšlenky se mohly honit hlavou nejednomu sportovnímu fandovi, který sledoval úvodní zápas předkola extraligového play off Kladno - Pardubice prostřednictvím internetové TV Tipsport.

Z éteru se totiž linul právě Zárubův hlas, zatímco očekávaný Filip Šedivý, který jinak pracuje na Nově, nikde.

Nečekaný záskok

Jasno měli ti, kdo si přenos zapnuli už v úvodu. Chvíli před zahajovacím buly se totiž Záruba uvedl: "Dobrý den, přijměte prosim tenhle záskok za mého kolegu." A profesionálně pak odkomentoval prvních 27 minut střetnutí.

Shodou okolností tak Záruba vypomohl kolegovi z konkurence, který bude na olympijském turnaji v Soči, na nějž vlastní vysílací práva TV Nova, pracovat právě místo komentátora České televize.

"Na hokej jsem přišel jako divák a těšil jsem se, jak si ho užiju. Najednou za mnou přišli kolegové z Tipsportu, s nimiž se znám, že jim nepřišel komentátor. A jestli bych za něj nezaskočil, dokud nepříjde. Asi mezi nimi vznikla nějaká chyba v komunikaci, protože o tom ani nevěděl," popisoval Aktuálně.cz kuriózní situaci Záruba.

Fanoušci přenosů na České televizi se tak jeho přestupu na jiný kanál bát nemusejí. "Nene, určitě ne," směje se. "To byl jen takový záskok. Shodou okolností se totiž znám se šéfem firmy, která to dělá, tak hlavně jsme chtěli zamezit nepříjemnostem."

Pokaždé by to nešlo

Přestože nejoblíbenější hokejový komentátor v zemi přiznal, že se za mikrofonem bez své tradiční důkladné přípravy necítil právě nejlépe, podal podle diváků precizní výkon.

"Nebylo to samozřejmě ideální. Bez přípravy se komentuje hůř. Jedna třetina se takhle udělat dá, ale pokaždé by to takhle samozřejmě nešlo," uvedl.

Zároveň byl rád, že se vyvaroval chyb a trapasů. Těmi se například na podzim proslavila Maruška ze Zlína (připomeňte si ZDE). Přiznal, že si na její nezapomenutelné představení následně vzpomněl. Také ona se totiž do vysílání dostala na poslední chvíli.

"Pak jsme se o tom bavili. Takže jsem se teď vlastně zařadil do skupiny těchto náhradníků," s nadsázkou si uvědomil Záruba.

 

Právě se děje

Další zprávy