9. 5. 2012 21:51
Ve skupině A MS v hokeji v Helsinkách Kanada porazila Švýcarsko 3:2
Kanada to s houževnatými Švýcary neměla jednoduché.
Kanada to s houževnatými Švýcary neměla jednoduché. | Foto: Reuters

Helsinky- Hokejisté Kanady porazili ve svém čtvrtém zápase ve skupině A na mistrovství světa Švýcarsko 3:2 a v tabulce skupiny, která se hraje v helsinské Hartwall Areně, se posunuli na první místo před Finy, kteří mají ale zápas k dobru.

Švýcaři, kteří prohráli podruhé ve dvou dnech, zůstávají o skóre čtvrtí za Slovenskem.

O výhru Kanaďanů se postaral ve 49. minutě jeho kapitán Ryana Getzlafa, který čelí obvinění, že se v noci na pondělí zapletl do potyčky v jedné z helsinských hospod.

Kanaďané se v pátek utkají o první místo právě s domácími Finy, Švýcary čeká v sobotu zápas s Francií.

Začátek zápase se povedl lépe Švýcarům, kteří měli v nohách těžký úterní duel proti Finsku. Už po sto sekundách hry otevřel skóre z rychlého protiútoku Damien Brunner, kterému stačilo u tyče nastavit hokejku do přihrávky Gorana Beziny.

Začátek druhé třetiny naopak vyšel Kanaďanům, když po 35 sekundách od úvodního vhazování srovnal John Tavares, který dorazil za bezmocného brankáře Tobiase Stephana Skinnerovu střelu.

Rozhodl přesnou ranou Getzlaf

Také třetí třetina nabídla rychlý gól. Tentokrát po 41 sekundách hry poslal Kanaďany do vedení Jordan Eberle, který bekhendovou střelou nedal Stephanovi šanci.

O tři minuty později však bylo srovnáno, když v přesilovce překonal brankáře Cama Warda z mezikruží Bezina.

Ve 49. minutě však přišla Getzlafova chvíle, když využil Wardova vyhození a střelou golfovým úderem do šibenice nedal Stephanovi šanci zasáhnout.

Střelecky aktivnější Švýcaři se v závěru snažili vyrovnat při hře bez brankáře, to se jim však nepovedlo.

Výsledky:

Skupina A:

Kanada - Švýcarsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Tavares (Eberle, Skinner), 41. Eberle (Tavares), 49. Getzlaf (Ward) - 2. Brunner (Bezina, Romy), 44. Bezina (Romy, Brunner). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Levonen - Puolakka (oba Fin.), Blümel (ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 4829.

Kanada: Ward - Methot, Phaneuf, Keith, Bouwmeester, Schenn, Quincey, Murray - Eberle, Tavares, Skinner - E. Kane, Perry, Getzlaf - Benn, Nugent-Hopkins, Sharp - Ladd, O'Reilly, Purcell. Trenér: Brent Sutter.

Švýcarsko: Stephan - Du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, Von Gunten - Brunner, Romy, Monnet - Niederreiter, Ambühl, Wick - Hollenstein, Bieber, Rüthemann - Rubin, Traschler, Plüss. Trenér: Sean Simpson.