Žádný problém. Kanada na úvod turnaje porazila Norsko

Javorové listy neměli s Norskem výraznější problém
První třetina byla nad očekávaní vyrovnaná, a to nejen výsledkově, ale rovněž herně i co do počtu střel na branku, na něž vyhrála Kanada pouze 9:8.
Sidney Crosby (vlevo) se snaží zbavit dotěrného obránce Henrika Odegaarda.
Norský gólman Haugen musel hned v úvodu zasáhnout při slibné šanci Pietrangela. Na druhé straně byl však brzy v permanenci i Price, jehož pozornost prověřili Ask a Thoresen.
Norové museli na začátku osmé minuty do čtyř, oslabení ale vcelku snadno přestáli. A protože se neujaly ani pokusy beků Doughtyho a Holöse, diváci se do první přestávky gólu nedočkali.
13. 2. 2014 20:24
Hokejisté Kanady ve svém prvním zápase na hokejovém turnaji v Soči porazili Norsko 3:1.

Soči- Hokejisté Kanady vykročili v Soči úspěšně za obhajobou zlata z Vancouveru. V utkání základní skupiny B se sice nemohli dlouho střelecky prosadit, ale nakonec udolali houževnaté Nory 3:1. Vítěznou trefu zařídil Jamie Benn, gól a nahrávku si v kanadském dresu připsal Drew Doughty.

"Soupeř byl plný života a energie, my jsme se jich zpočátku jen drželi, ale postupem času jsme se zlepšovali. A musíme v tom neustále pokračovat. Čím více si na sebe zvykneme a bude tu vznikat ta správná chemie, bude to pro nás lepší," prohlásil kanadský bek Shea Weber.

První třetina byla nad očekávaní vyrovnaná, a to nejen výsledkově, ale rovněž herně i co do počtu střel na branku, na něž vyhrála Kanada pouze 9:8. Norský gólman Haugen musel hned v úvodu zasáhnout při slibné šanci Pietrangela. Na druhé straně byl však brzy v permanenci i Price, jehož pozornost prověřili Ask a Thoresen.

Ve druhé části sice nejprve zahrozil Ask, ale pak už začala výrazně zvýšenou aktivitou přitápět pod kotlem Kanada a dočkala se také odměny, když při signalizované výhodě propálil vše před sebou bek Weber. V polovině zápasu zachránila Seveřany po Toewsově pohotové teči těsně před Haugenem tyč.

Norové se dočkali až ve třetí třetině

Kanaďané se mohli přesto znovu radovat ve 36. minutě, kdy Bergeron při přečíslení tří na dva narýsoval skvělou přihrávku Bennovi a ten zacílil přesně k tyči.

Na začátku třetího dějství dohrávalo Norsko přesilovku z konce prostřední dvacetiminutovky, po nedorozumění v kanadských řadách vypálil od modré čáry Mathis Olimb a Thoresen usměrnil puk za Price.

Už za 85 sekund však měla kolébka hokeje dvougólový náskok zpět, když bek Doughty zakončil individuální akci úspěšnou bekhendovou ranou. Zbytek zápasu už si zámořský favorit bez větších potíží pohlídal.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Hokej - muži:

Skupina B:

Kanada - Norsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Weber (Keith, Bergeron), 36. Benn (Bergeron, Doughty), 42. Doughty (Getzlaf, Marleau) - 41. Thoresen (M. Olimb). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), Leggo - McElman, Woodworth (všichni USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.261.

Kanada: Price - Weber, Keith, Vlasic, Doughty, Pietrangelo, Bouwmeester, Hamhuis - Nash, Toews, Sharp - Kunitz, Crosby, Carter - Perry, Getzlaf, Marleau - St. Louis, Bergeron, Tavares - Benn. Trenér: Mike Babcock.

Norsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Ödegaard, Solberg - Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen - M. Olimb, Ask, Rosseli Olsen - Röymark, Forsberg, Skröder - Dahlström, Hansen, Roest - Lystad Jacobsen. Trenér: Roy Johansen.

1. Finsko 1 1 0 0 0 8:4 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 3:1 3
3. Norsko 1 0 0 0 1 1:3 0
4. Rakousko 1 0 0 0 1 4:8 0