Žádný návrat do NHL. Kovalčuk podepsal s Petrohradem novou roční smlouvu

ČTK ČTK
9. 7. 2017 22:11
Hokejsita Ilja Kovalčuk bude pokračovat v Kontinentální lize. Novou roční smlouvu podepsal s Petrohradem.
Ilja Kovalčuk
Ilja Kovalčuk | Foto: ČTK

Petrohrad - Ruský hokejový útočník Ilja Kovalčuk podle očekávání podepsal novou smlouvu v Petrohradu, kde strávil uplynulé čtyři sezony. Čtyřiatřicetiletý kanonýr se s SKA dohodl na kontraktu na jeden rok.

Dvojnásobný mistr světa a bronzový olympijský medailista Kovalčuk údajně uvažoval o návratu do NHL, kde působil do roku 2013. Tento týden však jeho agent oznámil, že jednička draftu z roku 2001 zůstane v příští sezoně v Kontinentální hokejové lize. Nyní je jasné, že bude i pokračovat v dresu Petrohradu.

Kovalčuk odešel před čtyřmi lety z NHL navzdory tomu, že v září roku 2010 podepsal s New Jersey patnáctiletý kontrakt na 100 milionů dolarů. S Petrohradem následně získal rodák z Tveru v roce 2015 a letos Gagarinův pohár.

V obou soutěžích má Kovalčuk skvělou bilanci. V NHL si v 816 duelech základní části připsal stejný počet bodů za 417 gólů a 399 asistencí, v KHL ve 245 zápasech nasbíral 264 bodů za 107 branek a 157 nahrávek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy