24. 9. 2018 7:51
Čeští hokejisté si v přípravných zápasech NHL připsaly další body.
Filip Zadina
Filip Zadina | Foto: Lukáš Caha

New York - Talentovaný hokejista Filip Zadina po sobotní premiérově trefě v barvách Detroitu podruhé za sebou bodoval a pomohl asistencí k vítězství Red Wings v přípravě na NHL na ledě Pittsburghu 3:2. Útočník Dmitrij Jaškin ze St. Louis uzavřel gólem skóre zápasu v Columbusu, kde Blues zvítězili 5:1.

Osmnáctiletý Zadina, jehož si Detroit vybral v letošním draftu jako šestého hráče v pořadí, přihrál ve 25. minutě na gól další naději Michaelu Rasmussenovi. Kanadský útočník, který byl před rokem devítkou draftu, střelou z levé kruhu vyrovnal na 1:1.

Zadina po čtvrtečním debutu proti Chicagu (4:2) nastoupil i ve třetím duelu za sebou. V sobotu se podílel brankou už ve třetí minutě na domácí výhře nad Bostonem 4:3 v prodloužení. V prvním vystoupení venku strávil Zadina na ledě 16 minut a 33 sekund, opět hrál přesilovky a jednou vystřelil na branku.

V duelu se představili čtyři Češi - v obraně Red Wings Filip Hronek a Libor Šulák a v útoku Pittsburghu Dominik Simon.

Jaškin si ve třetí letošní přípravě připsal druhou branku. V Columbusu se po 76 vteřinách závěrečné části prosadil v přesilové hře, když z levého kruhu překonal Sergeje Bobrovského. Mezi střelce se zapsal už v úterý, kdy rovněž proměnil přesilovku, ale prohře v Dallasu 3:5 tehdy nezabránil. V sestavě Blues v Columbusu nechyběl také Adam Musil a za domácí hrál Lukáš Sedlák.

U výhry Winnipegu nad Edmontonem 5:3 byl další útočník Kristian Reichel, který je v přípravném kempu Jets na zkoušku. Dvacetiletý syn olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichla už nastoupil v pátek proti Calgary, kdy Jets vyhráli 4:3. V nedělním programu zasáhli Češi do hry ve všech šesti týmech, protože za Oilers hrál bek Jakub Jeřábek.