Zacha, Vrána, Simon nebo Chlapík. České mládí se rve o NHL

Pavel Zacha už na ledě předvádí své umění v dresu New Jersey Devils. Na kempu nováčků bojuje o šanci v NHL. Není ale jediný Čech s vysokými ambicemi. Podívejte se, kdo další na kempu usiluje o NHL.
Zřejmě nejblíže účasti v NHL je v New Jersey PAVEL ZACHA. Osmnáctiletý útočník byl letos draftovaný nejvýše ze všech Evropanů a Devils v něm vidí velkou budoucnost. Pokud na kempu, který začal v pondělí, vyloženě nezklame, první tým Devils by mu neměl uniknout.
O NHL bojuje na kempu nováčků také o rok starší JAKUB VRÁNA, který už loni podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Washingtonem. Minulý rok ještě strávil v nejvyšší švédské soutěži v dresu Linköpingu, letos má však velké šance, že rozšíří řady Čechů v NHL.
Na kemp nováčků Pittsburghu byl pozván zase DOMINIK SIMON, který v 21 letech zazářil na domácím mistrovství světa v Praze a i díky tomu byl letos draftován Tučňáky. V Pittsburghu už Simon podepsal nováčkovskou smlouvu a o místo v sestavě bude bojovat třeba vedle Sidney Crosbyho.
Až v 27 letech se dočkal smlouvy v NHL JAKUB NAKLÁDAL, reprezentační obránce, a také on už má za sebou letní kemp nováčků. Nakládal bojuje o místo v týmu Calgary a z Kanady si po kempu přinesl velké zážitky. Například žertoval, že byl na ledě ze všech nejstarší a jeho spolubydlící na hotelu měl 18 let.
Foto: Twitter
Podívejte se na přehled největších českých talentů, které v těchto dnech na nováčkovských kempech jednotlivých týmů bojují o šanci zahrát si v příští sezoně NHL.

Praha - Jen měsíc po draftu NHL už budoucí hokejové hvězdy dřou nadoraz. Zámořské kluby v těchto dnech pořádají první tréninkové kempy, na kterých si mohou nováčci důrazně říct o šanci v NHL. 

Vedle hokejistů, na něž kluby ukázaly v draftech, je nováčkovský kemp šancí také pro hokejisty, kteří skauty zaujali v zámořských či evropských soutěžích.

Nováčkovských kempů v NHL se letos zúčastnilo celkem 29 českých hokejistů a řada z nich má velké ambice nejslavnější ligu na světě na podzim také hrát. Konkrétně jde například o Pavla Zachu, Jakuba Vránu, Dominika Simona či o něco staršího Jakuba Nakládala.

Deník Aktuálně.cz pro vás připravil přehlednou fotogalerii českých nadějí, které mají největší šanci si NHL v příští sezoně skutečně zahrát.

Češi v nováčkovských kempech NHL: 

Brankáři (8): Roman Will, Karel Vejmelka, Daniel Vladař, Marek Langhamer, Aleš Stezka, Miroslav Svoboda, Tomáš Král, Vít Vaněček.

Obránci (6): Jakub Zbořil, Petr Zámorský, Jakub Nakládal, Vojtěch Mozík, Petr Němeček, Jan Košťálek.

Útočníci (15): Pavel Zacha, Jakub Vrána, Dominik Simon, Radek Faksa, Filip Chlapík, Václav Karabáček, Ondřej Kaše, David Kaše, Richard Nejezchleb, Pavel Jenyš, Michael Špaček, Lukáš Jašek,  Dominik Mašín, Tomáš Šoustal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy