Winter Classic ovládla Plekancova parta. Přišlo 67 tisíc diváků

Čerstvý vzduch svědčil Canadiens, pod širým nebem roznesli Boston
Ovšem ve Foxborough asi 40 km od Bostonu zavládl po zápase smutek, protože "domácí" Bruins podlehli Montrealu vysoko 1:5.
Hned na dva góly kanadského celku nahrával český útočník Tomáš Plekanec (14), z triumfu se radoval také jeho krajan Tomáš Fleischmann.
Fanoušky Bostonu zaskočil už po 74 sekundách David Desharnais, jenž dopravil do branky Bruins puk ze vzduchu.
Hosté z Montrealu zvýšili vedení po dvou minutách druhé třetiny, kdy Paul Byron (41) doklepl do sítě zblízka volný puk.
1. 1. 2016 22:24
Ve Winter Classic, které se letos konalo ve Foxborough na Gillette Stadium, domovském stánku fotbalového týmu New England Patriots, zvítězil tým Tomáše Plekance nad Bostonem Bruins jednoznačně 5:1.

Foxborough - Tradiční hokejový svátek pod širým nebem ovládl tým Montrealu Canadiens. Ve Winter Classic, které se letos v rámci zámořské NHL konalo ve Foxborough, zvítězil tým Tomáše Plekance nad Bostonem Bruins jednoznačně 5:1. Sám český hokejista se na jasné výhře podílel dvěma asistencemi. Z vítězství se radoval i další český útočník Tomáš Fleischmann.

Zápas na Gillette Stadium, kde hrají klub amerického fotbalu New England Patriots a fotbalový klub New England Revolution, sledovalo 67.246 diváků. Ty zaskočil už po 74 sekundách David Desharnais, jenž dopravil do branky Bruins puk ze vzduchu.

Hosté z Montrealu zvýšili vedení po dvou minutách druhé třetiny, kdy Paul Byron doklepl do sítě zblízka volný puk. Třetí gól přidal v závěru druhé části Brendan Gallagher a oslavil tak ideálně návrat do sestavy Canadiens po sedmnáctizápasové pauze způsobené zraněním ruky. Po Plekancově přihrávce přes šířku kluziště poslal Max Pacioretty puk před branku, kde Gallagher baseballově překonal Tuuku Raska v brance Bostonu.

Raskův protějšek Mike Condon držel naději na to, že jako první gólman v historii Winter Classic vychytá nulu, do 44. minuty. V poslední sekundě druhé části se nováček v NHL blýskl zákrokem lapačkou při šanci Ryana Spoonera, ale proti teči Matta Beleskeyho ve třetím dějství už byl bezmocný.

Boston poté ožil a tlačil se za snížením o jednu branku, ale krátkodobé vzepětí Bruins utnul po brejku a přihrávce navrátilce Gallaghera kapitán Montrealu Max Pacioretty. Také na začátku této gólové akce byl český útočník Plekanec, jenž vybojoval puk v obranném pásmu. Skóre utkání poté uzavřel půldruhé minuty před koncem svou druhou brankou Byron.

Utkání NHL Winter Classic pod otevřeným nebem ve Foxborough:

Boston - Montreal 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 22. a 59. Byron, 2. Desharnais, 38. Gallagher (Plekanec), Pacioretty (Plekanec) - 44. Beleskey. Střely na branku: 28:30. Diváci: 67.246. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Condon (oba Montreal), 3. Beleskey (Boston).