Winter Classic: Litvínov přemýšlí, že pozve Spartu do Teplic

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 12. 2014 14:17
Vedení hokejového Litvínova koketuje s myšlenkou, že by uspořádalo zápas pod širým nebem. Vyzvat by Verva měla Spartu a hrát by se mohlo na fotbalovém stadionu Na Stínadlech v Teplicích.
Hokejové Winter Classic je v Severní Americe fenomén, tuto sezonu by se mohlo hrát i v České republice. Litvínov chce v Teplicích hrát pod otevřeným nebem extraligu se Spartou.
Hokejové Winter Classic je v Severní Americe fenomén, tuto sezonu by se mohlo hrát i v České republice. Litvínov chce v Teplicích hrát pod otevřeným nebem extraligu se Spartou. | Foto: Reuters

Litvínov - Hokejová extraliga se možná může začít těšit na velkou slávu a marketingovou pecku - zápas pod širým nebem, kterému v NHL říkají Winter Classic. O jeho uspořádání přemýšlí Litvínov. Ještě v rámci této sezony by mohl vyzvat k soutěžnímu zápasu Spartu a hrát by se mělo na fotbalovém stadionu Na Stínadlech v Teplicích.

Kdy by se utkání vůbec mělo hrát a jestli se myšlenka podaří i zrealizovat, však zatím není jasné. "V tuto chvíli řešíme, jestli jsou vůbec možnosti takový zápas uspořádat. Víc k tomu ani nemůžeme říct, protože více informací sami nemáme," řekl Aktuálně.cz vedoucí marketingu Vervy Jan Klobouček.

Hrát hokej venku je zatím jen nápad

"Vůbec nevíme, jestli se to povede, a proto k tomu nechceme nic říkat, abychom fanoušky nenamlsali a oni pak nebyli zklamaní. Uspořádat takové utkání je velice nákladná záležitost, na druhou stranu velmi atraktivní. Budeme o tom jednat také s majiteli," řekl Klobouček.

Že jde prozatím jen o nápad v samotném zárodku, potvrzuje i to, že dosud není nastolen ani konkrétní termín, kdy by se utkání se Spartou mělo hrát. Verva má v programu extraligy hostit Spartu na svém ledě sice ještě jednou, ale až na konci února a to s sebou nese několik problémů:

Tři termínové problémy

1) Jde o zápas předposledního kola soutěže, kdy se bude bojovat o důležité body do play off. Těžko tedy předpokládat, že by oba týmy přistoupily k tomu, hrát klíčové utkání za tak nestandardních podmínek.

2) I kdyby k tomu oba kluby skutečně přistoupily, jen šest dní předem se Na Stínadlech hraje fotbal. Teplice tam budou 21. února hostit v prvním jarním kole Synot ligy Baník Ostrava - to by přípravy na hokejové utkání značně komplikovalo.

3) Zápas předposledního kola nelze podle pravidel extraligy přesunout na jiný termín. Všechny zápasy posledních dvou kol mají tradičně buly ve stejný čas, aby se předešlo možným manipulacím s výsledky.

Jako nejreálnější možnost se tak v tuto chvíli jeví, že by si Litvínov se Spartou pořadatelství posledních dvou vzájemných zápasů v sezoně prohodily. Zápas na Spartě se má hrát 19. ledna, to je volno i v Teplicích.

Open Air v Pardubicích stálo 15 milionů

"Právě termíny jsou jedna z mnoha věcí, o kterých přemýšlíme. Důležité je to, abychom hráli s atraktivním soupeřem a bylo volno na stadionu v Teplicích," řekl Klobouček.

Že však Litvínov přemýšlí konkrétně o zápasu se Spartou, je však psáno na jeho twitterových stránkách.

V historii hokejové extraligy se zápas pod širým nebem hrál jen jednou, a to před třemi lety v Pardubicích. Domácí hokejisté tehdy na Pardubickém plochodrážním stadionu hostili Kometu Brno. Náklady na uspořádání akce byly později vyčísleny na patnáct milionů korun. Zhruba tolik ale zároveň klub vydělal, zápas na tribunách sledovalo 17 140 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy