Weissmann o lotyšském gólu: Teď se budeme hádat o centimetry

Český tým v Minsku upozorňoval IIHF na časté nájezdy do brankoviště, ale v případě zápasu Bělorusko - Lotyšsko má jasno: Ten gól měl platit.
Podívejte se ještě jednou, o jaké situaci je řeč. Lotyš zavadil o hokejku gólmana a český rozhodčí následnou branku neuznal. Udělal správně? | Video: youtube.com

Minsk (od našeho zpravodaje) – A teď máme, co jsme chtěli. "Budeme se tady hádat o tři centimetry," říká asistent českého trenéra Ondřej Weissmann o včerejší sporně neuznané brance Lotyšů.

Pro něj to byl totiž jasný gól a český rozhodčí Antonín Jeřábek ho měl uznat. Navzdory tomu, že to byli právě Češi, kteří usilovali o to, aby sudí gólmany v brankovišti pečlivě chránili.

A navzdory třeba názorům členka české komise rozhodčích Milana Kolíska (více čtěte zde).

„Stížností už tady bylo hodně a jsem zvědavý, jak to komise rozhodčích bude řešit,“ říká den poté Weissmann.

Podle vás to tedy byl gól?
Myslím si, že to gól byl.

Takže ho měl rozhodčí Jeřábek uznat?
To je to, že se tady teď budeme hádat o tři centimetry. Když je hráč v brankovišti a na brankáři, tak to necháme. A pak se stane tohle. Druhá věc je, že mi přijde, že se papírově slabším soupeřům více tolerují různá držení a drobné fauly a pak to dojde až k brankovišti. Stížností tady bylo hodně a nevím, jak to teď budou řešit.

Co navrhujete?
Asi video, aby se na to podívali. Včera to nebylo tak hrozné, pro mě to prostě byl gól. Už jsme se o tom bavili i na hotelu, že by se do toho asi mohli zapojit i lajnoví rozhodčí. Oni se k tomu totiž vůbec nevyjadřují, ale měli by to sledovat víc. Na střídačce je pak připravený i pátý náhradní rozhodčí, kdyby se něco stalo, tak by to mohli konzultovat i s ním.

Oni už ale po tom, co se tady děje, musí být zmatení i samotní rozhodčí, co pískat mají a co ne….
Jasně. Ale to je právě to, že se pustil ten náš případ. Kdyby to vyřešili tak, jak se to řešit má, byl by klid a žádný tlak by na ně nebyl.

Budete teď chtít, aby si na to hráči dávali pozor?
Budeme hrát pořád stejně, chodit před gólmana a snažit se blokovat. Gólmani jsou kvalitní a obrana týmů šla nahoru, takže jinak gól nedáte. Tohle je teď prostě trend mít jednoho hráče před bránou a my se budeme snažit hrát stejně.

 

Právě se děje

před 24 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 29 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy