Kubát vyhnal Hrachovinu z branky, ale Astana v KHL vyhrála

24. 12. 2018 17:57
Astana porazila v Kontinentální hokejové lize 4:3 Vladivostok, za kterou se jednou trefil Karel Kubát. Český obránce svým čtvrtým gólem v sezoně vyhnal v závěru v první třetiny krajana Dominika Hrachovinu na střídačku.
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

V divoké úvodní části vedla Astana na začátku 9. minuty 2:0, ale hosté třemi góly během deseti minut skóre otočili. Po Kubátově gólové střele od modré v přesilovce nahradil v čase 18:24 Hrachovinu v brance Švéd Henrik Karlsson a Barys za půl minuty vyrovnal.

Ve zbytku zápasu už padla pouze jedna branka. O vítězství domácích nad nejhorším týmem KHL rozhodl ve třetí třetině kanadský útočník Matt Frattin.

Mezi střelce se dnes zapsal také nejproduktivnější Čech v soutěži Jiří Sekáč, ale jeho Kazaň překvapivě podlehla 2:3 na ledě Dinama Minsk. Český reprezentační útočník skóroval podruhé za sebou a svou sezonní bilanci vylepšil na 18 branek a 17 asistencí.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Vladivostok 4:3 (za hosty Kubát 1+0), Dinamo Minsk - Kazaň 3:2 (za hosty Sekáč 1+0), Ufa - Jaroslavl 3:4 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1), HK Soči - Nižnij Novgorod 5:2, Omsk - Novosibirsk 3:1, CSKA Moskva - Nižněkamsk 4:3 v prodl.