Vyhecované finále. Záleží, jak jim to budou rozhodčí žrát, říká Polášek

ČTK ČTK
16. 4. 2016 11:14
Hokejistům Sparty se podařilo na úvod finálové bitvy pod Ještědem překlopit hned v prvním utkání výhodu domácího prostředí na svou stranu. O její potvrzení se však budou pokoušet za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy, neboť slibně rozehraný druhý duel už k vítěznému konci nedotáhli. Podle obránce Adama Poláška je porážky škoda, protože hosté předvedli dobrý výkon.
Adam Polášek
Adam Polášek | Foto: Dalibor Sosna

Liberec - Hokejistům Sparty se podařilo na úvod finálové bitvy pod Ještědem překlopit hned v prvním utkání výhodu domácího prostředí na svou stranu. O její potvrzení se však budou pokoušet za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy, neboť slibně rozehraný druhý duel už k vítěznému konci nedotáhli. Podle obránce Adama Poláška je porážky škoda, protože hosté předvedli dobrý výkon.

Sparta měla problémy v úvodu, kdy Bílí Tygři i díky dvěma přesilovkám zasypali gólmana Tomáše Pöpperleho několika ranami. "Věděli jsme, že na nás nastoupí. Včera prohráli a svým způsobem tedy museli. Bylo na nich vidět, jak hodně chtějí, ale my jsme se toho docela dobře zhostili, když jsme ubránili ty první dvě přesilovky. To nás zvedlo," řekl novinářům Polášek.

Přišla sice inkasovaná branka během první vlastní přesilovky, ale poté také dva slepené góly a obrat ve skóre. "Byla to dnes škoda. Docela dobře jsme to zvládli, když jsme hned otočili skóre, nakoplo nás to a mám pocit, že jsme hráli úplně v klidu. Jenže druhou třetinu jsme trošku polevili, což nás asi stálo zápas. Ale já si i tak myslím, že jsme předvedli fakt dobrý výkon," prohlásil Polášek.

Škoda vyloučení

"Včera jsme si řekli, že jsme splnili z poloviny to, s čím jsme přijeli. I dnes to byl hratelný zápas, v závěru nám chyběl gól, pak bychom si to rozdali v prodloužení," litoval Polášek.

Zlomové okamžiky spatřoval ve druhé třetině. "Určitě škoda těch vyloučení," připomněl Polášek. Měl na mysli především trest ve hře pro útočníka Lukáše Klimka, po němž následovalo pětiminutové oslabení, a také moment chvilku poté, kdy bek Marek Hrbas vyhodil kotouč mimo hrací plochu. "Také jsme trošku přestali bruslit a oni toho využili. Bude nás to chvilku mrzet, ale stav je 1:1 a čekají nás dva zápasy doma," řekl Polášek.

Jak se zatím zdá, čím dál tím důležitější pro vývoj celé finálové série bude udržet nervy na uzdě. Liberec podle Poláška nevynechá příležitost k provokaci, ale sparťané si nenechají nic líbit.

Se silami jsme na tom dobře

"Oni takhle hrají. Jestli tak chtějí hrát, ať si tak hrají. My víme, s čím tam jdeme, a záleží také na rozhodčích, jestli jim to budou žrát nebo ne. My jsme v tomto směru v pohodě. Je to finále, oba týmy do toho dávají všechno, takže jestli to bude vyhrocené, tak se nikdo nebude divit," prohlásil Polášek.

Čtyřiadvacetiletý bek s tvrdou střelou odehrál dnes za 33 střídání téměř 26 minut. Zápas stál hodně fyzických i psychických sil. "My jsme na tom ale se silami dobře," zdůraznil Polášek. "Navíc teď máme dva dny na to, abychom si odpočinuli, tam nevidím problém," doplnil.

V Liberci bylo v obou finálových duelech vyprodáno. Hlediště zaplnilo 7500 diváků. V O2 areně, kde Sparta své zápasy hraje, však lze očekávat dvakrát tak vysokou návštěvu. "Slibuju si od toho, že bude parádní atmosféra. Těšíme se na to," vyhlížel Polášek pondělní utkání číslo 3.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy