Výborný má natržené kolenní vazy, jeho kariéra možná skončila

ČTK ČTK
15. 3. 2016 16:33
V případě pětinásobného světového šampiona by to zároveň znamenalo i konec kariéry, neboť tuto sezonu označil za svou definitivně poslední. O povaze jeho zranění řekl deníku Sport hráčův otec a zároveň trenér Středočechů František Výborný.
David Výborný
David Výborný | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Kapitán hokejistů Mladé Boleslavi David Výborný má po zákroku útočníka Bedřicha Köhlera natržené kolenní vazy a zřejmě pro něj skončila sezona. V případě pětinásobného světového šampiona by to zároveň znamenalo i konec kariéry, neboť tuto sezonu označil za svou definitivně poslední. O povaze jeho zranění řekl deníku Sport hráčův otec a zároveň trenér Středočechů František Výborný.

"Má to hodně natržené. Letos je to u Davida určitě konečná a nejspíš i celkově. Ale to musí říct přesně David sám, do toho se nechci pouštět. Ještě si trošku říkám, že v případě dalekého postupu by nějaká malá šance byla, ale reálně a upřímně to nevidím," uvedl František Výborný.

Köhler si nezahraje čtyři zápasy

Köhler fauloval Davida Výborného před polovinou prvního čtvrtfinálového zápasu na ledě Hradce Králové. Pro oba v tu chvíli duel skončil. Jednačtyřicetiletý centr zůstal ležet na ledě a poté ze zápasu odstoupil s podezřením na poškození postranních vazů. Köhler obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Disciplinární komise mu dnes přidala zákaz startů ještě v dalších čtyřech utkáních.

"Včera po zápase na tiskovce jsem byl docela v klidu, ale když jsem to viděl ze záznamu a mluvil i s různými lidmi, nemyslím si už, že zákrok vyplynul ze hry a že se do něj promítlo Köhlerovo zanícení. Ale to musí vědět jen on sám, do hlavy mu nevidíte. Omlouvat se vám může kdokoli celý den, víte, jak to je...," řekl trenér Výborný.

S kolegou Marianem Jelínkem přišli rovnou o dva centry, neboť Köhlerův zákrok se vydal pomstít Tomáš Urban a sekl ho hokejkou, za což od disciplinární komise dostal distanc na dva zápasy. "Pro nás jde o citelné ztráty. Jak u Davida, tak u Tomáše. Dva parádní centry máme pryč," litoval František Výborný.

Téměř jistý konec

Jeho syn, který dlouho působil v NHL, si po návratu ze zámoří do Sparty postupně protahoval svou bohatou kariéru. V Mladé Boleslavi působí od roku 2011, před tímto ročníkem byl již napevno odhodlaný skončit.

"Myslím, že to je na 99 procent, že po sezoně skončím. Je to víceméně dané. Chci pak být více s dětmi a být doma, trochu si ten život také užít," řekl tehdy Výborný ČTK a serveru iDnes.cz. "A to jedno procento, které zbývá? To si tam nechávám pro možnost, kdybychom skončili do třetího místa," dodal s úsměvem.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy