Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 4. 2013 7:00
Plzeň ve třetím utkání finále podlehla Zlínu 0:3.
Marek Mazanec třetí utkání nedochytal, trenéři jej vystřídali po druhé třetině
Marek Mazanec třetí utkání nedochytal, trenéři jej vystřídali po druhé třetině | Foto: Lukáš Drštička

Plzeň - Po 21 letech se do Plzně nastěhovalo extraligové finále, ovšem příliš velkou radost jeho obnovená premiéra místním fanouškům neudělala.

Indiáni podlehli Zlínu 0:3 a prohrávají 1:2 na zápasy.

"Věděli jsme, že jsou silní venku a dneska to ukázali," řekl po zápase kapitán Plzně Martin Straka.

"Všude jsme byli o krok pozdě. Nepodali jsme ideální výkon," přiznal jeho bratr Michal, asistent trenéra Milana Razýma.

Hráli v křeči

Plzeňská hra měla do ideálu opravdu hodně daleko. Ta tam byla tradiční dravost Škody, v soubojích o puk často ztrácela a to vše korunoval bezzubý útok.

"S nikým jsme se nesrazili. Chtěli jsme si to protečovat do třetiny, jít po nich, ale byli jsme tam pozdě, oni to vyhazovali a my jsme tam propadávali," smutnil Straka - trenér.

"Ještě za stavu 0:2 jsme měli velikou šanci, ale nedali jsme gól a z protiútoku jsme dostali rozhodující branku," připomněl jedny z klíčových situací bratr Martin. "Z naší strany tam byla křeč," dodal nejproduktivnější hráč letošního play off Jan Kovář.

Mazanec v poslední části odpočíval

Západočeši věří, že sobotní porážku hodí za hlavu a v neděli budou připraveni mnohem lépe. "Myslím si, že nás to nijak nepoznamená. Máme to za sebou, je to jeden zápas a zítra nás čeká další," těší se už brankář Marek Mazanec.

Ten odehrál pouze dvě třetiny, za stavu 0:3 jej vystřídal veterán Adam Svoboda. "Trenér gólmanů se mě zeptal, jestli tam nemají dát Ádu, abych si odpočinul na další den. Že zkusíme otevřít hru a zvrátit to, tak aby to se mnou nezamávalo, kdyby tam napadaly ještě další góly," vysvětlil Mazanec.

před 59 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.