Vstupenky na jednotlivé duely hokejového MS jdou do prodeje

ČTK ČTK
28. 1. 2015 14:40
Ve čtvrtek 12. února začne předprodej vstupenek na jednotlivé zápasy hokejového mistrovství světa, které se v květnu uskuteční v Praze a v Ostravě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Ve čtvrtek 12. února začne předprodej vstupenek na jednotlivé zápasy hokejového mistrovství světa, které se v květnu uskuteční v Praze a v Ostravě. Momentálně je možné kupovat vstupenky jen v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne, za dva týdny však organizátoři balíčky rozdělí a fanoušci tak budou mít šanci zakoupit si levnější vstupenky na vybraný duel.

Do prodeje se navíc 12. února ve 13:00 dostanou i uvolněné vstupenky z takzvaných technických rezervací. Lze tak předpokládat, že hokejoví nadšenci budou mít další šanci dostat se i na zápasy české reprezentace, které jsou nyní oficiálně vyprodané. "Dá se ale předpokládat, že vše bude o vteřinách. Budou to maximálně desítky vstupenek," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Urban novinářům na dnešním neformálním setkání.

Momentálně je však stále možné zakoupit si vstupenky na čtvrtfinálový program v pražské O2 areně, kde v případě postupu do play off bude český tým hrát. "Je totiž předem dané, že bychom čtvrtfinále hráli ve čtvrtek 15. května od 20:15," řekl Urban.

Vstupenky na hokejové MS se začaly prodávat v listopadu a k dnešnímu ránu bylo prodáno 328 585 lístků z celkového počtu 723 678. Čeští pořadatelé tak zatím mají jistotu, že arény budou zaplněny minimálně z 45 procent. Dalších šest procent vstupenek (asi 43 400) je rezervováno.

"Před námi je teď výzva, jak prodat ty další. Očekáváme, že roztržením balíčků dojde ke zvýšení zájmu o vstupenky na zápasy ze zahraničí. Uvidíme, jestli se to povede," uvedl Urban. ČSLH ve spolupráci s Českou televizí navíc plánuje natáčet šoty s výraznými osobnostmi evropských týmů, které budou šampionát propagovat ve svých zemích.

Kvůli změně systému prodeje vstupenek se předprodej ve středu 11. února ve 22:00 zastaví. "O den dříve budou zastaveny internetové rezervace. Toto opatření je nutné, abychom měli přesný přehled o množství balíčků, které se budou dělit na jednotlivé zápasy," vysvětlila generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová.

Ta věří, že tentokrát nedojde při spuštění další fáze předprodeje k technickým problémům jako v listopadu. "Děláme vše pro to, aby druhá vlna běžela volněji. Nemůžu ale říct, že problémy nebudou. Snažíme se ovlivnit lidský faktor a faktor techniky tak, aby bylo vše v pořádku a aby k chybám nedošlo. Budu ráda, když nebudou," přála si Štěrbová.

Technika by však v polovině února neměla být tolik zatížená i proto, že k dispozici již nebude tolik vstupenek a fanoušci by v rezervačním systému neměli trávit tolik času. Stejně jako doposud bude možné si vstupenky zakoupit přes internet, na terminálech společnosti Sazka nebo u arén v Praze a v Ostravě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy