Záruba bude mít konkurenci, české zápasy z OH nabídne i Nova

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2014 9:00
Všechny zápasy českých hokejistů v Soči paralelně poběží v živém přenosu také na stanicích Nova Sport a Voyo.cz.
Takhle se bude Jaromír Jágr radovat i na obrazovkách televizní skupiny Nova. Pokud dá v Soči gól.
Takhle se bude Jaromír Jágr radovat i na obrazovkách televizní skupiny Nova. Pokud dá v Soči gól. | Foto: Reuters

Praha - Když televizní skupina Nova v půlce listopadu přepustila České televizi exkluzivní vysílací práva na olympijský hokej, vznikl u veřejnosti docela klamný pocit, že hokejové boje z výjimečného turnaje v Soči přinese v přímém přenosu jen Česká televize.

Nebyla to úplná pravda a teď už je dokonce i jisté, že hokejový expert a komentátor Robert Záruba bude mít v Soči přece jen konkurenci. Všechny zápasy české hokejové reprezentace totiž živě poběží také na placeném kanálu Nova Sport a videoportálu Voyo.cz.

Jak je to možné? Nova se v listopadu vzdala pouze terestrického vysílání, tedy vysílání volně šiřitelného pozemním signálem. O přenosy na placených kanálech prostřednictvím kabelové televize nebo satelitu ale nepřišla a s živými přenosy z olympiády nadále počítala, byť už ne v tak velkolepém podání. 

Sledovanost bude nízká, komentátoři se chtějí očistit

"Exkluzivní olympijská práva na šíření satelitní a kabelové pay TV vlastníme pro Českou i Slovenskou republiku,“ zdůraznil už v pátek deníku Insider Marek Kindernay, šéf "nováckých" kanálů Nova Sport a Fanda - více o televizních právech na olympiádu čtěte ZDE.

Teď už má skupina Nova na papíře i definitivní podobu svého placeného vysílacího programu. To nejatraktivnější, co hry v Soči z pohledu tuzemských diváků  nabídnou - tedy zápasy českých hokejistů -, na něm nechybí. Na Nova Sport a Voyo.cz budeme moct sledovat jak zápasy Čechů v základní skupině, tak boje ve vyřazovací části turnaje.

Nova dopředu tuší, že Češi u obrazovek dají v drtivé většině přednost České televizi a hlasu oblíbeného komentátora Roberta Záruby, ale zároveň bere možnost vysílat české zápasy i jako příležitost očistit u diváků svou ne zrovna dobrou hokejovou pověst.

Už dávno neplatí, že Nova hokej dělat neumí

"Jsme zvědaví, kolik diváků bude hokej ze Soči na obrazovkách Nova Sportu a Voyo.cz sledovat. Může se stát, že bude některý z diváků sledovat olympiádu na obou stanicích a bude chtít srovnávat kvalitu. Už dlouhá léta koluje fáma, kterou lidé i na různých diskusních fórech přebírají a sami si neumějí udělat obrázek. Dávno už přitom neplatí, že Nova neumí dělat sport, že neumí dělat hokej. Naši komentátoři jsou na špičkové úrovni," říká Aktuálně.cz jeden z hokejových komentátorů Nova Sportu Jan Velart.

"Z olympiády samozřejmě nebudeme vysílat jen hokej, ale nabídneme divákům i jiné sporty. Snažili jsme se sestavit program tak, aby naši diváci nepřišli o to nejdůležitější s českými sportovci, ale zároveň jsme jim nabídli co nejvíce sportovních událostí, které se nevejdou na obrazovky kanálů České televize," doplňuje Velart.

"Jediný rozdíl oproti původním plánům je, že jsme zastavili projekt velkého olympijského studia s předzápasovým programem a experty. Budeme to dělat klasicky, jak jsou na to naši diváci zvyklí třeba z přímých přenosů NHL. Hokej bude komentovat dvojice komentátorů, u ostatních sportů doplní komentátora vždy jeden z expertů, které jsme už oslovili," říká Velart. Komentátoři navíc nebudou přímo v dějišti her, všechny události, včetně zápasů Jágra a spol., budou komentářem doprovázet z pražského studia. "I v Soči ale budeme mít reportéry, takže i my budeme mít čerstvé informace přímo z místa," dodává.

Česká televize bude olympiádu koncesionářům zdarma přenášet prostřednictvím ČT Sport, hokejový turnaj pak poběží na kanálu ČT2. Několik variant paralelně vysílaných live-streamů ze Soči pak přinese i web České televize. Vše bude řízeno z olympijského studia přímo v dějišti turnaje, kde budou také jejich hokejoví komentátoři a experti.

Sledujte autora článku i na Facebooku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy