Vrbata znovu zařídil výhru Phoenixu. Jágr opět ožil

17. 2. 2008 8:34
Phoenix - Los Angeles 4:3, Rangers - Buffalo 5:1
Karel Rachůnek z New Jersey (vpravo) v souboji s Sheanem Donovanem z Ottawy
Karel Rachůnek z New Jersey (vpravo) v souboji s Sheanem Donovanem z Ottawy | Foto: Reuters

Glendale - Hokejisté Phoenixu Coyotes si v sobotních zápasech NHL připsali svou jubilejní třicátou výhru v této sezoně. Zasloužil se o ni také Radim Vrbata, jenž v poslední třetině vstřelil rozhodující gól.

"Byl to hodně těsný souboj," prohlásil český útočník po utkání s Los Angeles, které skončilo výhrou domácích v poměru 4:3. "Trvalo to trochu déle, než jsme se prosadili, ale jsem spokojený, že se to povedlo," dodal.

Rodák z Mladé Boleslavi už v této sezoně skóroval šestadvacetkrát a jeho poslední trefa byla hodně důležitá. Svěřenci Wayna Gretzkyho totiž vedli po polovině střetnutí o dvě branky, Kings však ve třetí třetině srovnali krok.

Až přišla ve 53. minutě chvíle Vrbaty, který těsně před koncem přesilové hry využil přihrávku Jovanovského a vrátil Phoenixu náskok. Smutný naopak byl po zápase Jaroslav Modrý z Los Angeles, jenž právě v ten moment svůj tým oslabil.

Jágr se opět zapsal do statistik

Také New York Rangers uspěli na domácím ledě, když jasně přehráli Buffalo Sabres. Na vítězství 5:1 se podíleli i čeští hokejisté v dresu newyorského celku. Zvláště Jaromír Jágr musel být po dlouhé době spokojen, na své konto si připsal dva body.

Po dlouhých sedmi zápasech se česká hvězda znovu prosadila a po zápasu nešetřila dobrou náladou. Novináře po skončení duelu nejvíce zajímal první gól, jenž vstřelil Avery už po deseti vteřinách.

Brad Isbister z Vancouveru (vpravo) v bitce s edmontonským Stevem Staiosem
Brad Isbister z Vancouveru (vpravo) v bitce s edmontonským Stevem Staiosem | Foto: Reuters

"To nebylo v plánu. Měli nahrávat mně," smál se ex-kladenský hráč, jenž v pátek oslavil šestatřicáté narozeniny. Kouč Tom Renney poslal do Jágrovy formace znovu Dubinského s Averym a na hře Rangers to bylo znát.

Ještě do konce první třetiny přidali tři branky. Na druhý gól Callahanovi nahrával Martin Straka, pro něhož to byl již 700. bod v NHL. A potom opět úřadoval Jágr, jenž výborně vrátil puk mladíčkovi Dubinskému a bylo to 3:0.

Na to neměl hostující brankář Miller náladu, a tak přepustil své místo náhradníku Thibaultovi. "Je to dobrý brankář, ale dnes to pro něho byla těžká noc. Navíc spojená s tím, že my jsme začali opravdu dobře, to nikdo nečekal," uvedl střelec čtvrté branky Brendan Shanahan.

Židlický s Vašíčkem u vítězných branek

Dvě přihrávky na dva góly Nashvillu zaznamenal Marek Židlický. Predators prohrávali se St. Louis od šestnácté minuty, v níž se za hosty trefil Stastny. Jenže domácím se podařilo vyrovnat a v prodloužení díky brance Webera z přesilové hry získat dva body.

Naopak Tomáš Vokoun nemohl být spokojen. Jeho Florida po páteční výhře sahala po dalším úspěchu, ale vedení na ledě Caroliny neudržela. Ani branka Rostislava Olesze nestačila. Panthers vedli na začátku třetí části 4:2, Hurricanes však zápas stihli během deseti minut otočit.

"Je to neuvěřitelné. Nevím, jestli to mohou vůbec vyjádřit nějaká slova. Jsme prostě líní v defenzivě, a teď nás to stálo vítězství. Už jsme tu hru skoro měli a nakonec jí soupeři takto darujeme," zlobil se český gólman na své spoluhráče.

Ve šlágru Východní konference změřily síly týmy Ottawy Senators a New Jersey Devils. Ďáblové se na půdě Kanaďanů poměrně snadno dostali do vedení 3:0, jenže Ottawa pak v 53. minutě snížila na rozdíl jediného gólu. Hosté cenné vítězství udrželi.