Vrbata odstartoval vítězný obrat Vancouveru, Rozsíval asistoval

Aktualizováno 10. 3. 2016 9:41
Radim Vrbata dává gól
Radim Vrbata dává gól | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Radim Vrbata odstartoval gólem ve středečním utkání NHL obrat Vancouveru, který v zápase s Arizonou otočil skóre z 0:2 na konečných 3:2 v prodloužení. Ve druhém utkání za sebou si připsal asistenci obránce Michal Rozsíval, čímž pomohl Chicagu k zisku bodu za prohru 2:3 po samostatných nájezdech na ledě St. Louis.

Vrbata se prosadil ve 32. minutě, když dostal přihrávku od Yannicka Webera na útočnou modrou mezi obránce a únik zakončil svým typickým bekhendovým blafákem. Ještě v prostřední části vyrovnal Luca Sbisa a v čase 61:42 zajistil domácím druhý bod Markus Granlund.

"Kluci výborně zabojovali a nesrazilo je ani, že soupeř dal na začátku druhé třetiny dva rychlé góly. Důležitý byl přitom Vrbatův gól, jeho trefa nás nakopla. S Weberem to sehráli parádně," uvedl trenér Vancouveru Willie Desjardins, jehož svěřenci se dostali v Západní konferenci před Arizonu na desáté místo. V boji o play off ale Canucks mají stále hodně co dotahovat - na divokou kartu mají manko deseti bodů.

Coyotes ztrácejí ještě o bod více, i proto je výsledek ve Vancouveru hodně štval. "Měli ve druhé třetině dvě šance a obě skončily gólem," konstatoval trenér Arizony Dave Tippett. "Je to frustrující. Když vedete venku 2:0, musíte hrát dobře pozičně, neztrácet puky. Jenže my několikrát v našem pásmu chybovali a nechali je zbytečně se vrátit do zápasu," lamentoval útočník Alex Tanguay.

Fleischmann o asistenci přišel

Rozsíval se podepsal pod úvodní trefu zápasu. Český bek v přesilové hře nabil Teuvu Teräväinenovi, jehož střelu tečoval Andrew Ladd. Chicago drželo hubený náskok až do 49. minuty, kdy David Backes a vzápětí Troy Brouwer otočili v početních výhodách skóre. V předposlední minutě zajistil Arťom Panarin obhájci Stanleyova poháru prodloužení, v němž po akci Tomáše Fleischmanna nebyla uznána Chicagu vítězná trefa.

Kopřivnický rodák při přečíslení dva na jednoho vystřelil, od betonu Jakea Allena odražený puk se dostal k Laddovi, který ho pohotově doklepl do branky. Ještě než ale kotouč přešel brankovou čáru, narazil Ladd do gólmana a znemožnil mu tím lépe zasáhnout. Hlavní rozhodčí branku neuznali a jejich rozhodnutí potvrdili i odborníci u videa. V šestém kole nájezdů pak rozhodl Kevin Shattenkirk.

"Většinu zápasu jsme hráli velmi dobře. Jen jsme ve třetí třetině neubránili přesilové hry, zatímco my jsme ve svých příliš úspěšní nebyli," uvedl útočník Chicaga Jonathan Toews v narážce na úvodní třetinu, v níž domácí posbírali devět trestných minut. "To byl podle mě klíčový moment zápasu. Že jsme je udrželi jen na jednom gólu, který jsme dostali v pětiminutovém vyloučení. Povzbudilo nás to, chlapi hráli skvěle a otočili to," řekl brankář Allen, který letos vyhrál všechny čtyři rozstřely Blues.

Kings promrhali třígólové vedení

Útočník Calgary Johnny Gaudreau skóroval v desáté minutě dvakrát během deseti sekund. Dvougólový náskok kanadský klub s Nashvillem v poslední třetině prohýřil, ale nakonec v prodloužení soupeře udolal 3:2.

Týmu Los Angeles dokonce nestačilo v duelu s Washingtonem tříbrankové vedení, kterým Kings disponovali po čtyřiceti minutách hry. Lídr soutěže manko stáhl, jenže v 63. minutě o výhře Kings rozhodla parádní akce Milana Lucice s Jeffem Carterem.

Pět ze šesti utkání středečního programu NHL nemělo po základní hrací době vítěze. V Torontu zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém se jako jediný prosadil Nikita Sošnikov a zařídil domácím výhru 4:3 nad New Yorkem Islanders. Naprázdno vyšel jen Anaheim, který podlehl v Coloradu 0:3.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL

Toronto - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
12. Hyman, 31. Rielly, 59. Nylander, rozhodující sam. nájezd Sošnikov - 9. Tavares, 33. Leddy, 55. Strome. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.889. Hvězdy zápasu: 1. Sošnikov (Toronto), 2. Leddy (NY Islanders), 3. Rielly (Toronto).

St. Louis - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
49. Backes, 54. Brouwer, rozhodující sam. nájezd Shattenkirk - 22. Ladd (Rozsíval), 59. Panarin. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.756. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer, 2. Backes. 3. Allen (všichni St. Louis).

Calgary - Nashville 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
10. a 10. Gaudreau, 62. Backlund - 48. Bitetto, 59. Fisher. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Backlund, 3. Monahan (všichni Calgary).

Colorado - Anaheim 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
11. MacKinnon, 38. Martinsen, 40. Matthias. Střely na branku: 26:37. Diváci: 14.292. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Johnson, 3. Matthias (všichni Colorado).

Vancouver - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
32. Vrbata, 38. Sbisa, 62. Granlund - 23. Rieder, 28. Connauton. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.374. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Hutton, 3. Granlund (všichni Vancouver).

Los Angeles - Washington 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
5. Lecavalier, 13. Muzzin, 14. Lucic, 63. Carter - 42. Oshie, 52. Bäckström, 57. Ovečkin. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.234. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Pearson (oba Los Angeles), 3. Oshie (Washington).