Federální přestřelka ve Lvu. Vrána vs. Surový před derby

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 11. 2012 11:00
V sobotu je na programu v KHL česko-slovenské derby Lev Praha - Slovan Bratislava.
Ve Lvu se na národnostní rozdíly nehraje, Češi i Slováci táhnou za jeden provaz
Ve Lvu se na národnostní rozdíly nehraje, Češi i Slováci táhnou za jeden provaz | Foto: Sport

Praha - Historicky premiérové česko-slovenské derby zažije v sobotu Kontinentální hokejová liga. Pražský Lev přivítá před vyprodanou Tipsport arénou Slovan Bratislava.

"Česko-slovenské derby tu na klubové úrovni už hodně dlouho nebylo, proto doufám, že ho zvládneme a potěšíme fanoušky," říká slovenský útočník v dresu Lva Tomáš Surový. "Přijde hodně lidí, známých a také fanoušků ze Slovenska."

Také jeho český parťák v týmu Petr Vrána si uvědomuje, že půjde o prestižní duel. "Jistě to bude zajímavý zápas. Oba týmy jsou propletené Čechy i Slováky, takže to bude určitě trochu vyhecované."

Ke vzájemnému špičkování Čechů a Slováků uvnitř kabiny pražského celku však prý moc nedochází. I proto, že hráči mají v mnohých případech rádi i reálie sousedů. Dokládá to náš rychlodotazník.

Petr Vrána Tomáš Surový
Oblíbenější město: Praha, nebo Bratislava? Abych řekl pravdu, od Bratislavy bydlím jen pár hodin, ale nikdy jsem tam ještě nebyl. Takže jednoznačně Praha. V Bratislavě jsem nežil, takže nemohu hodnotit. Teď bydlím v Praze a jsem tu spokojený.
Oblíbené místo v Čechách nebo na Slovensku? Na Slovensku se mi líbilo v Tatrách. Ale celkově je u nás i na Slovensku těch krásných míst spousta. Můj domov (Banská Bystrica).
Oblíbené čs. jídlo a pití? Klasika. Svíčková nebo guláš a pivo. Knedlo-vepřo-zelo, k tomu občas pivo.
Oblíbený čs. hokejista? Těch je hodně. Jako první mě napadne Jaromír Jágr. Ze Slováků, kteří vynikli po rozdělení, to byl Peter Bondra.
Oblíbená čs. muzika? Mám rád jak české, tak i slovenské hitovky. Ale hlavně ty starší. Klasické písničky, na kterých jsme vyrůstali, jako třeba Elán.
Oblíbený čs. herec/čka Taky mám rád ty starší. Z novějších třeba Ivana Trojana. Mám rád například herce z Pelíšků.
Oblíbený čs. televizní pořad? Starší seriály, například Majora Zemana. Měl jsem velmi rád ty originální Silvestry.
Oblíbená historická událost? Skvělá atmosféra musela panovat při převratu v devětaosmdesátém. Když jsme se rozdělili :-)
Jsou hezčí holky v Česku, nebo na Slovensku? V Kanadě :-) Pěkné holky jsou v obou zemích :-)
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy