Voráček zářil, jenže Seguin sestřelil Devils a dál mu uniká

14. 12. 2014 6:48
Jakub Voráček se v noci na chvíli dostal do čela kanadského bodování NHL, jenže ráno v něm zase ztrácel jeden bod. Tyler Seguin totiž stejně jako on gólem a asistencí pomohl sestřelit New Jersey.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

Philadelphia- Český hokejový útočník Jakub Voráček se gólem a asistencí podílel na výhře Philadelphie 5:1 nad Carolinou. Stal se díky tomu druhou hvězdou dnešního duelu NHL a dostal se do čela kanadského bodování zámořské soutěže.

Na něm se ale udržel jen krátce. Jeden z jeho soupeřů Sidney Crosby sice v noci nebodoval, ale Tyler Seguin v Dallasu si počínal stejně jako Čech. Gólem a asistencí pomohl Stars porazit New Jersey 4:3.

Jágr dohnal Yzermana

Asistenci si v zápase připsali Marek Židlický a Jaromír Jágr, který tím v historickém pořadí nahrávačů NHL dohnal s celkovým počtem 1063 přihrávek sedmého Steva Yzermana.

Domácí Stars už v první třetině získali vedení 2:0 poté, co se trefili Jason Spezza a Tyler Seguin, který je s 23 góly nejlepším střelcem sezony. "Ďáblové" v úvodu prostřední třetiny dokázali manko smazat díky gólům Jona Merrilla a Erica Gelinase, jenže Trevor Daley a Shawn Horcoff ještě do druhé přestávky vrátili Dallasu dvoubrankový náskok.

Devils střídali gólmana a pak marně dotahovali

Ve třetím dějství nahradil Coryho Schneidera v brance New Jersey Keith Kinkaid a hosté vyvinuli maximální snahu, aby znovu dohnali ztrátu. Zatímco v úvodních čtyřiceti minutách byl poměr střel na branku 33:20 ve prospěch Dallasu, v poslední dvacetiminutovce Devils přestříleli domácí 11:3. Jenže kontaktního gólu se dočkali až 67 sekund před závěrečnou sirénou, kdy po Jágrově typické střele z kruhu pro vhazování dotlačil puk do branky veterán Scott Gomez.

"Věděli jsme, že máme ještě docela dost času. Říkali jsme si to celou třetí třetinu - stačí dát jeden gól a pak se může stát cokoliv. Když jsme se konečně prosadili, ještě zbýval čas, ale bohužel jsme už nenašli cestu k vyrovnání," litoval útočník Michael Ryder. "Ve druhé třetině jsme velkou bojovností vyrovnali z 0:2 na 2:2 a ve třetí části jsme znovu makali až do konce. Bohužel to nestačilo," doplnil trenér Peter DeBoer.

Voráček zvyšoval na 3:1

Voráček se střelecky prosadil v 25. minutě v přesilovce, kdy zvýšil na 3:1 pro domácí. V jedenácté minutě druhé třetiny stál pak u zrodu akce, která skončila gólem Michaela Raffla na 5:1. Voráček má na kontě 37 kanadských bodů, Tyler Seguin má o bod více (23+15).

Za výkon byl Voráček vyhlášen druhou hvězdou utkání. Tou první se stal jeho spoluhráč Scott Laughton, který si do osobních statistik rovněž zapsal gól a asistenci.

Hertl rozhodl, Mrázek výhru nevychytal

Už v šesté minutě zápasu se dnes v noci prosadil Tomáše Hertl, který otevřel skóre zápasu proti Nashvillu a jeho gól byl také vítzný. Hosté se v San Jose v na branky chudém utkání neprosadili a Žraloci vyhráli 2:0, když jejich vítězství v závěru ještě pojistil Thornton gólem do prázdné brány.

Počtvrté v letošní sezoně se postavil do brány Detroitu Petr Mrázek a poprvé z ní odešel jako poražený. Red Wings se sice v Torontu v první třetině ujali vedení, ale zbytek zápasu už patřil domácím, kteří čtyřmi góly otočili vývoj zápasu. Mrázek pokryl 37 ze 40 střel

NHL:

Philadelphia - Carolina 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
1. Couturier, 12. Simmonds, 25. Voráček, 28. Laughton, 31. Raffl (Voráček) - 23. Staal. Střely na branku: 23:26. Diváci: 19.609. Hvězdy zápasu: 1. Laughton, 2. Voráček, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).

Boston - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
12. Cunningham, 31. Eriksson - 23. Zibanejad, 45. Legwand, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Kelly, 3. Cunningham (oba Boston).

Buffalo - Florida 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 3. Hodgson, 14. Foligno, 49. Gionta, 61. Zadorov - 22. Bergenheim, 25. Hayes, 41. J. Jokinen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.450. Hvězdy utkání: 1. Zadorov, 2. Myers, 3. Hodgson (všichni Buffalo).

Toronto - Detroit 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 17. Van Riemsdyk, 38. Panik, 42. Rielly, 57. Kadri - 16. Kronwall. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 40 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta. Střely na branku: 41:28. Diváci: 19.063. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Winnik, 3. Holzer (všichni Toronto).

NY Islanders - Chicago 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 35. Clutterbuck, 51. Okposo, 52. Višňovský - 35. Carcillo, 44. P. Kane. Střely na branku: 41:25. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Višňovský, 2. Okposo (oba Islanders), 3. P. Kane (Chicago).

Washington - Tampa Bay 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 31., 39. a 43. Bäckström, 60. Fehr - 56. Johnson, 58. Carle. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Ovečkin (všichni Washington).

Winnipeg - Anaheim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 12. Little - 27. Silfverberg, 29. Getzlaf, 38. Thompson, 59. Cogliano. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Andersen (oba Anaheim), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Arizona - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Ekman-Larsson, 22. Vermette, 40. Korpikoski - 3. Niederreiter, 33. Zucker, 55. Parise, rozh. nájezd M. Koivu. Střely na branku: 30:35. Diváci: 13.975. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu (Minnesota), 2. Vermette, 3. Ekman-Larsson (oba Arizona).

Dallas - New Jersey 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky: 15. Seguin, 18. Spezza, 35. Daley (Hemský), 37. Horcoff - 25. Merrill (Židlický), 28. Gelinas, 59. Gomez (Jágr). Střely na branku: 36:31. Diváci: 16.110. Hvězdy utkání: 1. Seguin, 2. Spezza, 3. Jokipakka (všichni Dallas).

Columbus - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 4. Foligno, 53. Jenner z trestného střílení, 58. J. Johnson, rozh. nájezd Johansen - 48. a 60. Letang, 36. Comeau. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.663. Hvězdy utkání: 1. Jenner, 2. Johansen (oba Columbus), 3. Letang (Pittsburgh).

Colorado - St. Louis 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 15. a 39. E. Johnson - 16. Shattenkirk, 29. Pietrangelo, 62. Oshie. Střely na branku: 25:42. Diváci: 17.806. Hvězdy utkání: 1. Pickard (Colorado), 2. Oshie (St. Louis), 3. E. Johnson (Colorado).

Vancouver - NY Rangers 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Branky: 45. Bonino - 7. a 38. Zuccarello, 3. McDonagh, 4. Miller, 28. M. Staal. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. McDonagh, 2. Zuccarello, 3. Nash (všichni Rangers).

San Jose - Nashville 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Hertl, 59. J. Thornton. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.059. Hvězdy utkání: 1. Niemi (San Jose), 2. Rinne (Nashville), 3. J. Thornton (San Jose).