Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková?

Jakub Voráček, nejlépe placený český sportovec současnosti.
Hokejisté novému žebříčku nejlépe placených českých sportovců, tak, jak ho sestavil časopis Forbes, doslova kralují. V první desítce jich najdete hned sedm.
A nejvýše ze všech pak Jakuba Voráčka, který se stal novým vládcem pořadí, když předstihl loňského krále žebříčku Petra Čecha, fotbalového brankáře londýnského Arsenalu. Žebříček zohledňuje plat i bonusy od klubu, například u tenistů či hráčů pokeru prize money - a vedle toho i příjmy od sponzorů a komerčních partnerů.
1. Jakub Voráček, 322 milionů korun. Do čela žebříčku poskočil díky tomu, že již vstoupila v platnost jeho monstrózní osmiletá smlouva s klubem Philadelphia Flyers na 1,6 miliardy korun. Za uplynulou sezonu si díky tomuto příjmu za svou hokejovou práci v NHL přišel na 322 milionů korun.
2. Petr Čech, 250 milionů korun. V londýnském Arsenalu inkasoval brankář 236 milionů a od sponzorů získal dalších 14 milionů korun.
Foto: Michal Eger
Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
2. 8. 2017 14:00
Svými příjmy už hokejista Jakub Voráček předstihl Petra Čecha, brankáře fotbalového Arsenalu. Vyplývá to z žebříčku nejlépe placených českých sportovců, které sestavuje časopis Forbes. Přinášíme pořadí jeho první desítky.
 

Právě se děje

Další zprávy