Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková?

Jakub Voráček, nejlépe placený český sportovec současnosti.
Hokejisté novému žebříčku nejlépe placených českých sportovců, tak, jak ho sestavil časopis Forbes, doslova kralují. V první desítce jich najdete hned sedm.
A nejvýše ze všech pak Jakuba Voráčka, který se stal novým vládcem pořadí, když předstihl loňského krále žebříčku Petra Čecha, fotbalového brankáře londýnského Arsenalu. Žebříček zohledňuje plat i bonusy od klubu, například u tenistů či hráčů pokeru prize money - a vedle toho i příjmy od sponzorů a komerčních partnerů.
1. Jakub Voráček, 322 milionů korun. Do čela žebříčku poskočil díky tomu, že již vstoupila v platnost jeho monstrózní osmiletá smlouva s klubem Philadelphia Flyers na 1,6 miliardy korun. Za uplynulou sezonu si díky tomuto příjmu za svou hokejovou práci v NHL přišel na 322 milionů korun.
2. Petr Čech, 250 milionů korun. V londýnském Arsenalu inkasoval brankář 236 milionů a od sponzorů získal dalších 14 milionů korun.
Foto: Michal Eger
Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
2. 8. 2017 14:00
Svými příjmy už hokejista Jakub Voráček předstihl Petra Čecha, brankáře fotbalového Arsenalu. Vyplývá to z žebříčku nejlépe placených českých sportovců, které sestavuje časopis Forbes. Přinášíme pořadí jeho první desítky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy