Hertl pomohl k výhře třemi body, Voráčkovy góly k vítězství nevedly

17. 10. 2019 6:39
Český útočník Jakub Voráček třemi body za dvě branky a asistenci jen zmírnil porážku hokejistů Philadelphie ve středečním utkání NHL v Edmontonu, kde Flyers podlehli 3:6. Naopak po tříbodovém představení se mohl radovat Tomáš Hertl, který gólem a dvěma přihrávkami pomohl San Jose k výhře nad Carolinou 5:2.
Jakub Voráček při NHL v Praze 2019
Jakub Voráček při NHL v Praze 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Jednou brankou přispěl k vítězství Washingtonu 4:3 nad Torontem Jakub Vrána. Bodoval také Dominik Simon z Pittsburghu, který ukončil neporazitelnost Colorada výhrou 3:2 v prodloužení.

Voráček se dočkal prvních bodů v pátém utkání sezony, kterou Philadelphia zahájila v pražské O2 areně proti Chicagu (4:3). V 8. minutě v přesilové hře nejprve vyrovnal na 1:1, pak se znovu prosadil za stavu 1:6. V čase 55:20 jeho střelu od modré čáry tečoval úspěšně Oskar Lindblom a 138 vteřin před koncem Voráček v početní výhodě snížil na konečných 3:6.

Hertl asistoval v úvodním dějství u dvou branek Evandera Kanea, který otevřel skóre a poté zvýšil náskok Sharks na 3:1. Dvaapadesát sekund před koncem Hertl při power play gólem do prázdné branky zpečetil výsledek zápasu.

Vrána se do branky Toronta trefil v 19. minutě a odstartoval obrat Washingtonu z 0:2 na 4:2. Ve druhé části během 78 sekund skórovali Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson. Kapitán Maple Leafs John Tavares v závěru zápasu jen snížil.

Colorado v Pittsburghu vedlo od čtvrté minuty po gólu Matta Calverta. Domácí vyrovnali zásluhou kapitána Sidneyho Crosbyho a v závěru druhé části vývoj otočili. Souhru první formace zakončil Jake Guentzel, jemuž nahrávali Crosby se Simonem.

Ztrátu smazal ve 43. minutě Nathan MacKinnon. V čase 63:57 ale rozhodl v oslabení Brandon Tanev, po jehož nahození si puk srazil do branky kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

Výsledky NHL:

Washington - Toronto 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Branky: 19. Vrána, 26. Kuzněcov, 26. Bäckström, 27. J. Carlson - 5. K. Kapanen, 11. Michejev, 58. Tavares. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. J. Carlson, 2. Bäckström (oba Washington), 3. K. Kapanen (Toronto).

Columbus - Dallas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 8. Werenski, 16. Wennberg, 50. Milano - 19. Heiskanen, 60. Pavelski. Střely na branku: 35:32. Diváci: 14.683. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Wennberg, 3. Milano (všichni Columbus).

Pittsburgh - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 18. Crosby, 36. Guentzel (Simon), 64. B. Tanev - 4. Calvert, 43. MacKinnon. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.458. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. MacKinnon (Colorado).

Edmonton - Philadelphia 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky: 2. a 37. Draisaitl, 15. Bear, 33. McDavid, 35. Nugent-Hopkins, 44. Manning - 8. a 58. Voráček, 56. Lindblom (Voráček). Střely na branku: 22:52. Diváci: 17.107. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

Anaheim - Buffalo 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Branky: 19. a 40. Henrique, 21. Rakell, 30. Getzlaf, 57. Silfverberg - 8. Eichel, 17. Olofsson. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.193. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Silfverberg, 3. Rakell (všichni Anaheim).

San Jose - Carolina 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky: 9., 18. a 20. E. Kane (na první a třetí Hertl), 35. Goodrow, 60. Hertl - 11. D. Hamilton, 56. Haula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15.143. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. M. Jones, 3. Goodrow (všichni San Jose).

6. Dallas 8 1 1 6 15:26 3
7. Minnesota 6 1 0 5 14:25 2

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.