Voráček nabírá před Soči formu. Flyers zase dotáhl k výhře

ČTK asu, ČTK
20. 12. 2013 7:27
Jakub Voráček nabírá před olympiádou v Soči formu. Gólem a dvěma asistencemi pomohl Philadelphii k obratu s Columbusem. V noci se ale zranil jiný Čech - Tomáš Hertl.
Jakub Voráček má formu. Dalšími třemi kanadskými body táhl Flyers k velkému obratu. | Foto: Reuters

Praha - Jakub Voráček nabírá před olympiádou v Soči parádní formu a znovu stál za vítězstvím Philadelphie. Český útočník se gólem a dvěma asistencemi podílel na velkolepém obratu Flyers proti Columbusu.

Philadelpia pěti góly ve třetí třetině otočila zápas ze stavu 0:3 na konečných 5:4. Voráček v posledních pěti zápasech nastřádal už devět kanadských bodů (5+4) a Flyers se také jeho zásluhou drápou nahoru tabulkou Východní konference.

Hertl po ošklivém faulu nedohrál v LA

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik ale musí bohužel zkousnout i špatnou zprávu. Po ošklivém faulu kolenem na koleno dnes nedohrál zápas Tomáš Hertl.

Osudným se mu v Los Angeles stal tvrdý atak kapitána Kings Dustina Browna. Jak moc je zranění vážné zatím vedení Sharks nespecifikovalo - více čtěte ZDE.

Los Angeles v tom zápase porazilo San Jose 4:1. U jediné branky "Žraloků" asistoval v poslední třetině Martin Havlát.

Mazanec gól nepustil, Phoenixu klapla česká souhra

Dobrým výkonem se prezentoval v NHL gólman Marek Mazanec, který se ale v Tampě dostal do brankoviště až na konci druhé třetiny za stavu 2:4. Mazanec odchytal 24 minut a z 19 střel neinkasoval ani jednou, Predators ale nepřiznivé skóre otočit nedokázali.

Zásluhou české spolupráce dnes v noci bodoval Phoenix, který v Torontu prohrál 1:2 po samostatných nájezdech. O ty se čtyři minuty před koncem postaral gólem Martin Hanzal po české kombinaci s Rostislavem Kleslou a Radimem Vrbatou.

Asistencemi se na výhře svých týmů dnes podíleli ještě Tomáš Fleischmann a Jan Hejda. Florida zvítězila 4:2 v Ottawě, Hejdovo Colorado stejným rozdílem doma vyprovodilo Edmonton.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Buffalo - Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 17. Flynn, 38. Foligno, 55. Stafford, 56. Myers - 22. a 24. Marchand. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18.217.

Toronto - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. Bodie, rozh. nájezd Lupul - 56. Hanzal (Klesla, Vrbata). Střely na branku: 27:35. Diváci: 19.254.

Philadelphia - Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)

Branky: 57. a 59. Giroux (na obě Voráček), 45. Voráček, 46. Coburn, 56. Gustafsson - 16. Atkinson, 25. Skille, 40. Foligno, 49. Comeau. Střely na branku: 39:29. Diváci: 19.852.

Pittsburgh - Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 1. a 31. Kunitz, 22. Sutter, 24. Niskanen, 48. Määttä z tr. střílení - 32. Pominville, 44. Heatley. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.623.

Ottawa - Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Neil, 20. Spezza - 6. Hayes, 38. Barkov, 58. Gilbert (Fleischmann), 59. Kopecký. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15.927.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: 3. Killorn, 20. St. Louis, 29. Purcell, 34. Panik - 27. a 34. C. Smith. Marek Mazanec odchytal za Nashville 24 minut, z 19 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.254.

St. Louis - Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky: 5. a 8. Steen, 14. Stewart, 53. Schwartz, 58. Lapierre - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.189.

Dallas - Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Jamie Benn, 5. Sceviour, 37. E. Cole, 43. Ničuškin - 8. Higgins. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15.644.

Colorado - Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 22. Barrie, 36. O'Reilly, 39. Talbot, 60. Duchene (Hejda) - 15. Hall, 33. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 39:29. Diváci: 13.135.

Detroit - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 1. a 62. Alfredsson, 32. Andersson - 6. Backlund, 36. Giordano. Střely na branku: 38:22. Diváci: 20.066.

Los Angeles - San Jose 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 26. Martinez, 32. Toffoli, 41. Carter, 47. King - 58. Marleau (Havlát). Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.118.